February 23-24, 2023
|
Macalester-Leonard Center - St. Paul, MN
|
200m (Flat)

Men's 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Tucker Wallin JR-3 Gustavus Adolphus 1:45.93 2:31.32 2:16.19 1:53.49 10
2 Olaf Coffey SO-2 St. Olaf 2:10.35 2:31.56 2:14.89 2:16.41 8
3 Jeremy Fong SR-4 Carleton 1:52.80 2:32.43 2:44.63 1:57.38 6
4 Getinat Asfaw JR-3 Augsburg 3:04.88 2:32.79 2:12.93 3:14.05 5
5 Indy Lyness FR-1 Carleton 2:43.57 2:32.87 2:08.41 2:16.06 4
6 Sakariya Hussien SR-4 Augsburg 3:07.02 2:33.29 2:10.30 3:14.68 3
7 Dillon Diekmann SR-4 St. John's (Minn.) 2:51.44 2:34.45 1:52.75 3:05.34 2
8 Grant Schneider FR-1 Saint Mary's (Minn.) 3:21.23 2:34.79 3:07.30 2:05.38 1
9 Nathan Neu SO-2 St. Scholastica 2:09.41 2:35.91 2:03.17 2:09.41 -
10 Nick St. Peter FR-1 St. John's (Minn.) 2:07.03 2:36.82 2:46.23 2:18.01 -
11 Samuel Rengo JR-3 St. John's (Minn.) 1:56.22 2:37.05 3:10.03 2:49.62 -
12 Jackson Marsh SO-2 St. Olaf 2:54.39 2:37.10 2:43.39 2:37.10 -
13 Nathan Clausing JR-3 St. John's (Minn.) 1:58.75 2:38.33 2:43.08 2:38.33 -
14 Carson Roehl SO-2 Gustavus Adolphus 3:03.89 2:38.52 3:10.23 2:29.01 -
15 Riley Berg JR-3 St. John's (Minn.) 2:00.64 2:38.73 2:48.26 2:06.99 -
16 Tanner Olson SR-4 Concordia-Moorhead 2:56.24 2:38.77 2:30.84 1:55.91 -
17 Gavin Groshelle SO-2 Concordia-Moorhead 2:04.24 2:39.28 2:47.25 3:25.48 -
18 Penn Sagedahl JR-3 St. Olaf 2:04.30 2:39.35 2:32.98 2:48.92 -
19 Tad Stewart JR-3 Bethel (Minn.) 2:24.17 2:40.18 2:11.35 2:30.57 -
20 Ben Chao SR-4 Carleton 2:15.42 2:41.21 2:21.87 1:56.08 -
21 Jonathan Krueger FR-1 Concordia-Moorhead 1:57.50 2:43.19 3:10.94 2:31.77 -
22 Brock Adams SO-2 Macalester 1:57.97 2:43.84 2:27.46 1:56.33 -
Men's 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
15 Riley Berg JR-3 St. John's (Minn.) 2:38.73 3:10.48 -
17 Gavin Groshelle SO-2 Concordia-Moorhead 2:39.28 2:07.43 -
18 Penn Sagedahl JR-3 St. Olaf 2:39.35 2:47.32 -
20 Ben Chao SR-4 Carleton 2:41.21 2:49.27 -
21 Jonathan Krueger FR-1 Concordia-Moorhead 2:43.19 2:25.24 -
22 Brock Adams SO-2 Macalester 2:43.84 2:25.82 -
Men's 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Dillon Diekmann SR-4 St. John's (Minn.) 2:32.91 2:02.02 2:54.53 2:34.45 2:32.91 2:28.28 2:34.45 2
8 Grant Schneider FR-1 Saint Mary's (Minn.) 2:23.96 2:03.84 2:47.18 2:34.79 3:04.20 2:13.12 2:22.41 1
10 Nick St. Peter FR-1 St. John's (Minn.) 2:58.78 3:03.48 2:10.16 2:36.82 2:02.32 2:35.26 1:59.19 -
11 Samuel Rengo JR-3 St. John's (Minn.) 2:49.62 2:40.20 2:04.07 2:37.05 2:59.04 2:15.07 2:26.06 -
12 Jackson Marsh SO-2 St. Olaf 3:05.38 2:32.39 2:29.25 2:37.10 2:59.10 3:06.95 3:16.38 -
13 Nathan Clausing JR-3 St. John's (Minn.) 2:55.75 2:33.58 2:47.83 2:38.33 2:11.42 2:06.67 3:16.33 -
16 Tanner Olson SR-4 Concordia-Moorhead 1:52.73 3:12.12 1:52.73 2:38.77 2:57.83 1:55.91 2:40.36 -
19 Tad Stewart JR-3 Bethel (Minn.) 3:04.21 1:58.54 2:51.40 2:40.18 2:16.16 2:16.16 2:51.40 -
Men's 1000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Tucker Wallin JR-3 Gustavus Adolphus 2:14.68 3:00.07 2:04.09 2:47.97 2:31.32 2:10.14 2:10.14 10
2 Olaf Coffey SO-2 St. Olaf 2:55.81 3:01.88 2:39.14 3:17.03 2:31.56 2:42.17 2:55.81 8
3 Jeremy Fong SR-4 Carleton 2:46.15 2:12.62 2:38.53 1:58.90 2:32.43 2:33.96 3:16.64 6
4 Getinat Asfaw JR-3 Augsburg 3:04.88 3:15.58 2:23.63 2:41.96 2:32.79 2:28.21 3:01.82 5
5 Indy Lyness FR-1 Carleton 2:19.12 2:55.80 2:11.47 2:25.23 2:32.87 1:54.66 2:31.35 4
6 Sakariya Hussien SR-4 Augsburg 3:11.62 2:04.17 2:02.64 2:51.69 2:33.29 1:54.97 3:14.68 3
9 Nathan Neu SO-2 St. Scholastica 3:18.01 2:21.88 2:48.39 3:19.57 2:35.91 2:12.53 2:56.18 -
14 Carson Roehl SO-2 Gustavus Adolphus 2:16.33 3:13.40 3:24.49 2:06.82 2:38.52 2:43.28 3:10.23 -