February 25-26, 2023
|
Franklin & Marshall-ASFC FH - Lancaster, PA
|
200m (Flat)
ICON KEY: AARTFC IC4A/ECAC

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Gavin McElhennon SO-2 Johns Hopkins 11:46.26 12:21.57 14:42.82 17:39.39 10
2 Emmanuel Leblond FR-1 Johns Hopkins 15:12.99 13:53.21 14:46.39 14:10.94 8
3 Peter LaRochelle SO-2 Haverford 15:16.48 16:18.76 14:49.78 14:05.29 6
4 Matt Sandifer SO-2 Johns Hopkins 15:31.45 17:45.79 14:55.62 15:58.32 5
5 Romario Cruz SO-2 Dickinson 14:28.29 13:52.11 15:04.46 15:49.69 4
6 Tommy Li SO-2 Johns Hopkins 17:30.21 15:41.57 15:05.35 15:59.68 3
7 Connor Oiler FR-1 Johns Hopkins 19:09.96 19:37.13 15:05.48 18:15.63 2
8 Ian Spears JR-3 Johns Hopkins 19:29.78 15:15.87 15:06.80 18:53.50 1
9 Aaron Bratt SR-4 Haverford 15:37.78 18:21.66 15:10.46 18:12.56 -
10 Jonas Larson SO-2 Johns Hopkins 15:42.22 18:56.20 15:23.74 13:42.13 -
11 Andrew Myers SO-2 Johns Hopkins 19:47.37 14:50.53 15:27.63 19:38.09 -
12 Wyatt Farace JR-3 McDaniel 19:15.63 13:02.85 15:31.96 19:06.31 -
13 Charlie Teeter SO-2 Johns Hopkins 16:20.63 13:13.84 15:33.93 13:04.51 -
14 Alexander Kane FR-1 Dickinson 13:53.75 14:59.32 15:36.79 13:44.38 -
15 Connor Elliott SR-4 Gettysburg 17:35.19 13:30.24 15:42.13 13:20.81 -
16 Matthew Dietrick SO-2 Dickinson 14:21.20 15:36.91 15:46.37 14:49.59 -
17 Mike Maglione SR-4 Franklin & Marshall 13:25.05 12:37.69 15:47.11 13:25.05 -
18 Harrison Kim JR-3 Swarthmore 13:38.30 17:17.15 15:51.51 19:30.36 -
19 James Marks SR-4 Dickinson 13:17.44 12:29.40 16:00.77 18:53.71 -
20 Will Tripp JR-3 Dickinson 13:39.23 19:26.19 16:03.79 15:34.88 -
21 Michael Loalbo SR-4 Dickinson 20:20.98 18:44.08 16:09.03 13:43.68 -
22 Nick Raumann SO-2 McDaniel 18:21.71 19:39.71 16:14.96 14:08.22 -
23 Will Gillette JR-3 Ursinus 14:57.26 15:36.27 16:15.28 16:54.30 -
24 Eric Xing FR-1 Swarthmore 14:46.06 12:38.08 16:24.51 12:47.92 -
25 Robert Mirabello SO-2 Swarthmore 15:23.17 15:03.32 16:32.65 21:10.60 -
26 Sebastien Breton FR-1 McDaniel 14:23.71 18:31.91 16:32.77 15:53.06 -
Men's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Wyatt Farace JR-3 McDaniel 15:31.96 -
15 Connor Elliott SR-4 Gettysburg 15:42.13 -
16 Matthew Dietrick SO-2 Dickinson 15:46.37 -
17 Mike Maglione SR-4 Franklin & Marshall 15:47.11 -
18 Harrison Kim JR-3 Swarthmore 15:51.51 -
19 James Marks SR-4 Dickinson 16:00.77 -
20 Will Tripp JR-3 Dickinson 16:03.79 -
21 Michael Loalbo SR-4 Dickinson 16:09.03 -
22 Nick Raumann SO-2 McDaniel 16:14.96 -
23 Will Gillette JR-3 Ursinus 16:15.28 -
24 Eric Xing FR-1 Swarthmore 16:24.51 -
25 Robert Mirabello SO-2 Swarthmore 16:32.65 -
26 Sebastien Breton FR-1 McDaniel 16:32.77 -
Men's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Gavin McElhennon SO-2 Johns Hopkins 11:28.60 14:42.82 15:18.14 13:58.68 10
2 Emmanuel Leblond FR-1 Johns Hopkins 17:25.94 14:46.39 11:22.52 12:33.44 8
3 Peter LaRochelle SO-2 Haverford 12:27.42 14:49.78 16:18.76 12:27.42 6
4 Matt Sandifer SO-2 Johns Hopkins 10:44.85 14:55.62 17:36.84 14:28.76 5
5 Romario Cruz SO-2 Dickinson 11:45.48 15:04.46 11:00.26 12:21.66 4
6 Tommy Li SO-2 Johns Hopkins 13:25.77 15:05.35 15:05.35 17:57.37 3
7 Connor Oiler FR-1 Johns Hopkins 14:20.21 15:05.48 19:37.13 16:45.09 2
8 Ian Spears JR-3 Johns Hopkins 13:54.26 15:06.80 17:31.89 19:11.64 1
9 Aaron Bratt SR-4 Haverford 18:30.77 15:10.46 17:36.14 17:27.03 -
10 Jonas Larson SO-2 Johns Hopkins 13:51.37 15:23.74 11:14.33 17:42.31 -
11 Andrew Myers SO-2 Johns Hopkins 17:56.05 15:27.63 16:41.84 14:59.81 -
13 Charlie Teeter SO-2 Johns Hopkins 18:12.70 15:33.93 16:20.63 16:20.63 -
14 Alexander Kane FR-1 Dickinson 16:33.00 15:36.79 20:17.83 17:57.31 -