February 18, 2023
|
UW-Oshkosh-Kolf Sports Center - Oshkosh, WI
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov

Women 60m Dash Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Megan Best SR-4 Wis.-Eau Claire 7.82 9.15 7.67 10
2 Molly Greeninger SO-2 Wis.-Oshkosh 7.86 6.84 9.83 8
3 Nicole Makope SO-2 St. Norbert 7.86 8.18 7.00 6
4 Rachel Castelli SR-4 Wis.-Oshkosh 7.86 5.66 6.53 5
5 Andrea Glaz SO-2 Wis.-Oshkosh 7.94 8.34 9.14 4
6 Jahtivya Williams FR-1 Northern Michigan 7.94 8.26 8.26 3
7 Amanda Iverson SO-2 Wis.-Eau Claire 8.06 10.00 6.37 2

Women 60m Dash Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Megan Best SR-4 Wis.-Eau Claire 7.85 10.21
2 Nicole Makope SO-2 St. Norbert 7.88 7.41
3 Molly Greeninger SO-2 Wis.-Oshkosh 7.91 8.94
4 Andrea Glaz SO-2 Wis.-Oshkosh 7.92 6.89
5 Rachel Castelli SR-4 Wis.-Oshkosh 7.89 5.61
6 Mikayla Jackson SR-4 Wis.-Oshkosh 7.92 8.32
7 Jahtivya Williams FR-1 Northern Michigan 8.00 7.20
8 Amanda Iverson SO-2 Wis.-Eau Claire 8.03 5.71
9 Molly Kallenbach SO-2 Wis.-Eau Claire 8.04 9.97
10 Sydney Romps SO-2 Northern Michigan 8.09 8.26
11 Grace Korger-Mitchell SO-2 Edgewood 8.13 7.89
12 Gracie Wolfe FR-1 St. Norbert 8.13 5.78
13 Madeline Wainwright SO-2 Wis.-Eau Claire 8.14 9.12
14 Adyn Theriault FR-1 Wis.-Stevens Point 8.15 10.03
15 Sabrina Moore JR-3 Concordia (Wis.) 8.16 9.96
16 Elizabeth Hren JR-3 Wis.-Oshkosh 8.18 8.35
17 Erin Johnson SR-4 Wis.-Eau Claire 8.18 7.12
18 Jenna Zahorik JR-3 Concordia (Wis.) 8.19 6.88
19 Kyra Huber SR-4 Wis.-Oshkosh 8.23 7.33
20 Ellie Staehling SO-2 St. Norbert 8.25 7.43
21 Kelsie Minkie FR-1 Wis.-Eau Claire 8.26 10.49
22 Taylor Olund SO-2 Carroll (Wis.) 8.32 6.33
23 Jayda Dobeck SO-2 Wis.-Oshkosh 8.33 7.08
24 LaRissa Block SO-2 Wis.-Stout 8.33 7.92
25 Ahna Larson SO-2 Northern Michigan 8.38 6.29
26 Salina Warren FR-1 Wis.-Stevens Point 8.45 6.76
27 Morgan Cross FR-1 Lawrence 8.52 10.48
28 Emma Mittlesdorf FR-1 Wis.-Stout 8.65 7.62
29 Hannah Clark FR-1 Edgewood 8.69 9.22
30 Chloe Dettmers SO-2 Wis.-Stevens Point 8.69 6.87
31 Adrianne Krueger FR-1 Wis.-Stout 9.00 7.74
Women 60m Dash Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Nicole Makope SO-2 St. Norbert 5.52 8.83 9.78 5.60 7.88 6.39 9.07
5 Rachel Castelli SR-4 Wis.-Oshkosh 7.66 6.79 9.39 5.53 7.89 7.03 9.16
15 Sabrina Moore JR-3 Concordia (Wis.) 10.20 8.82 9.96 5.80 8.16 9.22 9.22
17 Erin Johnson SR-4 Wis.-Eau Claire 10.31 10.15 6.06 9.74 8.18 9.49 6.96
19 Kyra Huber SR-4 Wis.-Oshkosh 8.89 9.72 7.41 7.08 8.23 7.99 7.00
21 Kelsie Minkie FR-1 Wis.-Eau Claire 9.67 8.84 7.69 9.67 8.26 6.36 6.36
27 Morgan Cross FR-1 Lawrence 7.93 9.80 9.12 6.22 8.52 9.72 10.57
30 Chloe Dettmers SO-2 Wis.-Stevens Point 6.70 7.48 7.74 8.43 8.69 8.26 8.87
Women 60m Dash Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
3 Molly Greeninger SO-2 Wis.-Oshkosh 9.73 7.91
7 Jahtivya Williams FR-1 Northern Michigan 6.64 8.00
12 Gracie Wolfe FR-1 St. Norbert 8.70 8.13
13 Madeline Wainwright SO-2 Wis.-Eau Claire 9.04 8.14
14 Adyn Theriault FR-1 Wis.-Stevens Point 9.05 8.15
20 Ellie Staehling SO-2 St. Norbert 8.50 8.25
28 Emma Mittlesdorf FR-1 Wis.-Stout 10.73 8.65
Women 60m Dash Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Megan Best SR-4 Wis.-Eau Claire 8.95 6.05 9.74 8.09 9.11 9.66 7.85
6 Mikayla Jackson SR-4 Wis.-Oshkosh 6.58 9.98 9.98 9.19 7.69 9.82 7.92
8 Amanda Iverson SO-2 Wis.-Eau Claire 9.00 7.63 8.11 6.99 7.39 6.59 8.03
16 Elizabeth Hren JR-3 Wis.-Oshkosh 6.30 8.67 7.77 6.79 8.27 9.74 8.18
18 Jenna Zahorik JR-3 Concordia (Wis.) 8.85 10.41 5.98 9.59 8.69 6.56 8.19
22 Taylor Olund SO-2 Carroll (Wis.) 10.24 5.99 7.82 10.65 9.49 5.83 8.32
23 Jayda Dobeck SO-2 Wis.-Oshkosh 8.25 7.50 8.67 10.33 7.08 10.00 8.33
29 Hannah Clark FR-1 Edgewood 10.78 9.91 10.95 8.17 10.08 6.70 8.69
Women 60m Dash Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Andrea Glaz SO-2 Wis.-Oshkosh 7.92
9 Molly Kallenbach SO-2 Wis.-Eau Claire 8.04
10 Sydney Romps SO-2 Northern Michigan 8.09
11 Grace Korger-Mitchell SO-2 Edgewood 8.13
24 LaRissa Block SO-2 Wis.-Stout 8.33
25 Ahna Larson SO-2 Northern Michigan 8.38
26 Salina Warren FR-1 Wis.-Stevens Point 8.45
31 Adrianne Krueger FR-1 Wis.-Stout 9.00