March 8, 2023
|
Lake Brantley - Altamonte Springs, FL
ICON KEY: FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Landon Holt SO Lake Brantley 2:01.65 2:24.77 10
2 Lucas Wells SO Seminole (Sanford) 2:04.31 2:17.99 8
3 Mathew Pruitt SO Seminole (Sanford) 2:04.64 2:17.11 6
4 Jacob Leon SO Hagerty 2:08.60 2:12.46 5
5 Alexander Plummer SO Seminole (Sanford) 2:10.78 2:38.25 4
6 Donovan Levin SO Lake Mary 2:16.08 1:48.87 3
7 Cole Henderson FR Winter Springs 2:16.87 2:42.88 2
8 Jayden Fuller SO Lake Brantley 2:16.96 2:15.59 1
9 Aiden Brooks FR Lake Brantley 2:20.10 2:08.90 -
10 Michael Verdu SO Lake Howell 2:20.39 1:53.72 -
11 Noah Justice SO Lake Mary 2:20.66 1:52.53 -
12 Aadarsh Arul SO Seminole (Sanford) 2:24.43 2:01.33 -
13 Diego Cerpa SO Lake Mary 2:25.70 2:19.88 -
14 Nolan Tebbens SO Hagerty 2:26.32 2:59.98 -
15 Ricardo Hernandez FR Hagerty 2:27.08 2:18.26 -
16 Brendan Arnold FR Lake Mary 2:27.40 2:39.20 -
17 Jayrhen Vendrell Alvarado SO Crooms 2:27.55 2:34.93 -
18 Kolby Peetz SO Oviedo 2:28.19 2:23.75 -
19 Jared Fredell SO Oviedo 2:32.14 3:17.79 -
20 Immanuel Taylor FR Lake Brantley 2:34.08 3:17.23 -
21 Keegan Windish FR Lyman 2:34.46 3:05.36 -
22 Joshua Williams FR Winter Springs 2:34.54 2:00.55 -
23 Marty Pyros FR Hagerty 2:36.75 3:11.24 -
24 Elias Martorana SO Winter Springs 2:36.86 2:07.06 -
25 David Dockery FR Lyman 2:37.28 1:59.54 -
26 Aidan Zahn FR Oviedo 2:49.33 2:57.80 -
27 Alexander Brooks SO Lyman 2:56.81 2:49.74 -
  Aidan Armstrong FR Lyman DNS DNS   
  Colin Aysun FR Oviedo DNS DNS   
  Joseph Gao SO Lake Howell DNS DNS   
  Chantz Cegiclsk SO Lake Howell DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
6 Donovan Levin SO Lake Mary 2:16.08 2:33.77 3
7 Cole Henderson FR Winter Springs 2:16.87 2:11.40 2
12 Aadarsh Arul SO Seminole (Sanford) 2:24.43 1:48.33 -
13 Diego Cerpa SO Lake Mary 2:25.70 2:02.39 -
15 Ricardo Hernandez FR Hagerty 2:27.08 1:44.43 -
16 Brendan Arnold FR Lake Mary 2:27.40 2:43.62 -
17 Jayrhen Vendrell Alvarado SO Crooms 2:27.55 1:47.72 -
18 Kolby Peetz SO Oviedo 2:28.19 2:57.83 -
21 Keegan Windish FR Lyman 2:34.46 2:15.93 -
23 Marty Pyros FR Hagerty 2:36.75 1:49.73 -
24 Elias Martorana SO Winter Springs 2:36.86 2:52.55 -
25 David Dockery FR Lyman 2:37.28 1:54.82 -
26 Aidan Zahn FR Oviedo 2:49.33 3:31.67 -
27 Alexander Brooks SO Lyman 2:56.81 3:23.34 -
  Joseph Gao SO Lake Howell DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Landon Holt SO Lake Brantley 2:06.52 2:01.65 10
2 Lucas Wells SO Seminole (Sanford) 2:13.02 2:04.31 8
3 Mathew Pruitt SO Seminole (Sanford) 2:13.37 2:04.64 6
4 Jacob Leon SO Hagerty 2:27.89 2:08.60 5
5 Alexander Plummer SO Seminole (Sanford) 2:02.94 2:10.78 4
8 Jayden Fuller SO Lake Brantley 2:27.92 2:16.96 1
9 Aiden Brooks FR Lake Brantley 1:59.09 2:20.10 -
10 Michael Verdu SO Lake Howell 2:07.76 2:20.39 -
11 Noah Justice SO Lake Mary 2:26.29 2:20.66 -
14 Nolan Tebbens SO Hagerty 2:07.30 2:26.32 -
19 Jared Fredell SO Oviedo 2:38.23 2:32.14 -
20 Immanuel Taylor FR Lake Brantley 3:06.44 2:34.08 -
22 Joshua Williams FR Winter Springs 2:06.73 2:34.54 -
  Chantz Cegiclsk SO Lake Howell DNS DNS   
  Colin Aysun FR Oviedo DNS DNS   
  Aidan Armstrong FR Lyman DNS DNS