March 31-April 1, 2023
|
Florida-Percy Beard Track - Gainesville, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys 4 x 800m Relay High School

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Buchholz Riley Smith, Evan Fleming, Joshua Adolphson, Malachi Walters 7:05.83 6:18.52 6:37.44 10:10.35 7:53.14 9:51.43 9:18.31
2 Flagler Palm Coast Isaiah Joseph, Brandon Kalasnik, Peyton Woodward, Kamron Davis 9:57.08 6:57.01 7:30.18 8:46.00 7:53.87 7:49.14 6:57.01
3 Miami Northwestern Nazir Ward, Devin Jones, Joel Mintze, Daniel Jean-Charles 8:37.91 5:51.61 6:58.13 7:31.39 7:55.14 7:50.39 5:46.86
4 Columbus Brandon Ruiz, Marc Dabby, James Orange, Mario Sueiras 5:36.16 8:33.84 9:55.48 9:17.06 8:00.22 9:21.86 5:55.37
5 Fort Myers Craig Allard, Timmy Schultz, Chase Hill, Joseph Koraya 10:27.75 6:40.79 10:27.75 8:46.34 8:02.88 6:11.82 7:53.23
6 Niceville Seamus Hodge, Gehrig Gesch, Myles Chojnowski, Dawson Isbell 6:36.97 5:38.87 9:16.72 10:24.49 8:04.10 7:35.06 7:54.42
7 Flanagan Issac Mayorga, Jamari Benjamin, Darion Nelson, Shamar Henry 8:31.88 8:41.63 7:48.00 9:01.13 8:07.50 8:31.88 8:27.00
8 Montverde Academy Anthony Picciano, Will Moss, Colton Cardwell, Cooper Shaban 8:56.51 6:30.19 9:20.89 7:38.47 8:07.73 7:43.35 8:51.63
9 North Port Jeremy Duque, Zakil Gallant, Taggert Sabo, Evan Crane 6:31.54 8:43.68 8:24.11 8:14.32 8:09.42 7:05.80 6:16.86
10 Naples Hector Toro, Michael Brewer, Matthew Damouni, Jack Marshall 6:03.25 6:17.97 5:48.52 6:32.70 8:10.87 8:59.96 8:50.14
11 Dunbar Joshua Dorestin, Jaden White, Shawn Stan, Fedrick Harris 7:03.06 8:56.20 10:24.74 7:22.73 8:11.92 6:33.54 8:21.76
12 Gulf Coast Beckett Walker, William Montanye, Aarnav Sheth, Calder Hale 8:50.50 10:19.74 6:46.55 6:46.55 8:15.79 6:56.47 7:06.38
13 Providence Walker White, Caleb Bost, Claude Loftin, Charles Loftin 8:57.56 10:07.25 9:17.47 6:38.20 8:17.74 9:57.29 6:38.20
14 Vero Beach Parker Banzhaf, Evan Dunham, Jason Luong, Kenan Willard 10:03.67 5:54.22 7:48.97 6:34.14 8:18.90 7:38.99 7:48.97
15 Sumner Jordan Fiducia, Brady Ward, Jalen Hodges, Brandon Metcalf 9:35.75 6:10.49 7:25.58 8:45.69 8:20.65 8:40.68 7:30.59
16 West Orange Gary Davis, Lukas Farley, Jaiden Mckee, Daven Tolbert 9:13.08 10:08.39 7:37.55 10:38.56 8:22.80 8:52.97 10:13.42
17 Palmer Trinity Henry Stark, Gregorio Ramos, Eduardo del Rosal, Justo Berisso 5:55.84 7:22.26 6:21.26 9:19.18 8:28.34 9:39.51 9:24.26
18 Western Lucas Pitera, Justin Williams, Maddox Olson, Richard Alaburda 6:21.82 9:24.88 10:17.18 11:19.94 8:43.03 6:16.59 9:51.03
Boys 4 x 800m Relay High School Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME
1 Buchholz Smith, Fleming, Adolphson, Walters 7:53.14
2 Flagler Palm Coast Joseph, Kalasnik, Woodward, Davis 7:53.87
3 Miami Northwestern Ward, Jones, Mintze, Jean-Charles 7:55.14
4 Columbus Ruiz, Dabby, Orange, Sueiras 8:00.22
7 Flanagan Mayorga, Benjamin, Nelson, Henry 8:07.50
8 Montverde Academy Picciano, Moss, Cardwell, Shaban 8:07.73
12 Gulf Coast Walker, Montanye, Sheth, Hale 8:15.79
Boys 4 x 800m Relay High School Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
5 Fort Myers Allard, Schultz, Hill, Koraya 6:06.99 8:31.86 8:02.88 7:38.74 6:50.45
6 Niceville Hodge, Gesch, Chojnowski, Isbell 6:32.13 10:00.29 8:04.10 9:02.20 10:00.29
9 North Port Duque, Gallant, Sabo, Crane 9:32.63 8:14.32 8:09.42 8:29.00 10:16.67
10 Naples Toro, Brewer, Damouni, Marshall 9:44.14 8:20.69 8:10.87 5:53.43 6:47.43
11 Dunbar Dorestin, White, Stan, Harris 8:31.60 7:57.17 8:11.92 7:27.65 6:58.14
13 Providence White, Bost, Loftin, Loftin 7:42.90 6:38.20 8:17.74 5:48.42 10:47.07
14 Vero Beach Banzhaf, Dunham, Luong, Willard 8:33.87 6:19.17 8:18.90 7:24.02 10:03.67
15 Sumner Fiducia, Ward, Hodges, Metcalf 7:30.59 9:35.75 8:20.65 9:10.72 10:15.80
16 West Orange Davis, Farley, Mckee, Tolbert 8:47.94 10:28.50 8:22.80 8:02.69 7:12.41
17 Palmer Trinity Stark, Ramos, del Rosal, Berisso 6:56.84 10:10.01 8:28.34 9:29.34 9:09.01
18 Western Pitera, Williams, Olson, Alaburda 8:53.49 9:40.57 8:43.03 9:56.26 7:35.04