February 18, 2023
|
UW-Oshkosh-Kolf Sports Center - Oshkosh, WI
|
200m (Flat)

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
0 Joe Zack   UWO Alumni 4:13.15 4:15.70 -
0 David Kaminski Freshman Unattached 4:53.21 4:44.67 -
0 Zach Osmanski   Unattached 3:19.88 4:37.61 -
0 Skyler Fryman Freshman Unattached 5:16.60 4:35.30 -
1 Blake Vander Weide FR-1 Wis.-Eau Claire 3:42.11 4:24.41 10
2 Joey Barber JR-3 Wis.-Eau Claire 5:39.41 4:27.25 8
3 Nels Trandahl SO-2 Wis.-Stout 4:09.85 4:28.65 6
4 Eric East SO-2 Wis.-Stevens Point 3:55.77 4:31.00 5
5 Kyle Adams SR-4 Carroll (Wis.) 5:50.16 4:31.44 4
6 Jason Ford JR-3 Wis.-Oshkosh 5:34.83 4:32.22 3
7 Owen Bostwick FR-1 Wis.-Oshkosh 4:30.00 4:32.72 2
8 Carl Lundgren JR-3 Wis.-Eau Claire 4:21.98 4:32.89 1
9 Ian Williams JR-3 Wis.-Stout 4:00.60 4:33.41 -
10 Joseph Adams FR-1 Wis.-Stevens Point 4:03.55 4:36.76 -
11 Ray Wetzel-Meehan SO-2 Lawrence 4:39.85 4:39.85 -
12 Aaron Mickelson SR-4 St. Norbert 6:02.26 4:43.01 -
13 Bailey Olson FR-1 Carroll (Wis.) 6:12.56 4:48.80 -
14 Miles Mulder SR-4 St. Norbert 4:13.53 4:51.41 -
15 Charlie Maier FR-1 Wis.-Stout 5:59.04 4:54.29 -
16 Kadin Wojcik SO-2 Edgewood 5:30.91 5:03.58 -
17 Ty Termaat JR-3 Carroll (Wis.) 3:53.74 5:07.55 -
18 Eduardo Campuzano FR-1 Lakeland 6:28.28 5:10.62 -
19 Avery Horwath FR-1 Concordia (Wis.) 6:03.60 5:18.94 -
20 Owen Luedtke SO-2 Lakeland 5:10.21 5:33.55 -
21 Holden Thielke FR-1 Carroll (Wis.) 7:36.77 5:54.08 -
  Charlie Quast SO-2 Carroll (Wis.) DNF DNF -
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
0 Skyler Fryman Freshman Unattached 5:11.09 4:35.30 5:41.38 3:43.00 5:24.86 4:10.53 -
0 David Kaminski Freshman Unattached 5:52.99 4:44.67 5:13.14 4:36.13 4:24.75 4:07.67 -
11 Ray Wetzel-Meehan SO-2 Lawrence 3:24.29 4:39.85 5:52.62 5:07.84 5:35.82 4:11.87 -
13 Bailey Olson FR-1 Carroll (Wis.) 5:40.79 4:48.80 5:17.68 4:17.04 4:37.25 3:25.05 -
14 Miles Mulder SR-4 St. Norbert 5:49.70 4:51.41 4:57.24 3:29.82 3:26.91 5:35.13 -
15 Charlie Maier FR-1 Wis.-Stout 4:07.21 4:54.29 5:53.15 6:04.92 6:13.75 6:16.70 -
16 Kadin Wojcik SO-2 Edgewood 5:43.05 5:03.58 5:36.98 5:49.12 4:24.12 5:52.16 -
17 Ty Termaat JR-3 Carroll (Wis.) 4:24.50 5:07.55 4:30.65 5:38.31 6:15.22 3:47.59 -
18 Eduardo Campuzano FR-1 Lakeland 4:20.92 5:10.62 4:33.35 4:11.61 3:49.86 5:23.05 -
19 Avery Horwath FR-1 Concordia (Wis.) 4:53.43 5:18.94 5:25.32 5:03.00 5:50.84 4:18.35 -
20 Owen Luedtke SO-2 Lakeland 6:50.27 5:33.55 6:23.59 6:46.94 5:33.55 3:56.82 -
21 Holden Thielke FR-1 Carroll (Wis.) 6:50.74 5:54.08 4:25.56 7:08.44 4:43.27 4:22.02 -
  Charlie Quast SO-2 Carroll (Wis.) DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
0 Zach Osmanski   Unattached 4:37.61 -
0 Joe Zack   UWO Alumni 4:15.70 -
1 Blake Vander Weide FR-1 Wis.-Eau Claire 4:24.41 10
2 Joey Barber JR-3 Wis.-Eau Claire 4:27.25 8
3 Nels Trandahl SO-2 Wis.-Stout 4:28.65 6
4 Eric East SO-2 Wis.-Stevens Point 4:31.00 5
5 Kyle Adams SR-4 Carroll (Wis.) 4:31.44 4
6 Jason Ford JR-3 Wis.-Oshkosh 4:32.22 3
7 Owen Bostwick FR-1 Wis.-Oshkosh 4:32.72 2
8 Carl Lundgren JR-3 Wis.-Eau Claire 4:32.89 1
9 Ian Williams JR-3 Wis.-Stout 4:33.41 -
10 Joseph Adams FR-1 Wis.-Stevens Point 4:36.76 -
12 Aaron Mickelson SR-4 St. Norbert 4:43.01 -