February 23-24, 2023
|
Macalester-Leonard Center - St. Paul, MN
|
200m (Flat)

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Clara Mayfield JR-3 Carleton 4:50.20 5:13.42 4:41.50 10
2 Mary Blanchard SO-2 Carleton 4:59.43 6:29.26 5:02.43 8
3 Maria Blaesing JR-3 Macalester 5:01.71 3:52.32 6:20.16 6
4 Christine Albrecht JR-3 St. Olaf 5:09.22 6:32.71 3:39.55 5
5 Sophie Abernethy SO-2 St. Olaf 5:16.71 6:01.05 6:26.39 4
6 Grace Moeller FR-1 St. Olaf 5:18.89 4:21.49 6:29.05 3
7 Nell Schafer JR-3 Carleton 5:29.43 5:03.08 4:16.96 2
8 Molly Kate McCloskey FR-1 St. Olaf 5:37.12 4:56.67 4:02.73 1
9 Morgan Dieschbourg SO-2 Carleton 5:37.32 6:44.79 4:02.87 -
10 Anna Hay FR-1 Bethel (Minn.) 5:41.87 7:21.02 5:07.69 -
11 Ava Craven SO-2 St. Olaf 5:43.38 6:41.76 6:52.06 -
12 Madison Stackhouse FR-1 Bethel (Minn.) 5:43.39 4:03.81 4:00.38 -
13 Margo Lewis SO-2 Carleton 5:43.65 6:24.89 5:19.60 -
14 Sylvia Coyle SO-2 Macalester 5:44.52 5:03.18 5:23.85 -
15 Alicia Maddux FR-1 Hamline 5:46.35 4:54.40 5:56.74 -
16 Eva Creighton FR-1 St. Benedict 5:46.91 5:46.91 6:21.61 -
17 Elsie Hatlevig FR-1 Concordia-Moorhead 5:46.92 5:08.76 7:27.53 -
18 Tatum Leibke FR-1 St. Benedict 5:48.99 4:35.71 7:19.73 -
19 Jenna Terrio JR-3 St. Scholastica 5:49.25 4:18.45 5:35.28 -
20 Maggie Votruba SO-2 Carleton 5:51.82 6:09.42 6:51.63 -
21 Lydia Gessner SO-2 Bethel (Minn.) 5:54.04 4:32.61 4:14.91 -
22 Taina Koivisto SO-2 Gustavus Adolphus 5:54.94 5:58.49 4:54.60 -
23 Abby Tapajna FR-1 Hamline 5:55.22 4:12.21 5:23.25 -
24 Simi Kaur SO-2 Gustavus Adolphus 5:55.27 5:16.19 5:01.98 -
25 Daniela Sanchez-Castillo FR-1 Hamline 5:58.29 4:21.56 4:21.56 -
26 Ellesa St. George SO-2 Bethel (Minn.) 6:03.15 4:25.10 7:48.47 -
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
17 Elsie Hatlevig FR-1 Concordia-Moorhead 6:35.49 6:25.09 5:08.76 5:01.82 5:46.92 -
18 Tatum Leibke FR-1 St. Benedict 5:10.61 6:27.38 6:37.85 4:39.20 5:48.99 -
19 Jenna Terrio JR-3 St. Scholastica 5:24.81 5:45.76 5:42.27 5:59.73 5:49.25 -
20 Maggie Votruba SO-2 Carleton 4:41.46 4:27.39 7:30.33 4:48.50 5:51.82 -
21 Lydia Gessner SO-2 Bethel (Minn.) 5:57.58 7:08.39 5:46.96 7:15.47 5:54.04 -
22 Taina Koivisto SO-2 Gustavus Adolphus 5:37.20 7:27.23 6:51.73 6:30.44 5:54.94 -
23 Abby Tapajna FR-1 Hamline 5:26.81 6:30.75 5:01.94 7:20.48 5:55.22 -
24 Simi Kaur SO-2 Gustavus Adolphus 5:33.96 4:30.01 5:48.17 5:33.96 5:55.27 -
26 Ellesa St. George SO-2 Bethel (Minn.) 5:52.26 4:21.47 7:41.20 4:54.16 6:03.15 -
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
8 Molly Kate McCloskey FR-1 St. Olaf 5:00.04 7:14.89 5:37.12 6:20.95 1
9 Morgan Dieschbourg SO-2 Carleton 5:23.83 4:06.25 5:37.32 6:27.92 -
10 Anna Hay FR-1 Bethel (Minn.) 6:22.90 5:38.46 5:41.87 4:36.92 -
11 Ava Craven SO-2 St. Olaf 6:07.42 5:39.95 5:43.38 4:17.54 -
12 Madison Stackhouse FR-1 Bethel (Minn.) 6:04.00 7:05.81 5:43.39 4:20.98 -
13 Margo Lewis SO-2 Carleton 4:17.74 6:00.84 5:43.65 6:55.82 -
14 Sylvia Coyle SO-2 Macalester 7:10.65 4:08.06 5:44.52 7:20.99 -
16 Eva Creighton FR-1 St. Benedict 5:33.04 4:16.72 5:46.91 6:00.79 -
25 Daniela Sanchez-Castillo FR-1 Hamline 5:36.80 4:50.22 5:58.29 6:37.71 -
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Clara Mayfield JR-3 Carleton 4:00.87 4:50.20 10
2 Mary Blanchard SO-2 Carleton 4:59.43 4:59.43 8
3 Maria Blaesing JR-3 Macalester 5:31.89 5:01.71 6
4 Christine Albrecht JR-3 St. Olaf 3:51.92 5:09.22 5
5 Sophie Abernethy SO-2 St. Olaf 4:41.88 5:16.71 4
6 Grace Moeller FR-1 St. Olaf 5:06.14 5:18.89 3
7 Nell Schafer JR-3 Carleton 5:26.14 5:29.43 2
15 Alicia Maddux FR-1 Hamline 5:18.65 5:46.35 -