February 17-18, 2023
|
Traz Powell Stadium
ICON KEY: FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys 3200m Run Div 1 (Slow)

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Augustin Muyl Pineda JR Doral Academy 8:37.93 10:52.20 10:39.41
2 David Falkins JR Spanish River 12:24.46 11:19.72 10:47.35
3 Hector Cordero JR Western 9:46.44 13:27.99 10:51.60
4 Bobby Cordova SR Goleman 9:40.12 8:54.50 10:51.82
5 Luis Rodriguez FR Coral Gables 13:56.66 8:55.99 10:53.64
6 Athan Figueroa SO Miami Sunset 13:12.02 9:09.83 10:54.56
7 Mackenley Bonamy SO Boyd Anderson 10:43.91 8:32.50 10:57.05
8 Diego Angel SO Coral Reef 11:32.16 7:52.53 11:05.53
9 Nestor Campos SR Miami Sunset 9:28.14 7:54.57 11:08.40
10 Jose Cruz JR Ferguson 13:45.12 13:17.84 11:21.91
11 Niko Davis SO Western 11:05.76 12:07.54 11:26.35
12 Linus Boettcher FR Coral Gables 11:22.20 8:29.93 11:29.09
13 Noah Muniz FR Braddock 14:19.34 8:46.69 11:33.01
14 Gustavo Perez SO St. Thomas Aquinas 8:19.96 13:46.33 11:34.39
15 Jonas Wyse SO Coral Reef 13:52.60 13:10.62 11:39.66
16 Justin Williams SO Western 10:38.71 13:41.20 11:41.88
17 Ethan Maus SO St. Thomas Aquinas 11:15.74 9:23.12 11:43.89
18 David Domesi SR Fort Lauderdale 13:59.73 10:12.01 11:51.63
19 Branden Vazquez SR Pembroke Pines Charter 11:41.06 14:39.90 11:55.36
20 Matthew Cuenca JR Pembroke Pines Charter 14:30.88 9:28.59 11:59.73
21 Elisha Herring FR Somerset Academy (PP) 14:37.55 15:06.80 12:11.29
22 Jacob Itzkowitz SR American Heritage 12:19.01 9:43.82 12:19.01
23 Deshawn Hamilton SO Dillard 8:39.35 12:51.60 12:21.92
24 jon Magbanua FR St. Thomas Aquinas 9:56.41 11:25.87 12:25.51
25 Andres Rodriguez SO Coral Gables 12:33.37 9:41.81 12:25.91
26 Russell Tomlin FR Coral Reef 13:00.90 9:21.04 12:38.15
27 Alexander Rodriguez SR Cardinal Gibbons 15:53.75 11:16.86 12:49.15
28 Alain Almenares JR Miami Sunset 13:23.18 12:05.95 12:52.28
29 Sebastian Gil SO Cardinal Gibbons 12:43.52 10:54.45 12:59.10
30 Andres Grafals JR Pembroke Pines Charter 12:53.54 11:03.03 13:09.32
31 Joshua Neptune JR Dillard 16:51.29 16:27.40 13:16.29
32 Eric Nicolas SO Homestead 9:27.16 14:14.73 13:18.81
33 Jose Salameron FR South Dade 15:51.33 16:23.30 13:19.43
34 Bryan Ponce SO South Dade 12:29.67 18:39.98 15:03.21
35 Kamani Daniels JR Homestead 16:00.55 17:05.83 15:32.57
Boys 3200m Run Div 1 (Slow) Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Augustin Muyl Pineda JR Doral Academy 10:13.84 9:54.66 10:39.41 12:47.30
6 Athan Figueroa SO Miami Sunset 9:22.93 10:54.56 10:54.56 13:57.84
10 Jose Cruz JR Ferguson 9:53.27 8:24.62 11:21.91 14:05.57
12 Linus Boettcher FR Coral Gables 12:38.00 14:48.93 11:29.09 12:17.33
13 Noah Muniz FR Braddock 10:58.36 12:35.38 11:33.01 8:53.62
18 David Domesi SR Fort Lauderdale 12:48.56 11:01.82 11:51.63 10:19.12
22 Jacob Itzkowitz SR American Heritage 10:35.55 9:43.82 12:19.01 11:05.11
24 jon Magbanua FR St. Thomas Aquinas 10:26.23 12:10.60 12:25.51 10:11.32
25 Andres Rodriguez SO Coral Gables 12:18.45 14:02.88 12:25.91 9:19.44
26 Russell Tomlin FR Coral Reef 9:36.20 9:51.36 12:38.15 12:07.83
27 Alexander Rodriguez SR Cardinal Gibbons 9:36.87 16:39.90 12:49.15 10:46.09
28 Alain Almenares JR Miami Sunset 13:23.18 14:24.96 12:52.28 15:57.63
29 Sebastian Gil SO Cardinal Gibbons 9:59.91 15:50.51 12:59.10 16:29.46
30 Andres Grafals JR Pembroke Pines Charter 11:42.50 11:10.93 13:09.32 14:36.15
31 Joshua Neptune JR Dillard 10:05.18 16:51.29 13:16.29 14:12.03
34 Bryan Ponce SO South Dade 10:41.28 19:07.08 15:03.21 13:14.83
Boys 3200m Run Div 1 (Slow) Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 David Falkins JR Spanish River 10:47.35 9:42.62
3 Hector Cordero JR Western 10:51.60 11:17.67
4 Bobby Cordova SR Goleman 10:51.82 11:24.42
5 Luis Rodriguez FR Coral Gables 10:53.64 10:01.35
7 Mackenley Bonamy SO Boyd Anderson 10:57.05 12:22.47
8 Diego Angel SO Coral Reef 11:05.53 13:11.98
9 Nestor Campos SR Miami Sunset 11:08.40 11:15.09
11 Niko Davis SO Western 11:26.35 10:58.90
14 Gustavo Perez SO St. Thomas Aquinas 11:34.39 8:40.80
15 Jonas Wyse SO Coral Reef 11:39.66 12:49.63
16 Justin Williams SO Western 11:41.88 14:23.32
17 Ethan Maus SO St. Thomas Aquinas 11:43.89 10:19.43
19 Branden Vazquez SR Pembroke Pines Charter 11:55.36 12:52.59
20 Matthew Cuenca JR Pembroke Pines Charter 11:59.73 12:35.72
21 Elisha Herring FR Somerset Academy (PP) 12:11.29 14:52.18
23 Deshawn Hamilton SO Dillard 12:21.92 10:45.47
32 Eric Nicolas SO Homestead 13:18.81 15:02.66
33 Jose Salameron FR South Dade 13:19.43 17:03.27
35 Kamani Daniels JR Homestead 15:32.57 11:48.76