February 17-18, 2023
|
Traz Powell Stadium
ICON KEY: FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys 1600m Run Div 2 (Mid)

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Matiz Thompson SO Cypress Bay 4:56.92 4:45.50 5:45.46 4:34.08 4:25.52 4:48.36 6:11.15
2 Preston Sangely FR Spanish River 5:11.33 4:45.62 5:54.17 5:28.47 4:22.77 3:34.22 4:05.64
3 Luis Marti SO Coral Reef 4:49.53 4:49.53 5:06.91 4:26.37 5:30.07 5:56.13 5:06.91
4 Quinn Sweet SO Cypress Bay 3:23.04 4:50.05 4:55.86 5:07.46 5:21.96 5:33.56 3:25.94
5 randy smith SR Everglades 3:59.44 4:52.00 5:00.76 5:38.72 3:50.68 3:47.76 4:40.32
6 David Rodriguez FR Braddock 4:05.32 4:52.04 5:30.01 5:59.21 3:41.95 5:15.41 6:07.97
7 Jeremiah Hollassie FR St. Thomas Aquinas 3:41.99 4:52.09 6:16.80 5:27.14 5:35.91 5:50.51 5:00.86
8 Rodrigo Rodriguez JR Doral Academy 3:48.72 4:53.22 6:18.26 4:26.83 5:28.41 4:15.11 5:51.87
9 Jonathan Alvarez SO Doral Academy 5:21.22 4:54.69 5:09.43 5:41.84 5:15.32 4:51.75 4:31.12
10 Alexander Herrera SR Western 4:35.91 4:56.67 6:01.94 4:38.87 3:27.67 5:56.01 5:26.34
11 Jacob Garrett JR Spanish River 4:04.68 4:58.38 5:10.32 4:10.64 5:19.27 6:18.95 4:07.66
12 Darion Nelson JR Flanagan 5:47.23 4:59.33 3:56.47 4:47.36 4:17.43 3:44.50 6:08.18
13 Nick Shaw SO Braddock 4:56.83 4:59.82 4:17.85 4:02.86 5:50.79 5:53.79 5:35.80
14 Thomas McGowan SO Miami Northwestern 6:05.27 5:01.87 6:14.32 4:16.59 6:20.36 5:41.12 4:07.54
15 Ricky Krissel JR American Heritage 5:20.91 5:02.74 6:15.40 3:37.98 4:38.52 4:17.33 4:05.22
16 Brett Kopittke SO Spanish River 6:25.63 5:03.64 3:41.66 5:15.79 4:42.39 3:47.73 3:32.55
17 Jose Cruz JR Ferguson 5:36.44 5:05.85 3:58.57 3:49.39 4:16.92 3:52.45 4:07.74
18 Tomas Vidou FR Cardinal Gibbons 4:01.70 5:05.94 6:28.55 5:54.89 6:34.67 5:12.06 6:10.19
19 Gavin Evans JR South Plantation 3:40.88 5:06.77 4:29.96 5:55.86 4:20.76 6:38.81 5:28.25
20 Chris Dorvil SO Dillard 6:09.18 5:07.65 4:58.42 5:19.96 6:24.57 4:18.43 5:32.27
21 Markess Sagesse SR Northeast (OP) 4:55.69 5:08.01 4:43.37 4:31.05 4:24.89 5:23.41 5:26.49
21 alesandra Herrera SR Mater Academy 6:18.86 5:08.01 6:21.94 5:54.22 6:28.10 5:20.33 6:18.86
23 Jhonny Felix FR Braddock 4:43.69 5:08.35 3:35.85 4:37.52 6:16.19 3:54.35 6:06.94
24 Alejandro Rodriguez FR St. Brendan 6:33.40 5:12.22 4:25.39 4:56.61 5:49.69 3:54.17 4:09.78
25 Jeremiah Elington 7 SLAM (Miami) 4:00.60 5:12.46 6:21.21 5:24.96 6:18.08 5:46.83 3:51.22
26 Roberto Ramirez JR Doral Academy 4:12.83 5:16.03 4:15.99 6:09.76 3:53.87 5:35.00 6:47.68
27 Santiago Matute JR Doral Academy 4:32.05 5:16.33 4:41.54 6:10.11 6:19.60 5:35.31 4:09.90
28 Tyler Armbruster JR Cardinal Gibbons 4:25.96 5:16.62 5:32.46 5:45.12 4:19.63 3:44.80 3:51.14
29 Gustavo Perez SO St. Thomas Aquinas 6:50.75 5:23.42 5:59.00 6:05.47 4:09.04 4:02.57 6:05.47
30 Andres Gaviria SR Pembroke Pines Charter 6:28.98 5:24.15 4:03.12 6:45.19 6:48.43 3:53.39 5:50.09
31 Ethan Maus SO St. Thomas Aquinas 5:42.27 5:38.88 6:09.38 5:38.88 4:00.61 7:17.16 5:38.88
32 Branden Vazquez SR Pembroke Pines Charter 4:15.59 5:50.12 5:25.62 5:15.11 6:11.13 6:04.13 6:42.64
33 Alexander Rodriguez SR Cardinal Gibbons 6:55.50 5:58.19 5:43.87 5:43.87 6:23.27 6:37.59 4:32.23
34 Jayden Lewis-Rowell JR Miami Carol City 5:57.74 6:05.04 5:13.94 4:48.39 6:26.95 6:34.25 5:54.09
35 Michael Exantus JR Miami Carol City 6:01.20 6:24.25 8:04.16 6:08.88 5:49.67 5:49.67 5:15.09
  Ethan Sawyer JR Cypress Bay DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Boys 1600m Run Div 2 (Mid) Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
6 David Rodriguez FR Braddock 5:27.09 4:52.04 5:56.29
8 Rodrigo Rodriguez JR Doral Academy 5:51.87 4:53.22 3:34.05
9 Jonathan Alvarez SO Doral Academy 4:19.33 4:54.69 5:21.22
10 Alexander Herrera SR Western 5:23.37 4:56.67 4:21.07
12 Darion Nelson JR Flanagan 5:29.27 4:59.33 5:47.23
13 Nick Shaw SO Braddock 5:11.82 4:59.82 5:50.79
18 Tomas Vidou FR Cardinal Gibbons 5:12.06 5:05.94 4:38.41
21 alesandra Herrera SR Mater Academy 4:55.69 5:08.01 5:01.85
24 Alejandro Rodriguez FR St. Brendan 5:21.59 5:12.22 4:37.88
26 Roberto Ramirez JR Doral Academy 4:53.91 5:16.03 3:50.71
27 Santiago Matute JR Doral Academy 4:13.07 5:16.33 5:38.48
29 Gustavo Perez SO St. Thomas Aquinas 5:42.83 5:23.42 5:33.13
30 Andres Gaviria SR Pembroke Pines Charter 6:28.98 5:24.15 4:29.05
31 Ethan Maus SO St. Thomas Aquinas 6:43.27 5:38.88 5:15.16
33 Alexander Rodriguez SR Cardinal Gibbons 4:10.74 5:58.19 7:38.49
34 Jayden Lewis-Rowell JR Miami Carol City 7:18.05 6:05.04 4:26.48
35 Michael Exantus JR Miami Carol City 7:52.63 6:24.25 5:45.83
Boys 1600m Run Div 2 (Mid) Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Matiz Thompson SO Cypress Bay 5:48.31 4:51.21 4:45.50
2 Preston Sangely FR Spanish River 5:37.04 4:14.21 4:45.62
3 Luis Marti SO Coral Reef 5:09.80 4:52.43 4:49.53
4 Quinn Sweet SO Cypress Bay 5:36.46 4:00.75 4:50.05
5 randy smith SR Everglades 3:24.40 5:59.16 4:52.00
7 Jeremiah Hollassie FR St. Thomas Aquinas 4:49.17 3:33.23 4:52.09
11 Jacob Garrett JR Spanish River 6:21.93 5:22.25 4:58.38
14 Thomas McGowan SO Miami Northwestern 3:43.39 5:47.15 5:01.87
15 Ricky Krissel JR American Heritage 5:42.10 3:50.09 5:02.74
16 Brett Kopittke SO Spanish River 5:52.23 6:16.52 5:03.64
17 Jose Cruz JR Ferguson 3:52.45 6:13.14 5:05.85
19 Gavin Evans JR South Plantation 4:39.16 4:14.62 5:06.77
20 Chris Dorvil SO Dillard 5:10.73 4:58.42 5:07.65
21 Markess Sagesse SR Northeast (OP) 4:58.77 6:28.10 5:08.01
23 Jhonny Felix FR Braddock 4:12.85 4:46.77 5:08.35
25 Jeremiah Elington 7 SLAM (Miami) 5:31.21 4:13.10 5:12.46
28 Tyler Armbruster JR Cardinal Gibbons 4:54.46 6:45.28 5:16.62
32 Branden Vazquez SR Pembroke Pines Charter 5:36.12 4:57.61 5:50.12
  Ethan Sawyer JR Cypress Bay DNF DNF DNF