April 8, 2023
|
George Jenkins - Lakeland, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Daniel Welling JR Santa Fe Catholic 10:58.91 9:53.61 12:51.70 8:42.38 6:55.53 12:16.08 7:19.28 10
2 Samuel Otero SO George Jenkins 12:00.04 9:55.07 8:25.81 10:06.98 12:35.74 7:26.31 11:00.53 8
3 Caden Baker SO George Jenkins 10:40.80 10:10.28 9:15.36 12:42.85 12:48.96 10:46.90 10:16.39 6
4 Payson Keown SR Haines City 12:22.13 10:34.30 11:56.76 7:24.01 8:02.07 12:09.45 8:21.10 5
5 Paulos Kicklighter FR Lakeland Christian 10:41.75 10:35.39 12:23.41 8:34.67 13:33.30 8:34.67 9:12.79 4
6 Jonathan Rocendo SO Frostproof 7:47.52 10:49.33 10:36.35 8:52.45 9:57.39 8:00.51 10:03.88 3
7 William Windham FR Lake Wales 13:48.11 10:52.05 8:22.08 10:06.41 12:49.42 8:02.52 8:15.56 2
8 Cameron White JR Kathleen 12:45.66 10:54.41 12:39.12 8:04.27 8:30.44 11:00.96 11:27.13 1
9 Miles Davis JR Lakeland Christian 12:42.07 10:56.95 12:15.79 10:50.38 12:28.93 9:51.26 13:47.76 -
10 Liam Holzer FR Geneva Classical Academy 7:53.75 10:57.98 12:43.26 13:09.58 12:49.84 9:39.03 11:04.56 -
11 Fernando Barajas 7 Frostproof 10:59.93 11:13.39 8:11.58 8:31.78 8:25.05 9:32.39 8:45.25 -
12 Frank Sanchez-Santiago JR Lake Region 11:35.10 11:14.85 14:03.57 14:17.06 12:15.59 12:29.09 9:06.63 -
13 Brandon Milo SO George Jenkins 11:56.55 11:15.99 12:37.11 10:21.91 14:38.79 8:13.48 14:11.75 -
14 Oliver Dempsey FR Geneva Classical Academy 8:43.44 11:19.79 14:23.34 14:02.94 9:44.62 10:25.41 11:13.00 -
15 Benaiah Lawton 7 Geneva Classical Academy 14:11.75 11:21.40 14:04.94 13:58.13 11:00.96 10:20.08 13:03.61 -
16 Aiden Tucker FR Lakeland Christian 8:54.10 11:24.74 10:02.58 9:14.64 12:46.91 10:29.96 10:43.66 -
17 Elijah Ridore SO Auburndale 10:33.36 11:28.43 8:56.98 14:20.54 12:23.51 9:17.63 9:10.75 -
18 Andrew Morgan FR Haines City 9:13.52 11:40.65 13:39.76 10:16.58 11:47.66 14:21.80 8:17.47 -
19 Alex Welling 7 McKeel 15:19.18 11:52.54 12:21.05 13:39.42 9:58.54 14:50.68 8:25.91 -
20 Clinten Spiker 6 Frostproof 10:49.73 11:53.98 13:33.94 9:31.19 15:28.18 8:48.35 8:41.21 -
21 Michael Granados SR Lake Wales 15:02.01 11:55.88 10:08.50 8:42.60 12:17.36 9:11.23 8:21.12 -
22 Jaxon Templeton FR Lakeland 12:33.26 12:04.28 15:12.60 14:43.63 12:11.53 13:38.44 14:00.17 -
23 Logan Conway 8 Oasis Christian Academy 11:40.53 12:09.71 15:34.03 8:45.40 13:44.58 15:48.63 11:18.63 -
24 Andrew McKnight 8 McKeel 9:59.20 12:38.48 14:39.84 10:06.79 12:15.73 13:08.82 13:46.75 -
25 Austin Jordan FR McKeel 15:43.57 12:40.94 9:30.71 9:07.88 9:00.27 13:26.60 10:39.19 -
26 Jack Zeller FR Lake Wales 11:38.79 12:47.90 9:35.93 13:49.34 13:33.98 9:43.61 15:59.88 -
27 Cassidy Green SO Winter Haven 11:07.29 13:05.04 10:35.89 10:51.59 16:05.60 14:07.85 12:17.94 -
28 Conner Davis JR Auburndale 13:18.19 13:26.25 15:51.38 14:46.88 10:20.82 11:49.50 10:45.00 -
29 Nicholas Knowles SR Auburndale 17:03.94 13:39.15 9:41.60 12:58.20 9:41.60 12:17.24 17:12.13 -
30 Ivan Ramos-Lopez JR Lake Region 13:52.73 14:27.42 16:54.89 17:29.58 11:59.96 10:50.57 12:08.64 -
31 Christian Muniz SO Haines City 12:53.80 14:49.42 17:20.63 19:07.36 10:58.17 18:58.46 13:29.38 -
  Bryan Santiago-Lopez FR Lake Region DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Kruz Schembri SO Ridge Community DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Derick Gomez SR Mulberry DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Grayson Roberts FR Oasis Christian Academy DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
17 Elijah Ridore SO Auburndale 12:51.05 11:28.43 -
18 Andrew Morgan FR Haines City 9:41.54 11:40.65 -
19 Alex Welling 7 McKeel 13:46.55 11:52.54 -
20 Clinten Spiker 6 Frostproof 11:25.42 11:53.98 -
22 Jaxon Templeton FR Lakeland 12:11.53 12:04.28 -
23 Logan Conway 8 Oasis Christian Academy 11:40.53 12:09.71 -
24 Andrew McKnight 8 McKeel 14:17.09 12:38.48 -
25 Austin Jordan FR McKeel 12:10.51 12:40.94 -
26 Jack Zeller FR Lake Wales 13:33.98 12:47.90 -
27 Cassidy Green SO Winter Haven 16:13.45 13:05.04 -
28 Conner Davis JR Auburndale 13:50.44 13:26.25 -
29 Nicholas Knowles SR Auburndale 14:11.92 13:39.15 -
30 Ivan Ramos-Lopez JR Lake Region 15:45.49 14:27.42 -
31 Christian Muniz SO Haines City 16:53.94 14:49.42 -
  Derick Gomez SR Mulberry DNS DNS   
  Bryan Santiago-Lopez FR Lake Region DNS DNS   
  Grayson Roberts FR Oasis Christian Academy DNS DNS   
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Daniel Welling JR Santa Fe Catholic 9:35.81 9:06.13 9:53.61 8:54.25 10
2 Samuel Otero SO George Jenkins 10:24.83 7:56.06 9:55.07 11:24.33 8
3 Caden Baker SO George Jenkins 7:37.71 12:36.75 10:10.28 11:05.21 6
4 Payson Keown SR Haines City 10:46.99 9:30.87 10:34.30 10:59.68 5
5 Paulos Kicklighter FR Lakeland Christian 9:50.92 12:17.06 10:35.39 12:10.70 4
6 Jonathan Rocendo SO Frostproof 9:18.43 14:04.13 10:49.33 12:20.24 3
7 William Windham FR Lake Wales 9:59.89 12:29.86 10:52.05 12:03.78 2
8 Cameron White JR Kathleen 12:39.12 10:21.69 10:54.41 12:19.49 1
9 Miles Davis JR Lakeland Christian 12:09.22 11:49.51 10:56.95 11:03.52 -
10 Liam Holzer FR Geneva Classical Academy 13:42.48 11:04.56 10:57.98 11:30.88 -
11 Fernando Barajas 7 Frostproof 8:11.58 13:41.54 11:13.39 9:32.39 -
12 Frank Sanchez-Santiago JR Lake Region 13:50.07 13:50.07 11:14.85 14:23.81 -
13 Brandon Milo SO George Jenkins 10:48.95 8:40.52 11:15.99 13:51.47 -
14 Oliver Dempsey FR Geneva Classical Academy 13:08.56 11:13.00 11:19.79 10:05.02 -
15 Benaiah Lawton 7 Geneva Classical Academy 13:37.68 8:17.43 11:21.40 8:44.68 -
16 Aiden Tucker FR Lakeland Christian 12:19.52 8:33.56 11:24.74 8:19.86 -
21 Michael Granados SR Lake Wales 11:20.09 13:43.27 11:55.88 12:31.68 -
  Kruz Schembri SO Ridge Community DNS DNS DNS DNS