February 17-18, 2023
|
Traz Powell Stadium

Girls' Sprint Medley Relay (1000 Meters) Preliminaries

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME
1 Miramar JoJo Modile, Bri Hay, Trinity Allen, Maya Maycock 2:17.28 2:07.67 2:41.99
2 American Heritage Serenity Aragon, Gianna Hansen, Brianna Reynolds, Rhaina Jean-Baptiste 2:22.90 2:57.20 2:07.19
3 Miami Southridge Erin Zephirin, De'nayizsa Fance, Jalissa Marshall, Tamia Benton 2:23.28 1:48.90 2:41.91
4 Dillard aylannah baker, Princess Webb, Jakayla Mckennie, Kaniyah Johnson 2:23.40 2:20.54 2:24.84
5 Miami Northwestern Sanaa Foster, Kimora Kinsey, Jamariya Robinson, Jurni Janac 2:29.43 2:08.51 2:10.01
6 Flanagan Keira Morgan, Tianna Jordan, Krysten Thompson, Melania Hernaiz Narvaez 2:30.40 2:13.86 2:58.98
7 Miami Carol City Jakayla Milton, Ty'Yanah Adams, Kennidra Spigner, Ky'ene Wimberly 2:31.46 2:43.58 1:50.57
8 Miami Norland Talya Cochran, Asia Gray, Jailah Swift, Tocorah Moten 2:33.26 1:51.88 2:51.66
9 Fort Lauderdale Ty'Asia Samuels, Lissandra Detres, Aldreauna Allison, Lauren Vassello 2:33.34 2:56.34 2:22.61
10 Plantation Angelica Fevoy, Jakyra Evans, Kamera Fullwood, Amira Johnson 2:38.25 2:50.91 2:52.50
11 Homestead Diamond Williams, Kavay Johnson, Andr'nae Tarver, Gabriella Simeon 2:38.83 2:05.48 1:52.77
12 Dr. Krop Damaria Bell, Kayla Green, Victoria Francois, Tania Tanis 2:39.83 2:15.86 2:19.06
13 South Dade Hannah Miller, Takayla Strowbridge, Jayla Anderson, Rian Revere 2:40.00 3:16.80 2:30.40
14 Miami Central Shakayla Rolle, Taylor Brown-Wilson, Khayla Moody, Karia Cange 2:43.10 2:56.15 3:07.57
15 North Miami Tracy Sylvain, Albelda Clesidor, Lorisharmar Dumornay, Jessie Duverny 2:51.82 2:51.82 3:07.29
16 Mater Academy Karolina Enrique, Andrea Marquez, Victoria del valle, Asia Stewart 2:57.01 2:48.16 2:28.69
Girls' Sprint Medley Relay (1000 Meters) Preliminaries Heat 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME
4 Dillard baker, Webb, Mckennie, Johnson 2:19.10 2:23.40
6 Flanagan Morgan, Jordan, Thompson, Hernaiz Narvaez 1:48.29 2:30.40
8 Miami Norland Cochran, Gray, Swift, Moten 2:56.25 2:33.26
10 Plantation Fevoy, Evans, Fullwood, Johnson 3:03.57 2:38.25
14 Miami Central Rolle, Brown-Wilson, Moody, Cange 2:56.15 2:43.10
Girls' Sprint Medley Relay (1000 Meters) Preliminaries Heat 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME
3 Miami Southridge Zephirin, Fance, Marshall, Benton 2:23.28 2:08.96
7 Miami Carol City Milton, Adams, Spigner, Wimberly 2:31.46 3:12.36
9 Fort Lauderdale Samuels, Detres, Allison, Vassello 2:33.34 3:13.21
11 Homestead Williams, Johnson, Tarver, Simeon 2:38.83 2:35.66
13 South Dade Miller, Strowbridge, Anderson, Revere 2:40.00 2:48.00
Girls' Sprint Medley Relay (1000 Meters) Preliminaries Heat 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
1 Miramar Modile, Hay, Allen, Maycock 2:21.40 2:28.27 2:52.98 2:17.28 1:40.22
2 American Heritage Aragon, Hansen, Reynolds, Jean-Baptiste 2:08.61 2:18.62 1:54.32 2:22.90 2:50.06
5 Miami Northwestern Foster, Kinsey, Robinson, Janac 3:09.78 1:52.08 1:59.55 2:29.43 2:18.97
12 Dr. Krop Bell, Green, Francois, Tanis 3:07.01 2:38.24 2:19.06 2:39.83 3:10.20
15 North Miami Sylvain, Clesidor, Dumornay, Duverny 2:56.98 3:31.34 2:17.46 2:51.82 2:44.95
16 Mater Academy Enrique, Marquez, del valle, Stewart 2:03.91 3:35.96 3:50.12 2:57.01 2:30.46