February 25, 2023
|
Belen Jesuit - Miami, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Alec Torricella SR Belen Jesuit Prep 5:41.92 5:36.45 4:33.53 4:28.06 5:25.50 5:00.89
2 Matthew Calero SR Belen Jesuit Prep 3:58.51 3:22.87 4:34.15 4:42.38 5:23.50 5:26.24
3 Diego Magarino SO Belen Jesuit Prep 5:37.67 5:20.64 4:43.75 5:20.64 4:21.05 5:51.85
4 Matthias Murrle FR Belen Jesuit Prep 5:26.00 5:20.18 4:51.07 3:29.57 6:03.84 3:23.75
5 Daniel Lurigados JR Belen Jesuit Prep 4:21.27 5:21.33 5:00.30 5:39.34 4:39.28 3:39.22
6 Daniel Gomez SR Immaculata-LaSalle 4:47.94 5:31.75 5:12.97 4:13.51 5:06.71 4:47.94
7 William Hernandez FR Belen Jesuit Prep 5:57.31 3:48.81 5:13.43 6:03.58 6:31.79 6:47.46
8 Joaquin Mestre JR Belen Jesuit Prep 6:30.47 5:24.34 5:14.89 6:43.06 5:33.79 5:58.98
9 Marcelo Granda-Scott JR Belen Jesuit Prep 4:12.35 6:46.91 5:15.43 6:24.83 5:53.29 3:40.81
10 Marco Santa-Cruz JR Belen Jesuit Prep 4:22.64 6:19.72 5:16.43 5:32.26 4:00.49 5:00.61
11 Andrew Aira SO Belen Jesuit Prep 5:36.68 3:51.87 5:17.62 6:52.91 5:30.33 6:46.56
12 Ryan Hansen SO Divine Savior 6:25.89 6:19.51 5:18.91 3:43.24 5:34.86 6:48.21
13 Victor Pedreira FR Doral Academy 5:19.09 5:51.00 5:19.09 5:54.19 5:57.38 3:59.32
14 Gabriel Bustamante SR Belen Jesuit Prep 6:35.66 4:26.99 5:21.67 6:42.09 6:42.09 4:17.34
15 Diego Berga FR Belen Jesuit Prep 3:48.93 6:36.59 5:22.43 4:50.19 6:01.13 4:40.52
16 Lucas Cruz FR Belen Jesuit Prep 6:36.86 3:47.71 5:25.29 4:26.74 5:22.04 7:02.88
17 Raul Pestonit FR Doral Academy 5:58.60 6:40.98 5:26.00 4:50.14 5:39.04 6:50.76
18 Alejandro Estevez FR Doral Academy 6:22.49 4:28.07 5:26.91 4:54.22 6:38.83 6:55.18
19 Alejandro Barahona JR Immaculata-LaSalle 6:15.45 5:31.87 5:35.22 6:28.86 5:45.28 5:15.11
20 Mauricio Espina JR Belen Jesuit Prep 5:36.68 6:33.92 5:36.68 6:50.75 6:17.09 5:40.05
21 Matthew Berrocal JR Belen Jesuit Prep 4:23.25 4:09.75 5:37.49 4:06.37 6:51.74 6:38.24
22 Joshua Sweeney SO Belen Jesuit Prep 6:21.48 5:10.59 5:37.59 4:36.83 4:26.70 4:09.82
23 Daniel Stredel SO Divine Savior 6:50.43 4:09.68 5:42.02 6:53.85 6:05.97 7:24.63
24 Nico Juhasz FR Ransom Everglades 5:42.29 5:49.27 5:49.27 4:39.42 5:17.84 5:14.35
25 Giancarlo Missagia FR Immaculata-LaSalle 6:46.99 6:15.14 5:53.90 7:40.07 6:22.22 5:43.29
26 Luis Cardenas FR Divine Savior 5:33.93 6:27.79 5:59.06 7:25.24 4:43.66 7:39.60
27 Owen Fisher FR Key West 6:33.89 4:16.57 6:01.36 6:55.57 5:50.52 7:35.32
28 Omar Perez JR Palmer Trinity 6:47.62 5:32.83 6:13.96 7:28.76 7:47.45 7:39.97
29 Joshua Leiva SO AIE Charter 6:03.38 6:14.85 6:22.50 7:12.23 5:55.73 8:05.78
30 Mason Mut SR Doral Academy 8:00.49 5:37.12 6:27.49 4:42.87 4:54.50 4:58.37
31 William Forster SO Key West 7:55.88 6:37.87 6:30.06 7:51.98 8:23.18 7:51.98
32 Lander Diaz SO Divine Savior 6:57.27 6:45.46 6:33.65 6:02.16 5:54.29 6:53.34
33 John Henry Edwards SO Palmer Trinity 5:10.49 4:50.59 6:38.06 6:06.22 8:13.60 8:05.64
34 Rohan Alwani JR Key West 7:54.09 4:43.64 6:45.20 5:36.32 5:24.16 5:12.01
35 David Fuentes FR AIE Charter 6:30.96 6:10.16 6:55.91 8:06.62 5:36.89 5:20.25
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
18 Alejandro Estevez FR Doral Academy 5:26.91
20 Mauricio Espina JR Belen Jesuit Prep 5:36.68
22 Joshua Sweeney SO Belen Jesuit Prep 5:37.59
24 Nico Juhasz FR Ransom Everglades 5:49.27
25 Giancarlo Missagia FR Immaculata-LaSalle 5:53.90
26 Luis Cardenas FR Divine Savior 5:59.06
27 Owen Fisher FR Key West 6:01.36
28 Omar Perez JR Palmer Trinity 6:13.96
29 Joshua Leiva SO AIE Charter 6:22.50
30 Mason Mut SR Doral Academy 6:27.49
31 William Forster SO Key West 6:30.06
32 Lander Diaz SO Divine Savior 6:33.65
33 John Henry Edwards SO Palmer Trinity 6:38.06
34 Rohan Alwani JR Key West 6:45.20
35 David Fuentes FR AIE Charter 6:55.91