March 1, 2023
|
Park Vista High School - Lake Worth, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Joseph Garcia SR Spanish River 4:39.03 4:25.08 10
2 Preston Sangely FR Spanish River 4:43.47 4:15.13 8
3 Maccabee Harad SO Spanish River 4:45.03 4:36.48 6
4 Collin Bevins JR Park Vista 4:48.80 6:01.00 5
5 Jacob Garrett JR Spanish River 4:52.65 5:04.36 4
6 Amar Stultz SR John I. Leonard 5:29.81 6:29.18 3
7 Alejandro Medina SR Park Vista 5:33.55 5:13.54 2
8 Luca Orasi SR Forest Hill 5:33.69 6:57.12 1
9 Cole Gayler FR Archbishop McCarthy 5:35.42 5:05.24 -
10 Nehemias Maldonado SO Forest Hill 5:37.97 3:59.96 -
11 Tyler Jasdenoff FR Oxbridge Academy 5:41.08 7:06.35 -
12 Michael Cunningham SO Park Vista 5:55.23 4:15.77 -
13 Alex Timperman FR Oxbridge Academy 5:56.08 6:17.45 -
14 Edward Quinto FR Archbishop McCarthy 6:00.50 4:41.19 -
15 Alexande Lew FR Archbishop McCarthy 6:04.47 4:58.87 -
16 Gavin Bevins FR Park Vista 6:05.66 6:02.01 -
17 Malaki Maldonado JR Forest Hill 6:13.70 5:25.12 -
18 Anthony Thelusme SO Forest Hill 6:14.31 7:59.12 -
19 Alan Adolphe JR Santaluces 6:30.58 7:17.45 -
20 Joseph Campbell JR John I. Leonard 6:56.09 7:33.54 -
21 Nathan Desir FR Santaluces 7:19.23 6:57.27 -
  Ky Ngo JR Santaluces DQ DQ   
  Anthony Charles JR Santaluces DNF DNF   
  Gerald Valvano 8 Oxbridge Academy DNS DNS   
  Wesley Pochette SO Village Academy DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Amar Stultz SR John I. Leonard 5:29.81 3
7 Alejandro Medina SR Park Vista 5:33.55 2
12 Michael Cunningham SO Park Vista 5:55.23 -
16 Gavin Bevins FR Park Vista 6:05.66 -
18 Anthony Thelusme SO Forest Hill 6:14.31 -
19 Alan Adolphe JR Santaluces 6:30.58 -
20 Joseph Campbell JR John I. Leonard 6:56.09 -
  Anthony Charles JR Santaluces DNF   
  Wesley Pochette SO Village Academy DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Joseph Garcia SR Spanish River 4:52.99 4:39.03 5:15.31 10
2 Preston Sangely FR Spanish River 3:24.10 4:43.47 3:24.10 8
3 Maccabee Harad SO Spanish River 3:22.38 4:45.03 5:24.94 6
4 Collin Bevins JR Park Vista 5:00.36 4:48.80 5:37.90 5
5 Jacob Garrett JR Spanish River 5:24.85 4:52.65 4:20.46 4
8 Luca Orasi SR Forest Hill 6:53.78 5:33.69 6:33.76 1
9 Cole Gayler FR Archbishop McCarthy 5:18.65 5:35.42 5:38.78 -
10 Nehemias Maldonado SO Forest Hill 6:45.57 5:37.97 5:37.97 -
11 Tyler Jasdenoff FR Oxbridge Academy 5:47.91 5:41.08 5:54.73 -
13 Alex Timperman FR Oxbridge Academy 6:42.37 5:56.08 4:44.87 -
14 Edward Quinto FR Archbishop McCarthy 6:40.16 6:00.50 6:50.97 -
15 Alexande Lew FR Archbishop McCarthy 7:06.43 6:04.47 7:46.53 -
17 Malaki Maldonado JR Forest Hill 6:51.07 6:13.70 7:43.39 -
21 Nathan Desir FR Santaluces 7:01.66 7:19.23 8:51.47 -
  Ky Ngo JR Santaluces DQ DQ DQ   
  Gerald Valvano 8 Oxbridge Academy DNS DNS DNS