February 10-11, 2023
|
Vanderbilt-Multipurpose Facility - Nashville, TN
|
300m (Flat)

Men 3000m Run Seeded

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Anthony Camerieri SR-4 Ole Miss 7:43.35 6:37.16 7:52.80
2 Shane Bracken SR-4 Ole Miss 8:32.51 8:37.25 7:54.54
3 Matt Scarr   Unattached 6:24.90 10:25.46 8:01.12
4 Ryan Kinnane SO-2 Auburn 8:06.47 7:47.20 8:01.65
5 Milo Greder SR-4 Cincinnati 9:24.89 7:19.36 8:02.81
6 Edward (EJ) Rush SO-2 Texas Tech 9:17.11 8:14.13 8:04.44
7 Adam Bradtmueller   Unattached 8:39.55 8:00.71 8:05.56
8 Bradley Makuvire JR-3 Tulane 8:46.22 10:09.05 8:07.24
9 James Cragin SR-4 Georgia Tech 7:43.20 9:20.72 8:07.58
10 Aiden Britt FR-1 Ole Miss 10:04.91 5:56.12 8:07.83
11 Brayden Hamblen SR-4 East Tenn. St. 8:23.90 9:22.61 8:09.22
12 Jackson Siddal   Unattached 7:16.10 8:34.49 8:09.99
13 John Higinbotham SO-2 Georgia Tech 10:07.89 9:13.96 8:10.23
14 Dereck Elkins JR-3 Ole Miss 7:46.92 6:47.94 8:11.49
15 Brady Yingst FR-1 Lipscomb 8:46.50 5:54.28 8:12.05
16 Edouard Morin-Luzuy FR-1 Butler 7:28.02 8:36.94 8:12.32
17 Enock Kipchumba SR-4 Eastern Kentucky 9:25.10 7:11.26 8:15.70
18 Mitchell Small SR-4 Missouri 7:27.24 8:26.87 8:16.93
19 Keeton Thornsberry SO-2 Eastern Kentucky 7:38.13 7:03.27 8:17.96
20 Sam Bowers SR-4 Georgia 6:14.23 6:54.15 8:18.97
21 Scott McKenzie JR-3 Lipscomb 6:03.08 10:05.13 8:24.27
22 Zachary Roe JR-3 Georgia 7:09.16 10:21.02 8:24.89
  Dalton Hengst SR-4 Ole Miss DNF DNF DNF
  Cole Bullock JR-3 Ole Miss DNF DNF DNF
Men 3000m Run Seeded Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Anthony Camerieri SR-4 Ole Miss 7:52.80
2 Shane Bracken SR-4 Ole Miss 7:54.54
3 Matt Scarr   Unattached 8:01.12
4 Ryan Kinnane SO-2 Auburn 8:01.65
5 Milo Greder SR-4 Cincinnati 8:02.81
7 Adam Bradtmueller   Unattached 8:05.56
9 James Cragin SR-4 Georgia Tech 8:07.58
11 Brayden Hamblen SR-4 East Tenn. St. 8:09.22
14 Dereck Elkins JR-3 Ole Miss 8:11.49
19 Keeton Thornsberry SO-2 Eastern Kentucky 8:17.96
20 Sam Bowers SR-4 Georgia 8:18.97
  Cole Bullock JR-3 Ole Miss DNF
  Dalton Hengst SR-4 Ole Miss DNF
Men 3000m Run Seeded Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Edward (EJ) Rush SO-2 Texas Tech 6:03.33 8:52.89 8:28.67 8:14.13 6:42.09 8:04.44 8:23.82
8 Bradley Makuvire JR-3 Tulane 6:29.80 10:04.18 9:54.44 9:10.59 6:59.03 8:07.24 7:33.14
10 Aiden Britt FR-1 Ole Miss 5:56.12 8:37.10 9:06.37 10:34.18 7:53.20 8:07.83 9:06.37
12 Jackson Siddal   Unattached 6:17.30 9:47.99 8:00.19 8:19.79 8:09.99 8:09.99 7:01.40
13 John Higinbotham SO-2 Georgia Tech 8:44.55 8:59.26 8:39.65 8:20.04 9:28.67 8:10.23 9:23.77
15 Brady Yingst FR-1 Lipscomb 10:10.15 7:42.53 6:38.56 6:04.12 10:05.23 8:12.05 5:59.20
16 Edouard Morin-Luzuy FR-1 Butler 7:13.25 5:49.55 6:19.09 9:01.56 8:36.94 8:12.32 6:48.63
17 Enock Kipchumba SR-4 Eastern Kentucky 6:51.44 7:26.13 7:21.18 7:16.22 9:20.15 8:15.70 6:46.48
18 Mitchell Small SR-4 Missouri 6:17.67 8:31.84 8:11.96 7:07.36 8:21.90 8:16.93 10:31.11
21 Scott McKenzie JR-3 Lipscomb 6:43.42 6:33.33 6:43.42 8:49.49 6:08.12 8:24.27 10:15.21
22 Zachary Roe JR-3 Georgia 8:24.89 8:09.75 6:28.77 9:25.48 6:03.52 8:24.89 8:50.14