February 23-24, 2023
|
Macalester-Leonard Center - St. Paul, MN
|
200m (Flat)

Women's 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Alexandra Maddux SR-4 Hamline 1:35.98 1:16.79 1:35.98 1:21.59 1:54.22 10
2 Lauren Berg FR-1 St. Benedict 1:14.14 1:34.36 1:36.28 1:50.73 2:05.17 8
3 Annessa Ihde SO-2 Bethel (Minn.) 1:45.95 1:38.24 1:36.31 2:02.32 1:18.02 6
4 Grace Robinson SO-2 Bethel (Minn.) 1:18.70 1:13.78 1:38.37 1:45.26 1:49.19 5
5 Ellie Sholing SR-4 St. Scholastica 1:56.44 1:48.48 1:39.52 1:29.57 1:16.63 4
6 Jocelyn Ferguson SO-2 Carleton 1:41.71 2:08.63 1:39.71 1:12.79 1:34.73 3
7 Lara Erickson SO-2 Carleton 1:49.92 1:36.93 1:39.92 1:50.92 1:43.92 2
8 Celia Silverstein FR-1 Carleton 1:11.13 1:13.14 1:40.18 1:47.20 2:05.23 1
9 Mikayla Turek JR-3 Bethel (Minn.) 2:01.35 1:13.22 1:40.29 1:34.28 1:56.34 -
10 Jules Fromm SO-2 St. Olaf 2:06.37 1:19.23 1:40.29 1:48.32 1:28.26 -
11 Ruby Gernandt SO-2 Bethel (Minn.) 1:31.10 2:01.80 1:42.35 1:37.24 1:24.95 -
12 Lindsey Bernardy SR-4 Hamline 1:39.43 1:40.45 1:42.50 1:13.80 1:29.18 -
13 Anna Cargill FR-1 Bethel (Minn.) 1:14.98 2:00.16 1:42.70 2:02.22 1:19.08 -
14 Abbie Manhard FR-1 St. Olaf 2:01.60 1:56.45 1:43.05 1:58.51 1:29.66 -
15 Drew Frolek SO-2 Concordia-Moorhead 1:22.12 1:50.19 1:43.95 2:15.14 1:33.56 -
16 Isabel Wyatt FR-1 St. Olaf 1:20.42 1:32.96 1:44.44 1:40.27 2:04.29 -
17 Evie Hage SO-2 Bethel (Minn.) 1:44.79 1:38.51 1:44.79 1:37.46 1:52.13 -
18 Kayla Sieck FR-1 St. Olaf 1:51.78 1:43.87 1:52.90 2:03.07 2:20.00 -
Women's 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
11 Ruby Gernandt SO-2 Bethel (Minn.) 1:29.05 1:42.35 -
13 Anna Cargill FR-1 Bethel (Minn.) 1:57.08 1:42.70 -
14 Abbie Manhard FR-1 St. Olaf 1:37.90 1:43.05 -
16 Isabel Wyatt FR-1 St. Olaf 2:05.33 1:44.44 -
17 Evie Hage SO-2 Bethel (Minn.) 1:53.18 1:44.79 -
18 Kayla Sieck FR-1 St. Olaf 1:25.81 1:52.90 -
Women's 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Ellie Sholing SR-4 St. Scholastica 1:39.52 4
8 Celia Silverstein FR-1 Carleton 1:40.18 1
9 Mikayla Turek JR-3 Bethel (Minn.) 1:40.29 -
10 Jules Fromm SO-2 St. Olaf 1:40.29 -
12 Lindsey Bernardy SR-4 Hamline 1:42.50 -
15 Drew Frolek SO-2 Concordia-Moorhead 1:43.95 -
Women's 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Alexandra Maddux SR-4 Hamline 1:17.75 1:52.30 1:11.99 1:35.98 1:25.43 10
2 Lauren Berg FR-1 St. Benedict 1:28.58 1:46.87 1:37.25 1:36.28 2:02.28 8
3 Annessa Ihde SO-2 Bethel (Minn.) 1:48.83 1:59.43 1:59.43 1:36.31 1:19.94 6
4 Grace Robinson SO-2 Bethel (Minn.) 1:48.21 1:53.13 1:51.16 1:38.37 1:34.44 5
6 Jocelyn Ferguson SO-2 Carleton 1:31.74 1:50.68 1:57.66 1:39.71 1:49.69 3
7 Lara Erickson SO-2 Carleton 1:56.91 1:27.93 1:37.93 1:39.92 1:35.93 2