March 31-April 1, 2023
|
High Point - High Point, NC
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B Conference Carolinas Appalachian AC CACC AARTFC SUNYAC IC4A/ECAC

Men 110 M Hurdles Participate

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME WIND
1 Will Stephenson SO-2 Mount St. Mary's 14.97 16.62 11.83 14.08 15.12 3.3
2 Rashaun Noble SR-4 Catawba 15.01 17.57 15.76 13.96 14.26 3.3
3 Andre Leslie SO-2 Campbell 15.01 16.67 19.37 16.21 14.26 0.3
4 Aaron Kupfner SO-2 West Virginia Wesleyan 15.03 14.88 17.44 14.43 17.89 3.3
5 Sean Kalawan JR-3 St. Augustine's 15.13 16.34 11.35 17.25 14.83 0.3
6 Dragan Pesic   Unattached 15.20 12.77 17.48 12.47 11.56 3.3
7 Terris Burton SR-4 High Point 15.25 11.14 16.32 13.42 15.56 1.3
8 Matthew LeRoux JR-3 Mount St. Mary's 15.34 12.89 16.11 18.87 13.35 2.2
9 Peyton Davis JR-3 Tennessee 15.37 16.91 14.76 17.53 16.76 3.3
10 Kelly Wilson JR-3 Capital 15.37 12.45 14.61 17.68 13.07 1.3
11 Cass Dobrowolski SO-2 Hillsdale 15.45 15.45 18.70 12.52 11.59 1.3
12 Julian Rodriguez SO-2 Georgian Court 15.55 11.04 18.66 17.42 11.51 2.2
13 Brace Osewe SO-2 UNC Pembroke 15.58 18.23 11.22 16.52 14.49 3.3
14 Micah Hancock JR-3 Charleston (W.V.) 15.69 20.09 19.15 16.64 11.77 2.2
15 Jeffrey Gunter JR-3 UNC Pembroke 15.69 12.56 15.54 18.20 17.11 3.3
16 Felix LeBlanc SO-2 High Point 15.73 18.88 15.10 11.17 16.36 2.7
17 Treven McGhee FR-1 East Tenn. St. 15.74 11.65 12.44 15.11 19.21 0.1
18 Connor Wetherington FR-1 Charlotte 15.74 13.23 17.16 15.59 11.65 2.2
19 Cameron Donoghue SR-4 Gardner-Webb 15.90 16.38 15.43 16.22 16.86 1.3
20 Marlon Moore FR-1 Glenville St. 15.93 14.66 13.39 18.48 11.79 2.7
21 Tyler Schultz SO-2 Lenoir-Rhyne 16.08 17.05 11.90 18.17 14.15 1.3
22 Aaron Moon SO-2 Bridgewater (Va.) 16.10 16.10 16.59 18.52 18.20 2.2
23 Kolt Byers JR-3 High Point 16.15 15.67 18.74 21.00 18.90 2.7
24 Ronnie Robinson JR-3 Barton 16.18 21.04 12.46 13.76 11.65 2.7
25 David Caivano FR-1 High Point 16.22 12.49 18.01 11.52 18.17 2.7
25 Shy Lucas FR-1 Buffalo State 16.22 17.20 12.33 19.14 16.06 0.1
27 Evan Mills JR-3 High Point 16.39 13.77 18.52 11.64 12.62 1.5
28 Jacob Mairena FR-1 Buffalo State 16.41 21.34 13.46 17.23 17.73 0.1
29 Dallas Cantrell FR-1 Anderson (S.C.) 16.57 14.59 20.55 11.60 16.91 2.7
30 Mason Jones FR-1 Gardner-Webb 16.78 12.76 13.26 20.48 17.29 1.5
31 Dion Enongene FR-1 Lenoir-Rhyne 17.04 12.61 21.47 18.07 14.66 0.3
32 Kevin Linko JR-3 VMI 17.10 18.99 22.06 18.13 15.39 0.3
33 Trey Birchett FR-1 Bridgewater (Va.) 17.13 16.96 13.19 22.27 13.54 1.5
34 Andy Fullmer JR-3 Capital 17.23 21.54 22.23 19.99 13.44 2.7
35 Daniel Fulwood FR-1 Columbia (S.C.) 17.27 22.11 14.51 12.09 17.62 1.5
36 Dylan Knick FR-1 Roanoke 17.29 18.50 13.84 16.26 17.47 1.5
37 Eliel Cuesta SO-2 Gardner-Webb 17.31 16.62 20.95 14.89 20.26 1.5
38 Eric Garguilo FR-1 High Point 17.54 16.84 18.95 16.49 16.49 2.7
39 Mathias Mees FR-1 Charleston (W.V.) 18.13 17.95 18.50 15.60 20.85 2.2
40 Haden Coon SR-4 Glenville St. 19.33 21.27 24.55 21.65 18.95 3.3
41 Jonny Sweeney SO-2 Concord 20.70 21.74 17.39 15.94 22.57 0.3
  Roberto Agrizzi SO-2 Charleston (W.V.) DNF DNF DNF DNF DNF -
Men 110 M Hurdles Participate Section 1
W: 3.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Will Stephenson SO-2 Mount St. Mary's 15.72 14.97 14.23 17.37 13.78
2 Rashaun Noble SR-4 Catawba 15.16 15.01 14.11 11.71 15.16
4 Aaron Kupfner SO-2 West Virginia Wesleyan 17.29 15.03 12.48 15.94 15.94
6 Dragan Pesic   Unattached 12.77 15.20 13.99 14.90 16.27
9 Peyton Davis JR-3 Tennessee 19.68 15.37 13.99 10.76 12.45
13 Brace Osewe SO-2 UNC Pembroke 15.12 15.58 11.22 17.30 19.48
15 Jeffrey Gunter JR-3 UNC Pembroke 11.93 15.69 13.18 15.38 14.13
40 Haden Coon SR-4 Glenville St. 24.17 19.33 19.14 15.27 15.47
Men 110 M Hurdles Participate Section 2
W: 1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
7 Terris Burton SR-4 High Point 17.54 15.25 19.07
10 Kelly Wilson JR-3 Capital 18.29 15.37 11.22
11 Cass Dobrowolski SO-2 Hillsdale 18.54 15.45 15.14
19 Cameron Donoghue SR-4 Gardner-Webb 12.09 15.90 17.18
21 Tyler Schultz SO-2 Lenoir-Rhyne 17.53 16.08 19.94
  Roberto Agrizzi SO-2 Charleston (W.V.) DNF DNF DNF
Men 110 M Hurdles Participate Section 3
W: 2.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Matthew LeRoux JR-3 Mount St. Mary's 15.34
12 Julian Rodriguez SO-2 Georgian Court 15.55
14 Micah Hancock JR-3 Charleston (W.V.) 15.69
18 Connor Wetherington FR-1 Charlotte 15.74
22 Aaron Moon SO-2 Bridgewater (Va.) 16.10
39 Mathias Mees FR-1 Charleston (W.V.) 18.13
Men 110 M Hurdles Participate Section 4
W: 2.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
16 Felix LeBlanc SO-2 High Point 20.14 15.73
20 Marlon Moore FR-1 Glenville St. 13.86 15.93
23 Kolt Byers JR-3 High Point 20.84 16.15
24 Ronnie Robinson JR-3 Barton 20.55 16.18
25 David Caivano FR-1 High Point 15.58 16.22
29 Dallas Cantrell FR-1 Anderson (S.C.) 16.91 16.57
34 Andy Fullmer JR-3 Capital 15.86 17.23
38 Eric Garguilo FR-1 High Point 13.51 17.54
Men 110 M Hurdles Participate Section 5
W: 1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
27 Evan Mills JR-3 High Point 16.39 20.66
30 Mason Jones FR-1 Gardner-Webb 16.78 14.77
33 Trey Birchett FR-1 Bridgewater (Va.) 17.13 12.85
35 Daniel Fulwood FR-1 Columbia (S.C.) 17.27 12.61
36 Dylan Knick FR-1 Roanoke 17.29 20.06
37 Eliel Cuesta SO-2 Gardner-Webb 17.31 12.99
Men 110 M Hurdles Participate Section 6
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
3 Andre Leslie SO-2 Campbell 15.01 15.31 14.41 16.06
5 Sean Kalawan JR-3 St. Augustine's 15.13 12.11 14.98 12.26
31 Dion Enongene FR-1 Lenoir-Rhyne 17.04 22.16 17.56 18.24
32 Kevin Linko JR-3 VMI 17.10 15.91 19.67 22.06
41 Jonny Sweeney SO-2 Concord 20.70 23.81 23.60 20.70
Men 110 M Hurdles Participate Section 7
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
17 Treven McGhee FR-1 East Tenn. St. 17.95 12.75 16.53 19.21 19.68 15.74
25 Shy Lucas FR-1 Buffalo State 18.33 20.93 19.63 19.63 20.28 16.22
28 Jacob Mairena FR-1 Buffalo State 20.35 19.20 21.34 18.88 18.38 16.41