February 25, 2023
|
Ft. Walton Beach - Ft. Walton Beach, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls' 4 x 100 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Washington (Pensacola) Sierra Brooks, O'Nykah Kidd, Chanel Rutledge, Destiny Stallworth 46.52 50.02 45.52 50.52 36.52 10
2 Pine Forest Mauricia Howard, Chrisshona Bargaineer, Ta'nae Henderson, Aniya Jackson 40.59 50.73 53.27 57.33 41.10 8
3 Crestview Kaniel Kimberly, AMELIA ORTIZ, KATIYA CASEY, UNIQUE REDMOND 37.47 51.32 44.14 52.35 1:00.56 6
4 Choctawhatchee Wynter Downs, Adriana Lampon, Saniy Lindsey, Khamauri Hardy 53.93 51.36 57.01 36.98 1:01.12 5
5 Tate Ashanti Jenkins, Brianna Harris, Calandria Long, Keasia Lacey 48.90 53.15 41.46 1:01.13 52.09 4
6 Fort Walton Beach Chloe Paige, Makala Sims, Anna Hart, Dawn Kerlin 39.69 53.63 57.92 52.56 48.27 3
7 South Walton Vivian Peele, Evangeline Rusynyk, Ella Rieben, Zoey Wilson 1:06.89 53.94 1:10.13 53.40 58.80 2
8 Pensacola Erica McCray, Ashanti Knight, Jamaria Crosby, Naryia Simpkins 47.93 54.46 43.03 47.93 1:02.63 1
9 Destin Brayla Luna, Avery Emmick, Evaleigh Gherdovich, Rie Kirstine Lau 43.08 54.53 53.99 43.08 41.45 -
10 West Florida Jakayla Stutts, Shania Beeks, Keziah Walker, Karis Fiddler 1:09.00 55.20 1:02.38 46.37 44.16 -
11 Pensacola Christian Hannahmarie Ajibola, Ziyanna Carter, Sydney Martin, Audrey Ware 52.07 57.22 56.65 1:02.37 46.92 -
12 Pensacola Catholic Hailee Danley, Lennon Lusane, Sophia Ortega, Charlotte Semmes 56.59 57.74 51.39 40.42 1:02.36 -
13 Gulf Breeze Joselyn Goetz, Keira Benjamin, Jasmine Torres, Layla Jones 41.83 58.09 1:01.00 1:06.23 57.51 -
  Lake Worth Christian Esther Hyacinthe, Hannah Robertson, Brianna Alexander, Brianna Jeudy DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 4 x 100 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
1 Washington (Pensacola) Brooks, Kidd, Rutledge, Stallworth 50.02 50.52 1:00.03 41.52 10
2 Pine Forest Howard, Bargaineer, Henderson, Jackson 50.73 44.14 44.65 51.24 8
3 Crestview Kimberly, ORTIZ, CASEY, REDMOND 51.32 48.24 51.32 35.93 6
4 Choctawhatchee Downs, Lampon, Lindsey, Hardy 51.36 44.69 1:05.23 1:00.61 5
6 Fort Walton Beach Paige, Sims, Hart, Kerlin 53.63 55.78 52.03 1:03.29 3
7 South Walton Peele, Rusynyk, Rieben, Wilson 53.94 51.25 51.25 37.76 2
8 Pensacola McCray, Knight, Crosby, Simpkins 54.46 53.37 48.47 1:08.08 1
12 Pensacola Catholic Danley, Lusane, Ortega, Semmes 57.74 1:15.07 56.01 1:15.07 -
Girls' 4 x 100 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME SC
5 Tate Jenkins, Harris, Long, Lacey 54.75 53.15 48.90 4
9 Destin Luna, Emmick, Gherdovich, Lau 49.08 54.53 41.45 -
10 West Florida Stutts, Beeks, Walker, Fiddler 1:08.45 55.20 50.24 -
11 Pensacola Christian Ajibola, Carter, Martin, Ware 52.65 57.22 42.35 -
13 Gulf Breeze Goetz, Benjamin, Torres, Jones 52.87 58.09 46.48 -
  Lake Worth Christian Hyacinthe, Robertson, Alexander, Jeudy DNS DNS DNS