February 18, 2023
|
Wittenberg-The Steemer - Springfield, OH
|
300m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov AARTFC NCAC HCAC

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Ramen Felumlee JR-3 Cedarville 3:02.32 4:06.37
2 Jason Salyer   Unattached 5:01.12 4:15.18
3 Braedon Killion SR-4 Cedarville 5:17.41 4:15.97
4 Enrique Salazar SR-4 Manchester 5:01.05 4:19.52
5 Aidan Peterson SO-2 Cedarville 4:46.20 4:20.18
6 Will Cadwell   Unattached 4:15.29 4:20.50
7 Kody Klein SO-2 PSU-Behrend 3:10.44 4:20.87
8 Reeve VanDemark FR-1 Centre 5:16.29 4:21.39
9 Trevor Cross SR-4 Cedarville 3:58.69 4:22.29
10 Declan Toomey SO-2 Denison 4:47.32 4:23.59
11 Ashton Hall   Unattached 4:48.00 4:24.22
12 Oliver DiCerbo FR-1 Denison 5:15.88 4:25.44
13 Kolson Kytta FR-1 Cedarville 5:25.17 4:26.53
14 Aidan Domencic JR-3 PSU-Behrend 3:46.94 4:26.98
15 Bailey Scott JR-3 DePauw 4:38.05 4:27.35
16 Griffin O'Neil FR-1 DePauw 5:42.54 4:27.61
17 Merrick Shorter FR-1 Ohio Dominican 4:09.66 4:28.45
18 Henry Streib JR-3 DePauw 3:51.16 4:28.79
19 Jacob Clouse FR-1 Ohio Northern 3:28.16 4:30.33
20 Brendon Oden FR-1 Manchester 5:35.65 4:30.68
21 Nick Temel JR-3 PSU-Behrend 5:12.23 4:31.50
22 Joshua Lamb FR-1 Denison 3:57.57 4:33.06
23 Jacob Krous JR-3 Ohio Dominican 4:19.54 4:33.20
24 Bo Little SO-2 Ohio Northern 5:39.09 4:33.46
25 Trevor Billingsley FR-1 Cedarville 3:36.60 4:34.17
26 Jack Rutstein JR-3 DePauw 4:58.91 4:34.23
27 Jacob Lloyd FR-1 Centre 4:30.16 4:35.67
28 Ethan Sinning SR-4 Ohio Dominican 5:53.60 4:36.25
29 Adam Klauck SR-4 Cedarville 4:20.78 4:37.42
30 Preston Pethtel SO-2 Ohio Wesleyan 4:18.23 4:37.66
31 Adam Arndt SO-2 Wittenberg 5:55.29 4:39.75
32 Adam Hellman SO-2 Ohio Northern 5:40.49 4:41.39
33 Blake Abbott SO-2 Ohio Northern 5:52.98 4:42.38
34 Donovan Brown SO-2 Ohio Northern 4:56.69 4:42.56
35 Ian Harrington FR-1 Denison 5:26.26 4:43.70
36 William Allain SO-2 Denison 5:34.95 4:43.85
37 Jacob Miller JR-3 Mount St. Joseph 4:07.78 4:44.80
38 Cooper Chandler JR-3 Transylvania 3:20.43 4:46.33
39 Seth Meader JR-3 Transylvania 5:33.88 4:47.82
40 Ethan Callarman SO-2 Cedarville 5:36.45 4:50.04
41 Josh Howard FR-1 Cedarville 4:54.18 4:54.18
42 Kort Sutherland FR-1 Ohio Northern 4:10.69 4:54.92
43 Landon Latham SO-2 Ohio Dominican 3:51.80 4:57.17
44 Robert Peskin SO-2 Denison 5:36.64 4:57.91
45 Zach Hood FR-1 Manchester 5:53.47 4:59.55
46 Kyle Newcomb FR-1 Manchester 6:17.55 5:06.95
47 Edward Devaney FR-1 Ohio Dominican 3:35.07 5:07.24
48 Bradley Walling FR-1 Manchester 5:58.50 5:14.47
49 Mitch Reveal FR-1 Mount St. Joseph 5:54.75 5:16.74
50 Tyler Tang FR-1 Ohio Wesleyan 5:10.06 5:19.65
51 Will Symonds FR-1 Denison 6:07.03 5:39.84
52 George Thacker FR-1 Transylvania 5:01.35 5:46.37
53 Jackson Bogel SO-2 Transylvania 6:07.27 5:53.14
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Ramen Felumlee JR-3 Cedarville 5:12.89 4:06.37
2 Jason Salyer   Unattached 3:57.32 4:15.18
3 Braedon Killion SR-4 Cedarville 4:05.74 4:15.97
4 Enrique Salazar SR-4 Manchester 3:01.67 4:19.52
5 Aidan Peterson SO-2 Cedarville 4:56.61 4:20.18
7 Kody Klein SO-2 PSU-Behrend 3:41.74 4:20.87
8 Reeve VanDemark FR-1 Centre 4:29.24 4:21.39
10 Declan Toomey SO-2 Denison 5:40.04 4:23.59
11 Ashton Hall   Unattached 5:14.43 4:24.22
16 Griffin O'Neil FR-1 DePauw 3:12.68 4:27.61
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Will Cadwell   Unattached 4:20.50
9 Trevor Cross SR-4 Cedarville 4:22.29
12 Oliver DiCerbo FR-1 Denison 4:25.44
13 Kolson Kytta FR-1 Cedarville 4:26.53
14 Aidan Domencic JR-3 PSU-Behrend 4:26.98
15 Bailey Scott JR-3 DePauw 4:27.35
18 Henry Streib JR-3 DePauw 4:28.79
25 Trevor Billingsley FR-1 Cedarville 4:34.17
27 Jacob Lloyd FR-1 Centre 4:35.67
30 Preston Pethtel SO-2 Ohio Wesleyan 4:37.66
Men's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
17 Merrick Shorter FR-1 Ohio Dominican 5:11.41 4:28.45 4:28.45
19 Jacob Clouse FR-1 Ohio Northern 3:57.89 3:36.27 4:30.33
20 Brendon Oden FR-1 Manchester 4:55.05 5:08.58 4:30.68
21 Nick Temel JR-3 PSU-Behrend 5:42.09 5:39.38 4:31.50
22 Joshua Lamb FR-1 Denison 5:19.48 4:35.79 4:33.06
23 Jacob Krous JR-3 Ohio Dominican 3:16.71 5:30.58 4:33.20
24 Bo Little SO-2 Ohio Northern 3:16.90 5:47.30 4:33.46
26 Jack Rutstein JR-3 DePauw 5:20.85 5:42.79 4:34.23
28 Ethan Sinning SR-4 Ohio Dominican 5:17.69 4:11.39 4:36.25
29 Adam Klauck SR-4 Cedarville 3:47.49 5:24.59 4:37.42
35 Ian Harrington FR-1 Denison 3:52.64 5:54.63 4:43.70
Men's Mile Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
31 Adam Arndt SO-2 Wittenberg 4:39.75
32 Adam Hellman SO-2 Ohio Northern 4:41.39
33 Blake Abbott SO-2 Ohio Northern 4:42.38
34 Donovan Brown SO-2 Ohio Northern 4:42.56
36 William Allain SO-2 Denison 4:43.85
37 Jacob Miller JR-3 Mount St. Joseph 4:44.80
38 Cooper Chandler JR-3 Transylvania 4:46.33
39 Seth Meader JR-3 Transylvania 4:47.82
40 Ethan Callarman SO-2 Cedarville 4:50.04
41 Josh Howard FR-1 Cedarville 4:54.18
42 Kort Sutherland FR-1 Ohio Northern 4:54.92
Men's Mile Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
43 Landon Latham SO-2 Ohio Dominican 4:57.17
44 Robert Peskin SO-2 Denison 4:57.91
45 Zach Hood FR-1 Manchester 4:59.55
46 Kyle Newcomb FR-1 Manchester 5:06.95
47 Edward Devaney FR-1 Ohio Dominican 5:07.24
48 Bradley Walling FR-1 Manchester 5:14.47
49 Mitch Reveal FR-1 Mount St. Joseph 5:16.74
50 Tyler Tang FR-1 Ohio Wesleyan 5:19.65
51 Will Symonds FR-1 Denison 5:39.84
52 George Thacker FR-1 Transylvania 5:46.37
53 Jackson Bogel SO-2 Transylvania 5:53.14