May 14-15, 2023
|
Widener - Chester, PA
ICON KEY: MAC AARTFC SUNYAC Liberty League IC4A/ECAC

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Erin Eivers JR-3 SUNY Geneseo 4:52.46 4:28.31 4:55.15 3:37.34 5:21.98 4:09.53 4:20.26
2 Vivian Kane FR-1 NYU 4:34.82 4:29.43 3:16.69 4:05.19 5:50.26 4:02.49 3:19.38
3 Marcie Hogan JR-3 SUNY Geneseo 5:26.29 4:29.66 4:37.75 5:18.20 5:26.29 3:14.16 5:34.38
4 Rachel Conhoff JR-3 Ursinus 4:08.89 4:30.53 4:46.77 4:44.06 4:52.18 5:21.93 3:55.37
5 Emily Rosario   Garden State TC 4:26.96 4:38.08 5:05.89 5:11.45 3:45.25 3:36.91 5:14.23
6 Lauren Bunke JR-3 Lebanon Valley 5:37.46 4:38.89 5:48.62 3:43.12 3:37.54 3:51.48 4:24.95
7 Marie Naudus SO-2 SUNY Geneseo 5:08.43 4:40.39 5:36.47 3:35.90 4:20.77 5:25.26 4:09.55
8 Alyssa Condell   Philadelphia Runner 4:57.68 4:40.83 3:41.86 3:55.90 3:16.59 5:31.38 5:56.66
9 Adriana Catalano FR-1 Johns Hopkins 5:15.91 4:42.06 5:07.45 3:28.73 3:59.76 5:58.22 5:46.94
10 Sarah Devries JR-3 Misericordia 4:39.66 4:42.48 4:36.83 4:00.11 4:19.89 5:19.21 6:01.58
11 Brooke Donoghue   Unattached 4:54.29 4:42.97 4:23.17 4:00.53 4:28.83 6:07.87 3:49.21
12 Allison Sibold SO-2 St. Lawrence 5:06.10 4:43.42 5:31.61 3:58.08 5:11.77 4:06.58 4:00.91
13 Kate Dickow SO-2 Messiah 4:31.26 4:45.53 5:56.92 4:19.84 6:05.48 5:28.36 4:14.13
14 Jaden Sweely SO-2 Widener 3:51.66 4:46.00 3:20.20 6:03.22 4:51.72 3:51.66 4:17.40
15 Mae Savoie JR-3 Christopher Newport 5:04.43 4:47.19 5:50.38 4:44.32 4:21.35 3:38.27 4:58.68
16 Katelyn Schoener JR-3 Alvernia 3:52.66 4:47.23 6:07.66 5:59.04 4:07.02 5:04.47 5:21.70
17 Olivia Shafer SO-2 Rowan 4:52.16 4:49.26 5:09.51 4:17.45 4:23.23 4:14.55 3:31.16
18 Melissa Hidalgo   Garden State TC 4:58.38 4:49.69 3:43.07 5:24.46 3:54.65 5:44.74 3:48.86
19 Veronica Dailey JR-3 Brockport St. 4:32.76 4:50.17 4:06.65 3:34.73 5:10.49 4:50.17 4:21.16
20 Nicole Lipieta   Garden State TC 3:26.92 4:51.43 5:26.41 4:36.86 5:38.06 6:18.86 3:44.41
21 Mia Vizcaino SO-2 Brockport St. 5:56.39 4:54.53 4:07.41 5:59.33 5:35.77 4:13.30 5:09.26
22 Madelyn Valasek FR-1 Stockton 4:26.59 4:56.21 4:35.48 3:30.31 6:01.38 4:05.86 3:56.97
23 Kerry Flower JR-3 Brockport St. 4:31.50 4:58.35 5:19.24 5:07.30 5:25.21 4:19.57 4:07.63
24 Paige Redman FR-1 Marywood 4:41.09 5:02.24 3:31.57 4:04.82 6:32.92 5:20.38 4:44.11
25 Mia Guerra JR-3 Rowan 5:27.60 5:03.33 6:10.07 6:07.03 3:50.53 3:32.34 3:59.63
26 Rachel Hayes FR-1 Stockton 4:14.28 5:06.36 5:55.38 5:12.49 6:19.89 6:19.89 5:43.13
27 Gia Keefe FR-1 Misericordia 4:31.07 5:11.57 4:27.95 5:02.23 5:39.62 6:26.35 3:38.10
28 Megan Devanny   Garden State TC 5:05.20 5:14.63 6:23.85 5:33.51 5:14.63 5:55.54 6:11.27
29 Grace Sabaya JR-3 New Jersey City 4:35.89 5:17.11 6:07.85 4:58.09 5:29.80 5:48.83 4:10.52
30 Melena Musgrove SO-2 Alvernia 6:41.96 5:37.78 5:04.01 5:00.63 5:14.14 5:47.92 5:20.89
  Carey Celata   Liberty Track Club DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Janie Cooper FR-1 NYU DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Gina McNamara   Pacers/GRC New Balance DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Emily Hansell Senior Unattached DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Paige Baney JR-3 Stockton DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Grace Jensen SR-4 Georgetown DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Sami Corman SR-4 Georgetown DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Stella Gladden FR-1 NYU DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Morgan Lee JR-3 RPI DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Camille Sawosik SR-4 Johns Hopkins DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Cera Gaston JR-3 Alvernia DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Erin Eivers JR-3 SUNY Geneseo 4:52.46 4:36.36 5:35.39 3:31.97 4:20.26 5:43.44 4:28.31
2 Vivian Kane FR-1 NYU 5:26.01 5:36.79 5:20.63 5:20.63 3:16.69 5:44.87 4:29.43
3 Marcie Hogan JR-3 SUNY Geneseo 5:15.51 3:51.91 5:20.90 3:27.64 3:33.04 5:50.56 4:29.66
4 Rachel Conhoff JR-3 Ursinus 3:09.37 3:39.13 3:39.13 3:25.61 3:14.79 3:58.07 4:30.53
5 Emily Rosario   Garden State TC 5:53.17 5:55.95 5:05.89 4:01.93 5:19.80 5:25.36 4:38.08
6 Lauren Bunke JR-3 Lebanon Valley 3:54.27 5:59.77 3:34.75 3:31.96 5:31.88 3:51.48 4:38.89
12 Allison Sibold SO-2 St. Lawrence 5:59.95 4:15.08 5:40.11 4:57.60 4:17.92 4:37.76 4:43.42
16 Katelyn Schoener JR-3 Alvernia 5:21.70 5:07.34 3:46.92 3:52.66 5:04.47 4:38.62 4:47.23
  Carey Celata   Liberty Track Club DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Gina McNamara   Pacers/GRC New Balance DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Morgan Lee JR-3 RPI DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Sami Corman SR-4 Georgetown DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Grace Jensen SR-4 Georgetown DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
7 Marie Naudus SO-2 SUNY Geneseo 5:16.84 5:56.10 4:40.39
8 Alyssa Condell   Philadelphia Runner 4:26.79 4:52.07 4:40.83
9 Adriana Catalano FR-1 Johns Hopkins 5:41.30 5:52.58 4:42.06
10 Sarah Devries JR-3 Misericordia 5:19.21 4:11.41 4:42.48
11 Brooke Donoghue   Unattached 3:23.74 4:54.29 4:42.97
13 Kate Dickow SO-2 Messiah 3:31.30 3:45.57 4:45.53
14 Jaden Sweely SO-2 Widener 3:57.38 3:57.38 4:46.00
15 Mae Savoie JR-3 Christopher Newport 4:52.94 4:29.96 4:47.19
20 Nicole Lipieta   Garden State TC 3:50.23 5:58.46 4:51.43
21 Mia Vizcaino SO-2 Brockport St. 3:58.57 4:30.97 4:54.53
23 Kerry Flower JR-3 Brockport St. 5:19.24 4:49.40 4:58.35
  Camille Sawosik SR-4 Johns Hopkins DNS DNS DNS
  Cera Gaston JR-3 Alvernia DNS DNS DNS
  Stella Gladden FR-1 NYU DNS DNS DNS
  Janie Cooper FR-1 NYU DNS DNS DNS
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
17 Olivia Shafer SO-2 Rowan 4:49.26
18 Melissa Hidalgo   Garden State TC 4:49.69
19 Veronica Dailey JR-3 Brockport St. 4:50.17
22 Madelyn Valasek FR-1 Stockton 4:56.21
24 Paige Redman FR-1 Marywood 5:02.24
25 Mia Guerra JR-3 Rowan 5:03.33
26 Rachel Hayes FR-1 Stockton 5:06.36
27 Gia Keefe FR-1 Misericordia 5:11.57
28 Megan Devanny   Garden State TC 5:14.63
29 Grace Sabaya JR-3 New Jersey City 5:17.11
30 Melena Musgrove SO-2 Alvernia 5:37.78
  Paige Baney JR-3 Stockton DNS
  Emily Hansell Senior Unattached DNS