February 25, 2023
|
Mount St. Joseph-Centennial Field House - Cincinnati, OH
|
200m (Flat)
ICON KEY: HCAC

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Enrique Salazar SR-4 Manchester 10:13.60 8:53.56 10
2 Connor Havens JR-3 Manchester 7:07.57 8:54.46 8
3 Connor Del Carmen SO-2 Earlham 7:56.96 8:55.91 6
4 John Sluys SR-4 Rose-Hulman 7:44.01 8:59.54 5
5 Thomas Tullius SO-2 Rose-Hulman 8:13.07 9:07.85 4
6 Drew Meader JR-3 Transylvania 7:30.51 9:09.40 3
7 John Asplund SO-2 Franklin 8:31.97 9:10.50 2
8 Joshua Pohle FR-1 Rose-Hulman 7:20.83 9:11.03 1
9 Jack Sells SO-2 Franklin 9:31.78 9:20.56 -
10 Samuel Wilson FR-1 Franklin 8:07.71 9:20.58 -
11 David Stansbury FR-1 Anderson (Ind.) 12:12.61 9:23.54 -
12 Ethan Jones SR-4 Rose-Hulman 9:12.57 9:23.84 -
13 Daniel Gaull SO-2 Rose-Hulman 7:25.29 9:30.88 -
14 Alexander Roberts SR-4 Earlham 8:27.28 9:36.45 -
15 Ian Gorley SR-4 Earlham 9:17.35 9:40.57 -
16 Cooper Chandler JR-3 Transylvania 7:13.73 9:46.11 -
17 Kaleb Gucinski SR-4 Anderson (Ind.) 8:06.97 9:46.70 -
18 Gage Guenin SO-2 Anderson (Ind.) 11:22.39 9:48.26 -
19 Alex Montross JR-3 Bluffton 12:15.87 10:08.15 -
20 Owen Via SO-2 Hanover 10:30.12 10:11.76 -
21 Braeden Horn SO-2 Bluffton 11:25.00 10:17.11 -
22 Alex Schmidt SO-2 Mount St. Joseph 7:54.02 10:32.02 -
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
10 Samuel Wilson FR-1 Franklin 9:20.58 9:59.82 11:57.55 -
15 Ian Gorley SR-4 Earlham 9:40.57 8:42.52 10:03.80 -
16 Cooper Chandler JR-3 Transylvania 9:46.11 9:34.39 9:28.53 -
17 Kaleb Gucinski SR-4 Anderson (Ind.) 9:46.70 11:44.04 7:08.30 -
18 Gage Guenin SO-2 Anderson (Ind.) 9:48.26 11:22.39 12:15.33 -
19 Alex Montross JR-3 Bluffton 10:08.15 8:00.44 11:21.13 -
20 Owen Via SO-2 Hanover 10:11.76 10:54.59 12:38.59 -
21 Braeden Horn SO-2 Bluffton 10:17.11 11:43.51 13:22.25 -
22 Alex Schmidt SO-2 Mount St. Joseph 10:32.02 9:09.86 9:03.54 -
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Enrique Salazar SR-4 Manchester 8:53.56 10:56.28 10:45.61 8:05.54 11:28.30 10
2 Connor Havens JR-3 Manchester 8:54.46 7:23.61 8:11.71 9:05.15 8:27.74 8
3 Connor Del Carmen SO-2 Earlham 8:55.91 10:16.30 7:51.60 11:25.97 6:41.94 6
4 John Sluys SR-4 Rose-Hulman 8:59.54 8:16.38 9:58.89 8:48.75 10:42.06 5
5 Thomas Tullius SO-2 Rose-Hulman 9:07.85 7:07.33 7:51.16 11:13.86 10:46.47 4
6 Drew Meader JR-3 Transylvania 9:09.40 7:46.99 9:42.37 9:03.91 8:58.42 3
7 John Asplund SO-2 Franklin 9:10.50 10:05.55 7:58.94 10:00.05 9:54.54 2
8 Joshua Pohle FR-1 Rose-Hulman 9:11.03 7:26.34 6:53.28 9:22.05 11:12.26 1
9 Jack Sells SO-2 Franklin 9:20.56 7:00.42 10:22.23 9:54.20 11:01.46 -
11 David Stansbury FR-1 Anderson (Ind.) 9:23.54 10:36.80 10:08.63 11:50.06 7:02.66 -
12 Ethan Jones SR-4 Rose-Hulman 9:23.84 11:16.61 9:01.29 9:57.67 8:44.38 -
13 Daniel Gaull SO-2 Rose-Hulman 9:30.88 6:45.33 11:25.06 11:30.77 8:56.63 -
14 Alexander Roberts SR-4 Earlham 9:36.45 8:44.57 11:49.04 11:43.27 6:43.52 -