February 10, 2023
|
UW-Stout-Sports & Fitness Center - Mennomenie, WI
|
200m (Flat)

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Carolyn Shult SR-4 Wis.-Eau Claire 5:00.04
2 Ashley Kachurik SR-4 Wis.-Eau Claire 5:08.48
3 Brekkyn Lammert SO-2 Wis.-Stout 5:09.48
4 Grace Moeller FR-1 St. Olaf 5:12.45
5 Cristyn Oliver SO-2 Lawrence 5:12.83
6 Olivia Donohue SO-2 Wis.-Stout 5:14.83
7 Ava Matejcek FR-1 Wis.-Eau Claire 5:16.95
8 Allison Weissinger JR-3 Wis.-Eau Claire 5:22.99
9 Autumn Canavera SO-2 Wis.-Eau Claire 5:23.56
10 Sophie Abernethy SO-2 St. Olaf 5:24.17
11 Carissa Prestholdt JR-3 Wis.-Eau Claire 5:24.87
12 Reagan Zimmerman FR-1 Wis.-Eau Claire 5:28.58
13 Anna Decker SO-2 Bethel (Minn.) 5:30.17
14 Emily Kolb SR-4 Wis.-Eau Claire 5:30.43
15 Kassie Bargender SO-2 Wis.-Eau Claire 5:31.69
16 Ruby Gernandt SO-2 Bethel (Minn.) 5:35.77
17 Olivia Krahn FR-1 Wis.-Stout 5:36.96
18 Isabelle Browne JR-3 Wis.-Eau Claire 5:37.70
19 Anna Hay FR-1 Bethel (Minn.) 5:40.55
20 Madison Stackhouse FR-1 Bethel (Minn.) 5:44.37
21 Ryann Wagner FR-1 Wis.-Eau Claire 5:44.82
22 Ava Craven SO-2 St. Olaf 5:45.19
23 Hannah Greeno FR-1 Wis.-Eau Claire 5:46.16
24 Molly Kate McCloskey FR-1 St. Olaf 5:47.29
25 Bailey Peterson FR-1 Wis.-Eau Claire 5:50.29
26 Arlie Kapaun FR-1 Wis.-Stout 5:51.44
27 Erica Bodden FR-1 Wis.-Eau Claire 5:52.74
28 Lydia Gessner SO-2 Bethel (Minn.) 5:56.57
29 Ellesa St. George SO-2 Bethel (Minn.) 6:02.72
30 Melanie Jetson FR-1 Wis.-Stout 6:03.62
31 Grace Morningstar SO-2 Bethel (Minn.) 6:06.85
  Kylie Judd   Unattached DNF
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Carolyn Shult SR-4 Wis.-Eau Claire 5:03.04 5:00.04 3:36.03 5:03.04
2 Ashley Kachurik SR-4 Wis.-Eau Claire 5:17.74 5:08.48 6:19.43 6:37.94
3 Brekkyn Lammert SO-2 Wis.-Stout 4:23.06 5:09.48 6:39.23 5:18.77
4 Grace Moeller FR-1 St. Olaf 5:56.20 5:12.45 6:05.57 3:44.97
5 Cristyn Oliver SO-2 Lawrence 5:09.71 5:12.83 5:31.60 5:06.58
6 Olivia Donohue SO-2 Wis.-Stout 3:46.68 5:14.83 4:21.31 5:55.76
7 Ava Matejcek FR-1 Wis.-Eau Claire 5:35.97 5:16.95 5:07.45 5:13.78
8 Allison Weissinger JR-3 Wis.-Eau Claire 4:31.32 5:22.99 5:42.37 6:04.98
9 Autumn Canavera SO-2 Wis.-Eau Claire 6:02.39 5:23.56 3:49.73 5:39.74
10 Sophie Abernethy SO-2 St. Olaf 4:45.27 5:24.17 5:01.48 6:32.25
11 Carissa Prestholdt JR-3 Wis.-Eau Claire 5:44.37 5:24.87 4:29.65 6:20.10
  Kylie Judd   Unattached DNF DNF DNF DNF
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Reagan Zimmerman FR-1 Wis.-Eau Claire 5:28.58
13 Anna Decker SO-2 Bethel (Minn.) 5:30.17
14 Emily Kolb SR-4 Wis.-Eau Claire 5:30.43
15 Kassie Bargender SO-2 Wis.-Eau Claire 5:31.69
16 Ruby Gernandt SO-2 Bethel (Minn.) 5:35.77
17 Olivia Krahn FR-1 Wis.-Stout 5:36.96
18 Isabelle Browne JR-3 Wis.-Eau Claire 5:37.70
19 Anna Hay FR-1 Bethel (Minn.) 5:40.55
22 Ava Craven SO-2 St. Olaf 5:45.19
23 Hannah Greeno FR-1 Wis.-Eau Claire 5:46.16
24 Molly Kate McCloskey FR-1 St. Olaf 5:47.29
25 Bailey Peterson FR-1 Wis.-Eau Claire 5:50.29
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
20 Madison Stackhouse FR-1 Bethel (Minn.) 5:44.37 4:42.39 6:18.81
21 Ryann Wagner FR-1 Wis.-Eau Claire 5:44.82 5:34.48 5:17.24
26 Arlie Kapaun FR-1 Wis.-Stout 5:51.44 5:47.93 4:16.56
27 Erica Bodden FR-1 Wis.-Eau Claire 5:52.74 6:52.71 5:17.47
28 Lydia Gessner SO-2 Bethel (Minn.) 5:56.57 6:50.06 7:11.45
29 Ellesa St. George SO-2 Bethel (Minn.) 6:02.72 7:15.27 6:13.61
30 Melanie Jetson FR-1 Wis.-Stout 6:03.62 5:45.44 4:39.99
31 Grace Morningstar SO-2 Bethel (Minn.) 6:06.85 5:59.52 4:53.48