March 1, 2023
|
George Steinbrenner - Lutz, FL
ICON KEY: FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Joey Coyle SR Plant 4:33.71 6
2 Brady Peifer SO George Steinbrenner 4:45.69 4
3 Joaquin Abanses SO George Steinbrenner 4:48.87 3
4 Christian Schousboe SO George Steinbrenner 4:52.03 2
5 Jamin DeWitt SO George Steinbrenner 4:53.29 1
6 Jorge Munoz SO George Steinbrenner 4:56.56 -
7 Jacob Potantus SR Plant 4:56.93 -
8 Dylan Fournier SO Plant 5:11.39 -
9 Ariel Acosta SO Jefferson 5:12.11 -
10 Kai Lampinen SO Plant 5:19.35 -
11 Steven Smith SO Plant 5:21.66 -
12 Taylor Hohman JR George Steinbrenner 5:23.55 -
13 William Farmen SO Plant 5:25.59 -
14 Diego Martinez SR Gaither 5:26.50 -
15 Armin Golkar SR Gaither 5:33.58 -
16 Colin Doyle FR Plant 5:35.42 -
17 Charlie Nash FR Plant 5:35.96 -
18 Luke Oldenburg FR George Steinbrenner 5:45.31 -
19 Jacob Ward FR George Steinbrenner 5:45.55 -
20 James Daughtrey FR George Steinbrenner 5:47.74 -
21 Evan Donaldson FR George Steinbrenner 5:58.72 -
22 Ben Pipkins SO Gaither 6:07.40 -
23 Tyson Vandal JR Plant 6:35.08 -
  Sawyer Jackson FR Plant NT   
  Clayton Slowick SR Plant NT   
  Charles Clark SO George Steinbrenner NT   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Ariel Acosta SO Jefferson 6:39.50 5:12.11 5:27.72 5:18.36 5:21.48 -
12 Taylor Hohman JR George Steinbrenner 5:33.26 5:23.55 4:38.26 6:08.85 5:42.97 -
14 Diego Martinez SR Gaither 4:11.41 5:26.50 6:05.68 3:58.35 4:47.32 -
15 Armin Golkar SR Gaither 3:53.51 5:33.58 6:20.29 3:53.51 6:43.64 -
17 Charlie Nash FR Plant 6:09.56 5:35.96 4:38.85 5:22.53 5:49.40 -
18 Luke Oldenburg FR George Steinbrenner 5:59.13 5:45.31 6:02.58 5:55.67 4:29.35 -
19 Jacob Ward FR George Steinbrenner 4:05.34 5:45.55 5:00.63 4:50.27 4:12.26 -
20 James Daughtrey FR George Steinbrenner 5:23.40 5:47.74 4:52.11 6:39.90 5:44.27 -
21 Evan Donaldson FR George Steinbrenner 4:43.39 5:58.72 4:46.98 7:42.75 7:17.64 -
22 Ben Pipkins SO Gaither 5:26.99 6:07.40 6:07.40 7:06.19 5:04.95 -
23 Tyson Vandal JR Plant 5:39.77 6:35.08 7:38.30 8:21.76 7:22.49 -
  Sawyer Jackson FR Plant NT NT NT NT NT   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Joey Coyle SR Plant 3:22.55 4:33.71 6
2 Brady Peifer SO George Steinbrenner 5:14.26 4:45.69 4
3 Joaquin Abanses SO George Steinbrenner 3:45.32 4:48.87 3
4 Christian Schousboe SO George Steinbrenner 3:41.95 4:52.03 2
5 Jamin DeWitt SO George Steinbrenner 6:00.75 4:53.29 1
6 Jorge Munoz SO George Steinbrenner 5:08.43 4:56.56 -
7 Jacob Potantus SR Plant 5:20.69 4:56.93 -
8 Dylan Fournier SO Plant 4:27.80 5:11.39 -
10 Kai Lampinen SO Plant 3:59.52 5:19.35 -
11 Steven Smith SO Plant 5:12.01 5:21.66 -
13 William Farmen SO Plant 6:11.18 5:25.59 -
16 Colin Doyle FR Plant 6:15.67 5:35.42 -
  Charles Clark SO George Steinbrenner NT NT   
  Clayton Slowick SR Plant NT NT