February 24-25, 2023
|
Ashland-Niss Athletic Center - Ashland, OH
|
300m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Alaysia Brooks JR-3 Ursuline (Ohio) 2:39.98 2:11.59 2:09.01 10
2 Reese Dragovich SO-2 Hillsdale 1:48.72 1:33.00 2:10.98 8
3 Gwynne Riley JR-3 Hillsdale 2:06.11 1:51.66 2:11.36 6
4 Hayley Robinett SR-4 Findlay 2:29.48 1:34.76 2:13.46 5
5 Bailey Chenevey SO-2 Findlay 1:58.86 1:35.90 2:15.06 4
6 Ines Macadam SO-2 Tiffin 2:08.57 2:41.05 2:15.33 3
7 Audrianna Enns FR-1 Cedarville 2:55.50 2:22.85 2:16.04 2
8 Nicole Marshall SO-2 Hillsdale 2:44.51 2:45.88 2:17.09 1
9 Sydney Diedrich FR-1 Cedarville 2:59.00 2:45.23 2:17.69 -
10 Hailey Wilson SO-2 Findlay 2:52.49 2:38.69 2:17.99 -
11 Martha Bergley JR-3 Cedarville 2:00.79 2:31.34 2:18.84 -
12 McKenna Woodruff JR-3 Ashland 2:55.06 2:50.89 2:18.93 -
13 Andi Mann SO-2 Walsh 2:27.47 2:30.25 2:19.12 -
14 Anna Gregg JR-3 Malone 2:38.73 2:55.43 2:19.23 -
15 Mackenzie Schneider SO-2 Findlay 2:41.87 2:30.71 2:19.54 -
16 A'Zaria Thomas JR-3 Ursuline (Ohio) 1:51.67 2:46.10 2:19.58 -
17 Katherine Haupt SO-2 Northwood 1:43.54 2:21.31 2:19.91 -
18 Madeleine Peramaki SR-4 Cedarville 2:50.92 2:59.39 2:21.25 -
19 Raena Willett SO-2 Lake Erie 2:17.70 2:17.70 2:21.95 -
20 Katherine Keller SO-2 Kentucky Wesleyan 2:15.77 2:55.78 2:22.91 -
21 Jenna Cassidy FR-1 Malone 2:10.91 1:45.01 2:23.85 -
22 Kristin Yeager FR-1 Malone 1:52.57 2:44.52 2:24.31 -
23 Kaelyn Jones SO-2 Malone 2:33.14 2:14.36 2:24.47 -
24 Peyton Perini JR-3 Ashland 2:11.87 2:26.36 2:24.91 -
25 Emma Hinkle JR-3 Ashland 2:30.12 2:49.06 2:25.74 -
26 Alanis Roman FR-1 Lake Erie 2:37.45 2:15.58 2:25.78 -
27 Zaynah Tate FR-1 Tiffin 2:58.19 1:56.84 2:26.05 -
28 Allison Henegar SO-2 Tiffin 2:46.72 2:17.47 2:26.24 -
29 Abigail Lesniak SO-2 Kentucky Wesleyan 2:54.64 2:17.95 2:26.75 -
30 Kayla Gibson SO-2 Walsh 2:50.50 2:46.06 2:28.26 -
31 Danielle Davis SO-2 Tiffin 2:28.34 2:03.13 2:28.34 -
32 Lanie Bower FR-1 Lake Erie 3:07.24 2:58.32 2:28.60 -
33 Molly Soehnlen FR-1 Walsh 3:04.69 2:40.47 2:31.38 -
34 Laura Rodgers SO-2 Walsh 2:41.99 3:16.81 2:31.39 -
35 Emilie Lemon FR-1 Ashland 2:05.96 2:28.72 2:31.75 -
36 Ruth Penney SO-2 Trevecca Nazarene 2:22.45 2:59.21 2:33.17 -
37 Jaiden Davis FR-1 Kentucky Wesleyan 2:47.52 2:47.52 2:33.68 -
38 Madelyn Ferrel SR-4 Trevecca Nazarene 2:20.77 2:53.26 2:34.69 -
39 Hope Illias FR-1 Trevecca Nazarene 2:40.61 2:45.34 2:37.46 -
40 Kendall Chapman FR-1 Trevecca Nazarene 2:25.54 2:13.70 2:49.23 -
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
29 Abigail Lesniak SO-2 Kentucky Wesleyan 2:31.16 2:26.75 2:13.55 -
30 Kayla Gibson SO-2 Walsh 2:31.23 2:28.26 2:59.40 -
34 Laura Rodgers SO-2 Walsh 2:05.66 2:31.39 1:52.03 -
36 Ruth Penney SO-2 Trevecca Nazarene 3:02.28 2:33.17 3:14.53 -
37 Jaiden Davis FR-1 Kentucky Wesleyan 2:29.07 2:33.68 1:52.19 -
38 Madelyn Ferrel SR-4 Trevecca Nazarene 2:11.49 2:34.69 3:08.73 -
39 Hope Illias FR-1 Trevecca Nazarene 3:05.81 2:37.46 2:04.40 -
40 Kendall Chapman FR-1 Trevecca Nazarene 3:12.93 2:49.23 3:18.00 -
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
21 Jenna Cassidy FR-1 Malone 2:32.49 2:42.55 2:23.85 -
22 Kristin Yeager FR-1 Malone 1:46.79 1:51.12 2:24.31 -
23 Kaelyn Jones SO-2 Malone 2:53.37 2:36.03 2:24.47 -
26 Alanis Roman FR-1 Lake Erie 2:28.70 2:25.78 2:25.78 -
28 Allison Henegar SO-2 Tiffin 1:59.92 3:02.80 2:26.24 -
32 Lanie Bower FR-1 Lake Erie 1:52.94 1:58.88 2:28.60 -
33 Molly Soehnlen FR-1 Walsh 3:04.69 2:02.62 2:31.38 -
35 Emilie Lemon FR-1 Ashland 2:54.52 3:11.21 2:31.75 -
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Hailey Wilson SO-2 Findlay 2:17.99 -
11 Martha Bergley JR-3 Cedarville 2:18.84 -
15 Mackenzie Schneider SO-2 Findlay 2:19.54 -
20 Katherine Keller SO-2 Kentucky Wesleyan 2:22.91 -
24 Peyton Perini JR-3 Ashland 2:24.91 -
25 Emma Hinkle JR-3 Ashland 2:25.74 -
27 Zaynah Tate FR-1 Tiffin 2:26.05 -
31 Danielle Davis SO-2 Tiffin 2:28.34 -
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
5 Bailey Chenevey SO-2 Findlay 2:15.06 2:38.02 4
8 Nicole Marshall SO-2 Hillsdale 2:17.09 2:17.09 1
9 Sydney Diedrich FR-1 Cedarville 2:17.69 2:19.07 -
13 Andi Mann SO-2 Walsh 2:19.12 1:44.34 -
14 Anna Gregg JR-3 Malone 2:19.23 2:47.08 -
17 Katherine Haupt SO-2 Northwood 2:19.91 2:59.09 -
18 Madeleine Peramaki SR-4 Cedarville 2:21.25 2:00.07 -
19 Raena Willett SO-2 Lake Erie 2:21.95 2:13.44 -
Women's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Alaysia Brooks JR-3 Ursuline (Ohio) 2:09.01 1:38.05 2:03.85 1:48.37 1:36.76 1:48.37 10
2 Reese Dragovich SO-2 Hillsdale 2:10.98 1:31.69 1:35.62 2:07.05 2:17.53 2:50.28 8
3 Gwynne Riley JR-3 Hillsdale 2:11.36 2:17.93 2:02.17 2:07.42 1:50.35 2:27.13 6
4 Hayley Robinett SR-4 Findlay 2:13.46 2:01.45 1:49.44 2:25.48 2:08.13 2:09.46 5
6 Ines Macadam SO-2 Tiffin 2:15.33 2:39.69 2:24.81 1:44.21 2:12.63 1:36.09 3
7 Audrianna Enns FR-1 Cedarville 2:16.04 2:43.25 2:47.33 1:50.20 1:52.92 2:03.80 2
12 McKenna Woodruff JR-3 Ashland 2:18.93 1:56.71 2:45.33 1:51.15 2:31.44 2:32.83 -
16 A'Zaria Thomas JR-3 Ursuline (Ohio) 2:19.58 1:57.25 2:27.96 2:02.83 1:58.65 2:14.00 -