April 8, 2023
|
George Jenkins - Lakeland, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Isaac Morrison SR McKeel 2:02.80 2:29.82 10
2 Elias Bowman FR Auburndale 2:04.49 2:15.70 8
3 Connor Cook SR McKeel 2:04.98 2:38.73 6
4 Caden Baker SO George Jenkins 2:08.39 1:47.85 5
5 Spencer Louis SR Haines City 2:08.70 2:24.15 4
6 Erikson Wills SR McKeel 2:09.51 2:13.40 3
7 Keven Estael SR Kathleen 2:09.67 2:14.86 2
8 Samuel Otero SO George Jenkins 2:10.97 2:01.81 1
9 William Windham FR Lake Wales 2:11.73 2:42.03 -
10 Ben Hill JR Geneva Classical Academy 2:12.41 2:28.30 -
11 Michael Peter-Starling SO Auburndale 2:13.96 2:08.61 -
12 Aaron Wilson Jr. JR Winter Haven 2:14.66 1:34.27 -
13 Demarion Roberts JR Lake Gibson 2:16.01 1:55.61 -
14 Aldwin Dantes SR Ridge Community 2:16.47 2:42.40 -
15 Blake Payne JR Tenoroc 2:18.12 2:27.79 -
16 Anthony Oldham JR Kathleen 2:18.96 2:12.02 -
17 Tyler McDow FR Geneva Classical Academy 2:19.01 1:49.82 -
18 Jayden Johnson SO Lake Wales 2:21.69 3:04.20 -
19 Omar Cortez JR Lake Region 2:22.15 2:22.15 -
20 Nicholas Zorilla SR Davenport 2:22.48 2:50.98 -
21 Elijah Ridore SO Auburndale 2:22.81 2:55.66 -
22 Ryan Locker FR Davenport 2:23.13 2:56.05 -
23 Jahvony Vital SO Lake Region 2:26.49 1:45.48 -
24 Noel Jackson JR Haines City 2:26.76 1:47.14 -
25 Ryan Davis FR Ridge Community 2:26.89 2:03.39 -
26 Anthony Jenkins SO George Jenkins 2:26.93 1:57.55 -
27 Enrique Garcia FR Winter Haven 2:26.98 2:47.56 -
28 Gabriel  Burgess FR Bartow 2:27.47 2:21.58 -
29 Jesus St Juste SO Discovery 2:27.78 2:20.40 -
30 Sean Miller SO Fort Meade 2:28.52 2:24.07 -
31 Jeremiah Alex FR Bartow 2:29.05 3:13.77 -
32 Isaac Ostrom FR Geneva Classical Academy 2:29.23 2:39.68 -
33 Demetri Denton FR Haines City 2:29.36 3:11.18 -
34 Roman Green SR Winter Haven 2:29.59 2:02.67 -
35 Cooper Jenks FR Bartow 2:30.80 2:26.28 -
36 Juan Sanchez SO Frostproof 2:31.87 2:18.21 -
37 Jack Thomas FR Davenport 2:33.40 3:11.75 -
38 Donovan Garcia JR Lake Wales 2:34.71 2:37.81 -
39 Keithon Gaines FR Lakeland 2:36.55 1:49.59 -
40 Daniel D'Aiello FR Lakeland Christian 2:42.13 3:08.07 -
41 Joshua Granger Freshman Winter Haven Christian School 2:42.18 2:32.45 -
42 Derek Agard SR Mulberry 2:43.18 1:54.23 -
43 Tyreke Pederedux JR Discovery 2:43.77 2:56.88 -
44 Ronnie Townson SO Santa Fe Catholic 2:47.14 2:45.47 -
45 Eugenio Ortega SR Mulberry 2:48.05 2:29.57 -
46 Juan Chavez SO Lake Gibson 2:49.08 3:21.21 -
47 Yovoni Sanchez-Aquirre 6 Frostproof 2:50.70 3:26.55 -
48 Teddie Smith Jr. JR Kathleen 2:51.49 2:54.92 -
49 Brody Denton FR Lakeland Christian 2:53.50 2:36.15 -
  Samuel Deliz SO Lake Region DNS DNS   
  Josean Nieves SR Discovery DNS DNS   
  Jacob Moran JR Tenoroc DNS DNS   
  Mathew Jones FR McLaughlin DNS DNS   
  Joniel Torres Hernandez JR Tenoroc DNS DNS   
  Daniel Welling JR Santa Fe Catholic DNS DNS   
  Aden Barber FR Frostproof DNS DNS   
  Alexander Chauvann SR Mulberry DNS DNS   
  Jewlensky Desrosiers SO Ridge Community DNS DNS   
  Kooper Jones JR Lakeland DNS DNS   
  Robert D'Aiello FR Lakeland Christian DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
29 Jesus St Juste SO Discovery 2:15.96 2:30.74 2:27.78 2:47.00 1:53.79 -
31 Jeremiah Alex FR Bartow 1:47.32 2:15.64 2:29.05 2:32.04 3:04.83 -
33 Demetri Denton FR Haines City 2:56.25 2:08.45 2:29.36 1:59.49 2:11.44 -
34 Roman Green SR Winter Haven 3:04.00 2:47.54 2:29.59 1:49.20 2:20.62 -
35 Cooper Jenks FR Bartow 2:20.25 2:11.20 2:30.80 2:45.88 2:33.82 -
42 Derek Agard SR Mulberry 3:12.56 2:23.60 2:43.18 3:32.14 2:05.65 -
43 Tyreke Pederedux JR Discovery 2:40.50 3:19.80 2:43.77 1:57.92 2:14.30 -
44 Ronnie Townson SO Santa Fe Catholic 2:23.74 3:05.53 2:47.14 2:45.47 2:37.12 -
45 Eugenio Ortega SR Mulberry 2:06.04 3:04.86 2:48.05 1:57.64 2:48.05 -
46 Juan Chavez SO Lake Gibson 3:07.68 2:23.72 2:49.08 3:22.90 2:16.96 -
47 Yovoni Sanchez-Aquirre 6 Frostproof 3:00.95 2:52.41 2:50.70 3:40.21 2:11.44 -
48 Teddie Smith Jr. JR Kathleen 2:49.78 2:29.20 2:51.49 2:17.20 2:13.77 -
49 Brody Denton FR Lakeland Christian 2:17.07 2:44.83 2:53.50 3:36.88 3:19.53 -
  Alexander Chauvann SR Mulberry DNS DNS DNS DNS DNS   
  Mathew Jones FR McLaughlin DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
19 Omar Cortez JR Lake Region 2:10.78 2:40.63 2:06.52 2:54.85 2:43.48 2:47.74 2:22.15 -
22 Ryan Locker FR Davenport 2:14.55 2:48.90 1:50.21 2:05.96 1:43.06 2:34.58 2:23.13 -
32 Isaac Ostrom FR Geneva Classical Academy 1:59.39 2:51.62 2:09.83 1:45.96 2:53.11 2:30.73 2:29.23 -
36 Juan Sanchez SO Frostproof 1:53.91 2:22.76 1:50.87 2:10.61 2:16.69 1:47.83 2:31.87 -
37 Jack Thomas FR Davenport 2:27.27 2:05.79 3:07.15 2:28.80 3:10.22 2:28.80 2:33.40 -
38 Donovan Garcia JR Lake Wales 2:48.64 1:49.85 2:20.79 2:03.77 2:56.37 2:34.71 2:34.71 -
39 Keithon Gaines FR Lakeland 2:08.38 2:52.21 2:00.55 2:41.25 2:08.38 3:01.60 2:36.55 -
40 Daniel D'Aiello FR Lakeland Christian 2:16.19 2:22.68 2:59.97 3:21.05 2:53.48 2:06.47 2:42.13 -
41 Joshua Granger Freshman Winter Haven Christian School 3:04.89 3:04.89 2:35.70 2:38.94 2:53.54 2:43.81 2:42.18 -
  Josean Nieves SR Discovery DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jacob Moran JR Tenoroc DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Joniel Torres Hernandez JR Tenoroc DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Kooper Jones JR Lakeland DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Samuel Deliz SO Lake Region DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Aden Barber FR Frostproof DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
11 Michael Peter-Starling SO Auburndale 2:31.38 1:56.55 2:13.96 -
13 Demarion Roberts JR Lake Gibson 1:51.53 1:54.25 2:16.01 -
14 Aldwin Dantes SR Ridge Community 2:24.66 1:50.54 2:16.47 -
15 Blake Payne JR Tenoroc 2:16.74 1:53.26 2:18.12 -
16 Anthony Oldham JR Kathleen 2:34.25 2:39.81 2:18.96 -
17 Tyler McDow FR Geneva Classical Academy 1:49.82 2:20.40 2:19.01 -
20 Nicholas Zorilla SR Davenport 2:02.54 1:44.01 2:22.48 -
21 Elijah Ridore SO Auburndale 2:28.53 3:01.37 2:22.81 -
23 Jahvony Vital SO Lake Region 2:29.42 3:06.05 2:26.49 -
24 Noel Jackson JR Haines City 2:26.76 2:29.70 2:26.76 -
25 Ryan Davis FR Ridge Community 1:48.70 1:51.64 2:26.89 -
26 Anthony Jenkins SO George Jenkins 1:44.32 1:48.73 2:26.93 -
28 Gabriel  Burgess FR Bartow 1:44.71 2:02.40 2:27.47 -
30 Sean Miller SO Fort Meade 3:07.14 3:07.14 2:28.52 -
  Robert D'Aiello FR Lakeland Christian DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Isaac Morrison SR McKeel 2:39.64 2:02.80 2:02.80 10
2 Elias Bowman FR Auburndale 2:26.90 1:53.29 2:04.49 8
3 Connor Cook SR McKeel 2:27.48 1:31.24 2:04.98 6
4 Caden Baker SO George Jenkins 2:40.49 2:16.10 2:08.39 5
5 Spencer Louis SR Haines City 2:12.56 1:31.38 2:08.70 4
6 Erikson Wills SR McKeel 2:32.83 1:56.56 2:09.51 3
7 Keven Estael SR Kathleen 2:42.09 2:23.94 2:09.67 2
8 Samuel Otero SO George Jenkins 2:22.76 1:35.61 2:10.97 1
9 William Windham FR Lake Wales 2:15.69 2:40.71 2:11.73 -
10 Ben Hill JR Geneva Classical Academy 1:35.34 1:34.02 2:12.41 -
12 Aaron Wilson Jr. JR Winter Haven 1:35.61 1:49.08 2:14.66 -
18 Jayden Johnson SO Lake Wales 2:51.45 2:31.61 2:21.69 -
27 Enrique Garcia FR Winter Haven 2:25.51 2:56.38 2:26.98 -
  Daniel Welling JR Santa Fe Catholic DNS DNS DNS   
  Jewlensky Desrosiers SO Ridge Community DNS DNS DNS