March 3- 4, 2023
|
Armory Track & Field Center - New York, NY
|
200m (Banked)
ICON KEY: SUNYAC AARTFC Liberty League MAC Empire 8 IC4A/ECAC

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Allison Sibold SO-2 St. Lawrence 5:17.85 5:20.88 3:56.12 5:02.71 10
2 Amelia Smith SR-4 DeSales 4:44.64 5:18.31 4:04.85 5:06.06 8
3 Katherine Cheng SO-2 NYU 4:24.83 6:09.53 4:34.07 5:07.94 6
4 Leah Haley SR-4 NYU 4:06.98 4:06.98 5:27.25 5:08.72 5
5 Kaitlyn Grossman SO-2 SUNY Geneseo 4:41.32 5:40.06 4:38.23 5:09.14 4
6 Samantha Hoffmann SO-2 Scranton 4:01.18 6:04.86 5:03.02 5:09.20 3
7 Grace Smith SO-2 Grove City 4:38.34 5:40.19 4:29.06 5:09.26 2
8 Anna Sasse SO-2 Rowan 6:34.20 6:12.47 5:19.71 5:10.39 1
9 Catherine Dacey SO-2 Union (N.Y.) 3:52.83 4:42.50 5:47.70 5:10.44 -
10 Sarah Devries JR-3 Misericordia 6:34.76 4:08.67 6:37.87 5:10.83 -
11 Jessica Goode FR-1 Ithaca 6:00.97 5:54.75 6:07.20 5:11.18 -
12 Katherine Rice SO-2 TCNJ 3:50.37 4:27.72 3:37.91 5:11.30 -
13 Savanna Carr SR-4 PSU-Behrend 3:41.11 6:35.49 4:02.90 5:11.41 -
14 Margaret Ann Healy FR-1 Carnegie Mellon 3:50.60 6:04.60 5:11.62 5:11.62 -
15 Marie Naudus SO-2 SUNY Geneseo 4:12.65 3:41.46 4:56.32 5:11.91 -
16 Katelyn Schoener SR-4 Alvernia 4:22.59 5:43.86 5:15.73 5:12.60 -
17 Salini Iyer SO-2 TCNJ 6:43.84 6:05.98 3:50.32 5:15.50 -
18 Brianna Wagner SO-2 Misericordia 4:42.34 3:54.75 5:33.10 5:17.23 -
19 Marlee Angus SR-4 Cortland St. 5:18.06 4:36.72 5:27.61 5:18.06 -
20 Ann Brennan FR-1 SUNY Geneseo 5:30.81 6:08.98 4:27.19 5:18.08 -
21 Amelia Gilbert SR-4 RIT 6:09.66 5:25.05 5:31.42 5:18.67 -
22 Augusta Stockman SR-4 Vassar 5:19.48 6:48.94 5:45.04 5:19.48 -
23 Faith Coyle SO-2 Oswego State 4:58.32 5:43.23 6:53.80 5:20.77 -
24 Zoey Cassavell SO-2 Ramapo 6:31.89 6:57.59 3:48.07 5:21.22 -
25 Rachel Rouse FR-1 Stevens 6:35.95 5:23.96 4:47.97 5:27.23 -
26 Veronica Dailey JR-3 Brockport St. 5:14.81 3:52.83 5:01.69 5:27.92 -
27 Olivia Grinnell FR-1 St. John Fisher 6:13.96 4:45.39 6:27.08 5:28.03 -
28 Emily Weaver SR-4 Nazareth 4:03.76 3:50.58 4:13.64 5:29.40 -
29 Ella DePhillips JR-3 Oneonta 5:01.06 6:48.11 4:24.27 5:34.51 -
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
18 Brianna Wagner SO-2 Misericordia 5:58.47 5:17.23 4:32.82 -
20 Ann Brennan FR-1 SUNY Geneseo 3:55.38 5:18.08 6:08.98 -
21 Amelia Gilbert SR-4 RIT 5:02.74 5:18.67 5:53.73 -
23 Faith Coyle SO-2 Oswego State 5:14.36 5:20.77 5:49.64 -
24 Zoey Cassavell SO-2 Ramapo 4:00.92 5:21.22 4:23.40 -
25 Rachel Rouse FR-1 Stevens 6:55.59 5:27.23 5:33.78 -
26 Veronica Dailey JR-3 Brockport St. 4:32.18 5:27.92 5:50.88 -
27 Olivia Grinnell FR-1 St. John Fisher 3:59.47 5:28.03 5:28.03 -
28 Emily Weaver SR-4 Nazareth 4:16.94 5:29.40 5:06.35 -
29 Ella DePhillips JR-3 Oneonta 5:01.06 5:34.51 4:51.03 -
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
4 Leah Haley SR-4 NYU 5:08.72 6:25.90 5:27.25 5
6 Samantha Hoffmann SO-2 Scranton 5:09.20 4:25.92 4:16.64 3
7 Grace Smith SO-2 Grove City 5:09.26 5:03.08 4:47.62 2
8 Anna Sasse SO-2 Rowan 5:10.39 4:20.73 4:20.73 1
11 Jessica Goode FR-1 Ithaca 5:11.18 4:02.72 6:22.76 -
12 Katherine Rice SO-2 TCNJ 5:11.30 5:58.00 3:41.03 -
14 Margaret Ann Healy FR-1 Carnegie Mellon 5:11.62 4:18.65 5:30.32 -
16 Katelyn Schoener SR-4 Alvernia 5:12.60 6:12.00 5:21.98 -
17 Salini Iyer SO-2 TCNJ 5:15.50 5:15.50 4:02.94 -
19 Marlee Angus SR-4 Cortland St. 5:18.06 5:02.16 4:04.91 -
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Allison Sibold SO-2 St. Lawrence 6:06.28 6:00.23 5:02.71 10
2 Amelia Smith SR-4 DeSales 4:10.97 5:51.97 5:06.06 8
3 Katherine Cheng SO-2 NYU 5:57.21 5:29.50 5:07.94 6
5 Kaitlyn Grossman SO-2 SUNY Geneseo 4:41.32 3:39.49 5:09.14 4
9 Catherine Dacey SO-2 Union (N.Y.) 3:37.31 4:48.71 5:10.44 -
10 Sarah Devries JR-3 Misericordia 6:31.65 5:51.24 5:10.83 -
13 Savanna Carr SR-4 PSU-Behrend 5:11.41 5:14.53 5:11.41 -
15 Marie Naudus SO-2 SUNY Geneseo 3:57.06 4:53.20 5:11.91 -
22 Augusta Stockman SR-4 Vassar 4:18.78 6:36.16 5:19.48 -