March 8, 2023
|
Wharton High School - Tampa, FL
ICON KEY: FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Ava Spearin FR Wiregrass Ranch 7:51.33 6:02.56 7:40.46 10
2 Hannah Sheen SR Wiregrass Ranch 6:41.80 6:05.27 5:32.40 8
3 Sydnie Alagal JR Wiregrass Ranch 6:02.48 6:06.14 7:08.39 6
4 Brooke Pfaltzgraff SO Wiregrass Ranch 4:21.09 6:12.98 7:16.39 5
5 Abbey Johnson FR Wiregrass Ranch 4:44.87 6:19.82 5:41.84 4
6 Kylie Pintar SO Wharton 7:11.71 6:22.04 7:11.71 2
7 Carmen Cano SO Wiregrass Ranch 6:43.20 6:27.69 7:14.22 1
8 Campbele Moon SO Wiregrass Ranch 6:39.37 6:27.73 7:18.14 -
9 Katie Cominale SO Wiregrass Ranch 8:15.86 6:30.44 8:15.86 -
10 Ava Duncan SO Blake 5:49.23 6:32.39 4:54.30 -
11 Jasalynn McFaul SR Wiregrass Ranch 7:39.80 6:36.38 8:27.37 -
12 Sydney Camp SO Wiregrass Ranch 7:06.15 6:38.27 7:38.01 -
13 Alexa Hyde FR Wiregrass Ranch 7:04.22 7:12.87 8:43.78 -
14 Avery Rose FR Wiregrass Ranch 7:31.88 7:18.71 8:42.07 -
15 Angelina Perez SO Wiregrass Ranch 6:35.09 7:18.98 5:33.63 -
16 Olivia Ryland JR Wiregrass Ranch 8:39.53 7:31.76 9:29.22 -
17 Michelle Ocon SO Wiregrass Ranch 8:31.58 7:40.88 6:22.53 -
17 Allissa Marshall SO Blake 7:04.01 7:40.88 8:36.19 -
20 Ana Columa JR Wiregrass Ranch 8:23.39 7:54.89 8:37.63 -
21 Rose Elonnah JR Blake 10:16.22 8:01.42 6:39.58 -
22 Ashley Synaii FR Blake 7:02.81 9:02.06 8:29.54 -
23 Emily Marshall FR Blake 6:41.85 9:34.06 10:02.77 -
  Nola Soiferman SO Blake NT NT NT   
  Kalin Chavarria SR Blake NT NT NT   
  Dominique Fernandez JR Tampa Catholic NT NT NT   
  Gabriella Hernandez JR Wiregrass Ranch NT NT NT   
  Abbigail Mcfaul JR Wiregrass Ranch NT NT NT   
  Sara King FR Wiregrass Ranch NT NT NT   
  Hailey Esenwein FR Wiregrass Ranch NT NT NT   
  Paula Monfort JR Wiregrass Ranch NT NT NT   
  Aubrey Raile SR Wharton NT NT NT   
  Evangeline DiTinno SO Wharton NT NT NT   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
10 Ava Duncan SO Blake 7:11.63 7:19.48 6:32.39 -
13 Alexa Hyde FR Wiregrass Ranch 5:03.01 8:13.48 7:12.87 -
14 Avery Rose FR Wiregrass Ranch 5:29.04 5:55.36 7:18.71 -
15 Angelina Perez SO Wiregrass Ranch 6:13.14 6:39.48 7:18.98 -
16 Olivia Ryland JR Wiregrass Ranch 7:18.21 5:29.79 7:31.76 -
17 Michelle Ocon SO Wiregrass Ranch 5:36.45 6:13.32 7:40.88 -
17 Allissa Marshall SO Blake 5:31.84 7:13.23 7:40.88 -
20 Ana Columa JR Wiregrass Ranch 10:03.11 7:12.15 7:54.89 -
21 Rose Elonnah JR Blake 8:59.19 9:42.52 8:01.42 -
22 Ashley Synaii FR Blake 10:23.37 11:06.74 9:02.06 -
23 Emily Marshall FR Blake 12:14.80 8:19.44 9:34.06 -
  Hailey Esenwein FR Wiregrass Ranch NT NT NT   
  Gabriella Hernandez JR Wiregrass Ranch NT NT NT   
  Kalin Chavarria SR Blake NT NT NT   
  Nola Soiferman SO Blake NT NT NT   
  Dominique Fernandez JR Tampa Catholic NT NT NT   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ava Spearin FR Wiregrass Ranch 6:02.56 10
2 Hannah Sheen SR Wiregrass Ranch 6:05.27 8
3 Sydnie Alagal JR Wiregrass Ranch 6:06.14 6
4 Brooke Pfaltzgraff SO Wiregrass Ranch 6:12.98 5
5 Abbey Johnson FR Wiregrass Ranch 6:19.82 4
6 Kylie Pintar SO Wharton 6:22.04 2
7 Carmen Cano SO Wiregrass Ranch 6:27.69 1
8 Campbele Moon SO Wiregrass Ranch 6:27.73 -
9 Katie Cominale SO Wiregrass Ranch 6:30.44 -
11 Jasalynn McFaul SR Wiregrass Ranch 6:36.38 -
12 Sydney Camp SO Wiregrass Ranch 6:38.27 -
  Evangeline DiTinno SO Wharton NT   
  Aubrey Raile SR Wharton NT   
  Paula Monfort JR Wiregrass Ranch NT   
  Sara King FR Wiregrass Ranch NT   
  Abbigail Mcfaul JR Wiregrass Ranch NT