March 10, 2023
|
Traz Powell Stadium
ICON KEY: FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Elicia Bryant SR Homestead 3:58.86 5:31.74 5:18.47 7:04.63 4:48.62 4:08.81 10
2 A'nylah Lee FR Miami Southridge 4:47.98 5:34.85 4:47.98 6:08.34 4:04.44 4:27.88 8
3 Marlie Gonzalez SR Braddock 6:40.34 5:42.17 5:45.60 7:21.40 6:12.97 6:30.08 6
4 Isabella Fernandez FR Mater Lakes 4:32.17 5:44.52 5:54.86 7:17.54 5:34.19 4:35.62 5
5 Samantha Pinnavaia JR Ferguson 7:13.00 5:49.19 6:55.54 4:39.36 4:28.88 6:52.05 4
6 Judeny Thomas FR South Dade 6:22.56 5:57.53 5:46.81 6:18.99 5:28.93 5:39.66 3
7 Jianelly Solano JR Miami Northwestern 5:02.09 5:59.63 6:21.21 5:16.48 6:28.40 6:39.19 2
8 Rickaiya Lewis SR Miami Northwestern 6:19.83 6:01.74 6:48.77 7:39.41 4:20.46 6:08.98 1
9 Gabriela Gutierrez FR Mater Lakes 6:51.49 6:04.15 5:56.87 6:29.64 4:29.48 6:11.44 -
10 Lashay Braynen JR South Dade 6:08.40 6:12.12 7:56.32 5:38.63 5:49.80 4:39.09 -
11 Donoya Distant SR Miami Norland 6:15.08 6:18.86 6:56.75 5:18.25 6:45.38 5:14.46 -
12 Basilia Mantilla JR Ferguson 5:51.92 6:22.52 5:32.80 4:39.24 7:50.50 4:50.72 -
13 Alessia Hernandez JR Braddock 7:04.88 6:26.25 8:10.54 8:06.68 7:35.78 8:02.82 -
14 Diamond Carroll JR South Dade 7:18.46 6:31.48 7:30.21 6:31.48 7:49.78 7:06.72 -
15 Joyce Petrou FR Mourning 8:05.81 6:31.78 5:48.69 4:38.17 6:55.29 6:08.28 -
16 Sofia Luna FR Mater Lakes 6:48.69 6:36.78 7:00.59 8:00.11 7:20.43 6:09.01 -
17 Hailey Zarza JR Braddock 6:58.93 6:42.81 7:27.12 5:30.31 4:58.08 7:31.15 -
18 Emma Montalvan JR Ferguson 7:12.81 6:48.31 8:30.39 8:14.06 7:04.65 6:03.40 -
19 Shelayah Wilson FR South Dade 5:19.73 6:55.23 6:09.56 7:03.54 8:43.19 7:36.76 -
20 Alana Brooks SO Mourning 6:31.43 7:10.14 5:35.51 8:01.76 8:57.68 8:27.57 -
21 Giana Pallomino JR Varela 6:36.28 7:10.73 7:53.81 6:10.43 8:02.42 6:01.82 -
22 Iris Valladares JR iMater Prep 7:18.66 7:23.09 6:03.34 6:34.35 6:29.92 8:56.14 -
23 Quizaria Miller FR Homestead 6:25.67 7:28.45 7:23.97 9:16.08 7:28.45 5:40.83 -
24 Kesha Bazile SO Miami Carol City 7:24.63 7:29.12 8:40.98 6:21.76 6:35.23 9:30.39 -
25 Adassa Paul-Etienne SO North Miami 8:17.74 7:40.87 9:26.87 7:50.09 5:45.66 7:17.83 -
26 Jakeiya Jean-Marie SO Homestead 11:10.96 10:09.96 11:23.16 12:11.96 7:19.18 13:12.95 -
  Amareese Melendez JR Braddock DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Basilia Mantilla JR Ferguson 6:22.52 -
13 Alessia Hernandez JR Braddock 6:26.25 -
15 Joyce Petrou FR Mourning 6:31.78 -
16 Sofia Luna FR Mater Lakes 6:36.78 -
17 Hailey Zarza JR Braddock 6:42.81 -
18 Emma Montalvan JR Ferguson 6:48.31 -
19 Shelayah Wilson FR South Dade 6:55.23 -
20 Alana Brooks SO Mourning 7:10.14 -
21 Giana Pallomino JR Varela 7:10.73 -
22 Iris Valladares JR iMater Prep 7:23.09 -
23 Quizaria Miller FR Homestead 7:28.45 -
24 Kesha Bazile SO Miami Carol City 7:29.12 -
25 Adassa Paul-Etienne SO North Miami 7:40.87 -
26 Jakeiya Jean-Marie SO Homestead 10:09.96 -
  Amareese Melendez JR Braddock DNF -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Elicia Bryant SR Homestead 4:25.40 5:31.74 10
2 A'nylah Lee FR Miami Southridge 5:04.72 5:34.85 8
3 Marlie Gonzalez SR Braddock 6:30.08 5:42.17 6
4 Isabella Fernandez FR Mater Lakes 6:15.53 5:44.52 5
5 Samantha Pinnavaia JR Ferguson 4:14.91 5:49.19 4
6 Judeny Thomas FR South Dade 6:29.71 5:57.53 3
7 Jianelly Solano JR Miami Northwestern 5:41.65 5:59.63 2
8 Rickaiya Lewis SR Miami Northwestern 5:36.42 6:01.74 1
9 Gabriela Gutierrez FR Mater Lakes 7:49.76 6:04.15 -
10 Lashay Braynen JR South Dade 5:16.31 6:12.12 -
11 Donoya Distant SR Miami Norland 8:04.94 6:18.86 -
14 Diamond Carroll JR South Dade 7:53.69 6:31.48 -