February 17, 2023
|
Merritt Island - Merritt Island, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Isaac Cerveny JR Cocoa Beach 4:40.24 5:39.09 3:18.97 10
2 Jack Girard SO Viera 4:45.15 3:19.61 5:53.59 8
3 Jackson Champagne SO Astronaut 4:48.57 5:54.95 4:42.80 6
4 Sawyer Kinsey SO Astronaut 4:48.58 4:13.95 5:57.84 5
5 Marlon Cutkelvin SR Astronaut 4:54.04 3:25.83 4:39.34 4
6 Aaron Murphy JR West Shore 4:55.11 4:34.46 3:59.04 3
7 Michael Girard FR Viera 4:55.23 6:14.95 4:37.52 2
8 Erick Rochette JR Space Coast 4:55.46 3:59.33 5:42.74 1
9 Aiden Germain 8 Edgewood 4:56.78 4:06.33 5:17.56 -
10 Morgan Vici JR Viera 4:57.50 3:31.23 4:42.63 -
11 James Verpaele SR Merritt Island 4:59.59 5:17.57 4:02.67 -
12 Dammien Mosley SO Bayside 5:00.07 4:30.07 4:18.06 -
13 Devon Giuliani JR West Shore 5:00.97 3:30.68 4:12.82 -
14 Aiden Karl JR Cocoa Beach 5:01.47 5:58.75 4:46.40 -
15 Wenn Gilbertson SO Cocoa Beach 5:01.85 5:56.19 4:31.67 -
16 Logan Webb FR Edgewood 5:02.64 6:21.33 5:48.04 -
17 Jonas Dowdell FR Edgewood 5:05.35 6:15.58 6:12.53 -
18 Kasper Moerch SO Heritage 5:09.28 3:51.96 6:17.33 -
19 Alex Tungol SO Bayside 5:10.95 6:19.36 6:44.24 -
20 Caleb Maruzzella JR Bayside 5:11.30 4:09.04 6:32.24 -
21 Jackson Theiler FR West Shore 5:12.63 5:59.53 4:28.87 -
22 Callum Van Duyne SO Titusville 5:12.90 6:12.35 4:35.36 -
23 Colby Thompson FR Viera 5:13.46 3:39.43 3:58.23 -
24 Jonathan Pastermack JR Merritt Island 5:14.15 5:54.99 5:01.59 -
25 ETHAN PAIEMENT JR Sebastian River 5:14.90 5:36.95 4:46.56 -
26 Domenic Munroe FR Bayside 5:20.10 4:09.68 5:29.71 -
27 Jack Grimison FR West Shore 5:21.54 3:54.73 3:48.30 -
28 Connor McAdams SO Sebastian River 5:22.00 4:30.48 4:40.14 -
29 Matthew Moore FR Merritt Island 5:22.38 5:35.28 6:13.96 -
30 Payton Dipietro SR Sebastian River 5:22.84 4:08.59 5:16.39 -
31 Owen Carswell SR Merritt Island 5:25.08 4:36.32 5:34.84 -
32 Tristin Wiler SR Space Coast 5:25.46 5:18.95 4:04.10 -
33 Jacob Miller JR Space Coast 5:27.18 4:31.56 5:50.09 -
34 Brandon Faris JR Astronaut 5:27.24 6:19.60 6:32.69 -
35 Gabe Glas 8 Cocoa Beach 5:28.35 6:27.46 4:55.52 -
36 Nelson Martinez JR Heritage 5:28.40 5:11.98 6:30.80 -
37 Hunter Pankiewicz SO Sebastian River 5:32.71 5:29.39 4:49.46 -
38 Joe Captain FR Titusville 5:41.91 4:19.86 4:40.37 -
39 Taylor Stolp SO Pineapple Cove 5:44.58 4:08.10 5:30.80 -
40 Ty Pope SO Edgewood 5:45.68 4:33.09 5:24.94 -
41 Logan Saunders FR Pineapple Cove 5:48.27 4:24.69 6:30.07 -
42 Jaydin Godzinski FR Space Coast 5:55.12 6:51.94 5:19.61 -
43 Dustin Hall SO Pineapple Cove 5:55.98 6:20.90 5:41.74 -
44 Miron Mamedov FR Pineapple Cove 6:01.57 4:20.33 7:46.43 -
45 Keenan Hennis JR Titusville 6:04.18 6:58.81 6:44.24 -
46 Taylor Guiles FR Heritage 6:05.06 7:21.73 7:21.73 -
47 Zachary Hammer JR Titusville 6:07.14 4:46.37 6:54.87 -
48 Raul Garcia JR Heritage 6:09.14 6:49.75 7:08.21 -
49 Jacob Koster JR Melbourne Central Catholic 6:09.27 4:33.26 5:02.81 -
50 Thomas Ribnicky SR Melbourne Central Catholic 6:22.14 6:48.89 6:33.61 -
51 Nicolas Arrubla FR Melbourne Central Catholic 6:37.37 8:16.72 5:49.69 -
52 Jaden Duckett JR Melbourne Central Catholic 6:46.56 8:16.01 5:37.45 -