February 18, 2023
|
UW-Oshkosh-Kolf Sports Center - Oshkosh, WI
|
200m (Flat)

Men's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Owen Jelinek JR-3 Wis.-Stout 40.08 50.10 36.58 1:03.13 41.59 10
2 John Ford SR-4 Wis.-Oshkosh 1:04.67 50.13 52.14 1:05.17 49.13 8
3 Fenyx Morningdove FR-1 Wis.-Oshkosh 1:05.76 50.58 1:00.70 54.12 55.14 6
4 Kevin Eisenzimmer JR-3 Wis.-Eau Claire 54.66 50.61 55.68 1:04.28 39.99 5
5 Rashaad Henderson JR-3 Wis.-Oshkosh 1:01.28 50.64 42.54 46.09 39.00 4
6 Chris Kalies FR-1 Wis.-Stevens Point 44.16 50.75 45.68 57.86 43.65 3
7 Weston Lerdal SO-2 Wis.-Oshkosh 39.72 50.92 38.70 56.53 40.74 2
8 Sam Schreiber SO-2 Wis.-Eau Claire 1:06.21 50.93 57.55 1:03.16 1:02.65 1
9 Jelani Lawson SO-2 Wis.-Oshkosh 47.41 50.97 57.09 46.39 55.56 -
10 Aiden Leist FR-1 Wis.-Stevens Point 55.11 51.02 36.74 1:02.25 40.31 -
11 Taylor Phillips SO-2 Wis.-Eau Claire 37.03 51.42 1:00.68 45.25 48.85 -
12 Matthew Miller JR-3 Wis.-Eau Claire 59.62 51.84 53.92 46.14 55.47 -
13 Tyler Vincetich SO-2 Wis.-Stevens Point 53.23 52.18 54.79 45.40 51.14 -
14 Keegan Pulchinski JR-3 Wis.-Stout 41.34 52.33 1:06.99 47.10 1:01.75 -
15 Zach Yuza FR-1 Wis.-Eau Claire 53.44 52.39 57.63 1:07.06 59.20 -
16 Zackery Ihde FR-1 Wis.-Stout 44.42 52.88 38.61 42.31 43.37 -
17 Daylan Berger FR-1 Wis.-Eau Claire 55.58 52.93 37.05 41.82 1:02.46 -
18 Michael Pollos SO-2 St. Norbert 46.70 53.06 58.37 41.39 39.80 -
19 Gabriel Thiel FR-1 St. Norbert 59.63 53.24 1:05.49 1:03.36 38.34 -
20 Noah Rosas SO-2 Wis.-Stevens Point 39.94 53.25 44.73 1:06.03 1:07.10 -
21 Evan Wendland SR-4 Wis.-Oshkosh 1:07.67 53.28 55.95 59.68 59.14 -
22 Devery Hodge JR-3 Benedictine (Ill.) 1:07.39 53.48 43.32 53.48 51.34 -
23 Zach Heckman JR-3 Edgewood 1:02.62 53.52 57.27 54.59 37.47 -
24 Tyler Nugent SR-4 St. Norbert 41.79 53.57 41.79 1:05.36 47.15 -
25 Brandon Ingram JR-3 Benedictine (Ill.) 52.05 53.66 40.25 1:02.79 53.66 -
26 Demitri Spencer SO-2 Benedictine (Ill.) 45.18 53.78 59.70 1:01.85 44.10 -
27 Jacob Larson FR-1 St. Norbert 53.76 54.30 48.33 1:00.82 59.73 -
28 John Hess JR-3 Wis.-Stout 59.20 54.31 55.94 45.62 57.57 -
29 Joshua Zick SO-2 St. Norbert 1:09.60 54.80 1:11.24 55.35 50.42 -
30 Tyler Scott SR-4 Lawrence 41.90 55.13 45.76 1:05.06 49.62 -
31 Henry Metz SR-4 St. Norbert 48.84 55.50 56.61 52.73 1:07.71 -
32 Jacob Radovan JR-3 Carroll (Wis.) 1:00.21 55.75 40.14 39.03 45.16 -
33 Colin Rerecich SO-2 Concordia (Wis.) 1:09.23 55.83 44.67 39.64 1:12.58 -
34 Sawyer Caves FR-1 Carroll (Wis.) 1:05.25 56.74 55.61 59.58 48.23 -
35 Paul Witto SO-2 Concordia (Wis.) 43.30 56.97 1:04.38 54.70 1:06.09 -
36 Hunter Moore FR-1 Concordia (Wis.) 40.62 58.02 1:15.43 1:14.85 1:15.43 -
37 Parker Johnson FR-1 Wis.-Stevens Point 56.10 58.43 51.42 1:05.45 47.33 -
38 Connor Sisel SR-4 St. Norbert 1:10.75 58.47 46.20 1:00.81 48.53 -
39 Kadin Wojcik SO-2 Edgewood 1:14.87 58.95 1:14.28 1:15.46 57.19 -
40 Carson Wolford FR-1 Concordia (Wis.) 43.45 59.51 1:07.85 57.13 43.45 -
41 Mason Kinney FR-1 Concordia (Wis.) 1:12.54 1:01.47 1:10.69 51.02 1:04.55 -
42 Cole Pawlitzky FR-1 St. Norbert 1:03.36 1:03.36 1:18.57 56.39 1:00.20 -
  Amitai Wheat SR-4 Wis.-Oshkosh DNF DNF DNF DNF DNF -
Men's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Matthew Miller JR-3 Wis.-Eau Claire 51.84 -
14 Keegan Pulchinski JR-3 Wis.-Stout 52.33 -
17 Daylan Berger FR-1 Wis.-Eau Claire 52.93 -
27 Jacob Larson FR-1 St. Norbert 54.30 -
35 Paul Witto SO-2 Concordia (Wis.) 56.97 -
39 Kadin Wojcik SO-2 Edgewood 58.95 -
Men's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Tyler Vincetich SO-2 Wis.-Stevens Point 1:06.27 52.18 36.53 57.40 49.58 -
19 Gabriel Thiel FR-1 St. Norbert 47.92 53.24 51.11 1:07.62 40.47 -
21 Evan Wendland SR-4 Wis.-Oshkosh 38.37 53.28 46.36 1:08.74 58.08 -
31 Henry Metz SR-4 St. Norbert 1:03.27 55.50 1:06.60 41.63 54.39 -
36 Hunter Moore FR-1 Concordia (Wis.) 53.38 58.02 57.44 1:03.25 55.70 -
  Amitai Wheat SR-4 Wis.-Oshkosh DNF DNF DNF DNF DNF -
Men's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Chris Kalies FR-1 Wis.-Stevens Point 50.75 47.71 1:05.47 56.34 43.14 3
7 Weston Lerdal SO-2 Wis.-Oshkosh 50.92 1:00.60 37.68 38.70 48.89 2
28 John Hess JR-3 Wis.-Stout 54.31 1:10.06 41.82 1:04.63 54.31 -
32 Jacob Radovan JR-3 Carroll (Wis.) 55.75 1:03.56 1:11.36 50.74 1:10.25 -
33 Colin Rerecich SO-2 Concordia (Wis.) 55.83 43.55 49.69 48.58 56.95 -
Men's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Rashaad Henderson JR-3 Wis.-Oshkosh 55.71 50.64 50.64 56.21 41.53 49.63 39.50 4
16 Zackery Ihde FR-1 Wis.-Stout 1:03.99 52.88 50.24 46.54 53.94 56.06 51.83 -
23 Zach Heckman JR-3 Edgewood 42.82 53.52 49.78 47.64 42.82 1:07.97 52.45 -
34 Sawyer Caves FR-1 Carroll (Wis.) 57.88 56.74 1:09.23 1:10.93 1:04.12 1:07.52 1:00.72 -
42 Cole Pawlitzky FR-1 St. Norbert 1:19.20 1:03.36 57.03 52.59 50.69 1:21.10 1:21.74 -
Men's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Jelani Lawson SO-2 Wis.-Oshkosh 50.97 1:01.68 1:00.15 1:05.76 37.21 -
10 Aiden Leist FR-1 Wis.-Stevens Point 51.02 51.53 1:04.80 44.90 56.64 -
24 Tyler Nugent SR-4 St. Norbert 53.57 1:09.65 1:02.15 58.40 47.68 -
26 Demitri Spencer SO-2 Benedictine (Ill.) 53.78 50.02 57.55 38.19 1:06.15 -
37 Parker Johnson FR-1 Wis.-Stevens Point 58.43 1:12.46 54.34 54.34 40.90 -
40 Carson Wolford FR-1 Concordia (Wis.) 59.51 1:13.80 1:07.25 46.42 1:05.47 -
Men's 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Kevin Eisenzimmer JR-3 Wis.-Eau Claire 43.53 35.94 1:05.29 50.61 43.02 5
8 Sam Schreiber SO-2 Wis.-Eau Claire 41.26 41.26 39.22 50.93 44.82 1
11 Taylor Phillips SO-2 Wis.-Eau Claire 50.40 1:04.28 1:04.28 51.42 1:02.22 -
18 Michael Pollos SO-2 St. Norbert 1:08.45 50.94 45.11 53.06 58.37 -
29 Joshua Zick SO-2 St. Norbert 50.42 1:06.31 1:06.86 54.80 54.26 -
41 Mason Kinney FR-1 Concordia (Wis.) 1:11.92 1:02.70 1:02.09 1:01.47 43.65 -
Men's 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
3 Fenyx Morningdove FR-1 Wis.-Oshkosh 52.10 50.58 6
20 Noah Rosas SO-2 Wis.-Stevens Point 47.93 53.25 -
25 Brandon Ingram JR-3 Benedictine (Ill.) 1:06.01 53.66 -
38 Connor Sisel SR-4 St. Norbert 40.93 58.47 -
Men's 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Owen Jelinek JR-3 Wis.-Stout 55.62 48.60 50.10 10
2 John Ford SR-4 Wis.-Oshkosh 1:01.16 45.12 50.13 8
15 Zach Yuza FR-1 Wis.-Eau Claire 52.39 39.82 52.39 -
22 Devery Hodge JR-3 Benedictine (Ill.) 54.55 59.90 53.48 -
30 Tyler Scott SR-4 Lawrence 53.48 38.60 55.13 -