March 31-April 1, 2023
|
Florida-Percy Beard Track - Gainesville, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls 800m Run High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Michelle Smith JR Montverde Academy 2:30.22 2:08.39
2 Samantha Kavanagh SR Northeast (OP) 2:31.32 2:11.58
3 Sydni Studesville SR American Heritage 1:45.86 2:12.32
4 Malia Hambrick FR North Port 2:57.08 2:16.21
5 Tara Watkins SO Naples 1:45.14 2:16.54
6 Sierra Howard JR Matanzas 1:48.55 2:17.40
7 Lauren Mahan SR Calvary Christian (Clr) 2:07.80 2:17.41
8 Olivia Niewald SR Spruce Creek 2:01.06 2:17.56
9 Lauren Vassello SR Fort Lauderdale 2:11.01 2:17.90
10 Sierra Barrera SR Oakleaf 2:01.38 2:17.93
11 Sydney Miller SR Oak Hall 2:55.77 2:18.40
12 Lauren Leath Senior Bullis 2:03.46 2:18.71
13 Kashia Hoo SO Chaminade-Madonna 1:45.90 2:19.34
14 Regan Morrall JR Western 1:57.46 2:19.83
15 Gianna Del Pizzo JR Lehigh 2:01.67 2:19.85
16 Leandra Ferrell SO Miami Southridge 2:30.29 2:20.45
17 Olivia Denney JR Winter Park 2:10.69 2:20.52
18 Natalie Nelson SO West Port 2:16.35 2:20.56
19 Brie Andrews JR Creekside 2:06.90 2:21.00
20 Jamariya Robinson JR Miami Northwestern 2:32.68 2:21.37
21 Katelyn Tomaschko FR Niceville 1:51.72 2:21.41
22 Jurni Janac JR Miami Northwestern 1:46.51 2:22.01
23 Tori Goldblatt JR West Boca Raton 2:06.54 2:22.17
24 Makenna Mach JR Bloomingdale 2:46.39 2:22.21
25 Eliana Oquendo JR Olympia 2:37.25 2:22.95
26 Aida Castelli SR Hillsborough 2:50.97 2:23.67
27 Morgan Rothwell Sophomore Bullis 2:06.55 2:23.80
28 Mia White SR West Port 2:10.02 2:26.08
29 Ashley Hamilton SO Buchholz 2:22.44 2:26.84
30 Maya Matheney JR St. Petersburg 2:20.76 2:29.74
31 Cassidy De Young SO Flagler Palm Coast 2:20.38 2:30.94
Girls 800m Run High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Michelle Smith JR Montverde Academy 2:08.39
2 Samantha Kavanagh SR Northeast (OP) 2:11.58
3 Sydni Studesville SR American Heritage 2:12.32
8 Olivia Niewald SR Spruce Creek 2:17.56
12 Lauren Leath Senior Bullis 2:18.71
13 Kashia Hoo SO Chaminade-Madonna 2:19.34
16 Leandra Ferrell SO Miami Southridge 2:20.45
17 Olivia Denney JR Winter Park 2:20.52
30 Maya Matheney JR St. Petersburg 2:29.74
Girls 800m Run High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
4 Malia Hambrick FR North Port 1:50.33 1:54.42 2:16.21 1:51.70 2:27.11
5 Tara Watkins SO Naples 2:20.64 2:04.26 2:16.54 2:02.89 2:24.74
6 Sierra Howard JR Matanzas 1:49.92 2:54.50 2:17.40 2:36.64 2:57.25
7 Lauren Mahan SR Calvary Christian (Clr) 2:21.54 2:29.78 2:17.41 2:35.28 2:31.16
9 Lauren Vassello SR Fort Lauderdale 1:43.43 2:19.28 2:17.90 2:13.77 2:22.04
10 Sierra Barrera SR Oakleaf 1:53.11 2:16.55 2:17.93 2:35.86 1:58.62
11 Sydney Miller SR Oak Hall 1:52.11 2:12.87 2:18.40 2:10.10 2:40.55
14 Regan Morrall JR Western 2:40.81 2:29.62 2:19.83 2:14.24 2:50.60
15 Gianna Del Pizzo JR Lehigh 2:05.87 2:50.62 2:19.85 2:53.42 2:29.64
27 Morgan Rothwell Sophomore Bullis 3:05.51 2:23.80 2:23.80 2:06.55 2:38.18
29 Ashley Hamilton SO Buchholz 3:07.96 2:04.82 2:26.84 2:43.00 2:01.88
Girls 800m Run High School Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
18 Natalie Nelson SO West Port 2:20.56
19 Brie Andrews JR Creekside 2:21.00
20 Jamariya Robinson JR Miami Northwestern 2:21.37
21 Katelyn Tomaschko FR Niceville 2:21.41
22 Jurni Janac JR Miami Northwestern 2:22.01
23 Tori Goldblatt JR West Boca Raton 2:22.17
24 Makenna Mach JR Bloomingdale 2:22.21
25 Eliana Oquendo JR Olympia 2:22.95
26 Aida Castelli SR Hillsborough 2:23.67
28 Mia White SR West Port 2:26.08
31 Cassidy De Young SO Flagler Palm Coast 2:30.94