February 17-18, 2023
|
Traz Powell Stadium
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls' 800 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Shynah Collins 6 Dillard 2:15.65 2:41.94 2:18.41 10
2 Kashia Hoo SO Chaminade-Madonna 2:34.77 2:08.04 2:20.70 8
3 Regan Morrall JR Western 2:32.21 3:00.39 2:20.93 6
4 Lauren Vassello SR Fort Lauderdale 2:00.61 1:40.75 2:21.89 5
5 Jurni Janac JR Miami Northwestern 2:37.95 2:03.80 2:22.29 4
6 Jamariya Robinson JR Miami Northwestern 1:50.55 3:05.20 2:23.56 3
7 Abigail Richards FR Dillard 3:02.67 2:54.04 2:23.83 2
8 lorena Enamorado JR Mater Academy 2:20.42 2:34.90 2:24.76 1
9 Jasmine Trotz SO Braddock 2:38.15 2:14.94 2:25.09 -
10 Leandra Ferrell SO Miami Southridge 2:59.23 2:20.72 2:28.12 -
11 Jaliah Gammage 8 Dillard 2:15.74 3:06.45 2:29.16 -
12 Kylie Fernandez FR Lourdes 2:26.45 2:29.43 2:29.43 -
13 Sienna Alvarez-Coia JR American Heritage 2:45.04 2:18.57 2:35.69 -
14 Kayla Feeney SO Braddock 3:10.06 2:49.64 2:37.07 -

Girls' 800 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kashia Hoo SO Chaminade-Madonna 2:20.72
2 Shynah Collins 6 Dillard 2:20.90
3 Abigail Richards FR Dillard 2:20.91
4 Lucia Castillo-Rios SO Lourdes 2:21.59
5 Lauren Vassello SR Fort Lauderdale 2:22.66
6 Regan Morrall JR Western 2:24.19
7 Jasmine Trotz SO Braddock 2:25.40
8 Kayla Feeney SO Braddock 2:26.47
9 Jaliah Gammage 8 Dillard 2:26.65
10 Kylie Fernandez FR Lourdes 2:27.12
11 Jamariya Robinson JR Miami Northwestern 2:27.25
12 Sienna Alvarez-Coia JR American Heritage 2:27.27
13 Jurni Janac JR Miami Northwestern 2:27.50
14 Leandra Ferrell SO Miami Southridge 2:28.99
15 lorena Enamorado JR Mater Academy 2:29.67
16 Azlin Thompson SR South Plantation 2:31.49
17 Elicia Bryant SR Homestead 2:31.87
18 Amaya Pleas JR Miami Southridge 2:32.11
19 A'nylah Lee FR Miami Southridge 2:32.14
20 Nicole Mayo SO Cardinal Gibbons 2:32.55
21 Paola Garcia SR Lourdes 2:33.30
22 Caro Timiraos JR Lourdes 2:33.77
23 Samantha Pinnavaia JR Ferguson 2:33.83
24 Melania Hernaiz Narvaez SO Flanagan 2:34.29
25 Barbara Hernandez SR Doral Academy 2:34.97
26 Gabriella Kinsey SR Pembroke Pines Charter 2:35.23
27 Julian Stanish JR Chaminade-Madonna 2:35.61
28 Tori Goldblatt JR West Boca Raton 2:37.65
29 kira henry SO Everglades 2:38.03
30 Karla Torres-Martinez JR South Broward 2:39.26
31 Judeny Thomas FR South Dade 2:39.79
32 Piper Battaglia FR St. Thomas Aquinas 2:39.90
33 Rachell Crandell JR Somerset Academy (PP) 2:39.91
34 Avani Medina FR Stranahan 2:42.19
35 Victoria del valle FR Mater Academy 2:43.17
36 Miracle Carey FR Miami Northwestern 2:43.32
37 Daliany Negron FR Miami Sunset 2:43.35
38 Kylee Louis FR Flanagan 2:43.87
39 Tiffany Aquilino SR St. Brendan 2:45.00
40 Chassidy McDonald SO Miami Norland 2:45.48
41 Gedline Chevelon JR Boyd Anderson 2:45.68
42 Deztinie Lewis SO Miami Washington 2:45.87
43 Gabriella Herrera 6 Mater Academy 2:46.24
44 Mikayla Becker SR Plantation 2:46.53
45 Bianca Dixon JR Goleman 2:47.19
46 Anna Scarcello FR St. Brendan 2:48.44
47 Alexa Naranjo SO Ferguson 2:48.49
48 Danielle Socarras SO Coral Reef 2:48.60
49 Chlesea Torres SR Somerset Academy (PP) 2:48.85
50 Claudia Usabal SR Coral Reef 2:49.32
51 Camaran Gillins SO Flanagan 2:50.57
52 Alessia Hernandez JR Braddock 2:51.64
53 Isabella Mas SR Miami Sunset 2:52.06
54 Makaliah Moo Yin SO Plantation 2:52.28
55 Catalina Esteban FR St. Thomas Aquinas 2:53.42
56 Melissa Valencia SO South Broward 2:53.63
57 Zoe Graves JR Fort Lauderdale 2:53.66
58 Lexi Sanchez FR Doral Academy 2:53.79
59 Emma Montalvan JR Ferguson 2:54.58
60 Alysse Gutierrez FR Coral Reef 2:54.90
61 melanie Donis SR Goleman 2:55.79
62 nianna rose SR Everglades 2:55.79
63 Sharon Contreras FR Coral Gables 2:56.19
64 Gabriela Gonzalez-Orbegoso FR Downtown Doral Charter 2:56.69
65 Cammie Noviot JR Braddock 2:56.77
66 sofie cheeatow SO Everglades 2:56.92
67 Natalie Becker FR Plantation 2:57.51
68 Basilia Mantilla JR Ferguson 2:57.72
69 Ty'Aja Martin SO Piper 2:58.35
70 Shelayah Wilson FR South Dade 2:58.42
71 Ava Perez FR Doral Academy 2:59.51
72 Madison Rojas FR NSU University 3:00.61
73 Eden Morris FR NSU University 3:01.50
74 Danijah Johnson SR Miami Norland 3:01.60
75 Enaya Rosier SO South Dade 3:01.90
76 Korena Joseph FR Miami Central 3:04.57
77 Andrea Avila SR St. Brendan 3:04.98
78 Sophia Scaglia SO St. Brendan 3:05.64
79 Angelie Mulet SO Piper 3:08.33
80 Zahria Frazier JR Miami Central 3:08.42
81 Janae Johnson FR McArthur 3:08.98
82 Kimora Joseph FR Miami Carol City 3:09.34
83 Gorgeous Viel FR Dr. Krop 3:09.38
84 Siloe Montiel SR North Miami 3:09.79
85 Iris Valladares JR iMater Prep 3:09.82
86 Jonaldyne Olibrice FR Miami Central 3:12.18
87 Genesis Taylor SO Boyd Anderson 3:12.27
88 Isabella Arbolaez JR Goleman 3:12.92
89 Melanie Garcia 6 iMater Prep 3:13.31
90 Marilyn Larrinaga JR Hialeah-Miami Lakes 3:14.50
91 Rebekah Cinas JR Miami Norland 3:16.29
92 Estefani Batres Sanchez JR Stranahan 3:19.39
93 Kesha Bazile SO Miami Carol City 3:21.28
94 Jianna Francois SO McArthur 3:25.41
95 Maya Ali SO Plantation 3:27.49
96 Kayon Cooke JR Piper 3:30.62
97 Andrea Torrez 6 iMater Prep 3:46.25
98 Kai'omi Shimeles SR Dr. Krop 3:53.74
  Alexandra Florian FR Dr. Krop DNF
Girls' 800 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kashia Hoo SO Chaminade-Madonna 2:20.72
3 Abigail Richards FR Dillard 2:20.91
14 Leandra Ferrell SO Miami Southridge 2:28.99
21 Paola Garcia SR Lourdes 2:33.30
29 kira henry SO Everglades 2:38.03
59 Emma Montalvan JR Ferguson 2:54.58
68 Basilia Mantilla JR Ferguson 2:57.72
69 Ty'Aja Martin SO Piper 2:58.35
70 Shelayah Wilson FR South Dade 2:58.42
Girls' 800 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
12 Sienna Alvarez-Coia JR American Heritage 2:27.27 2:21.38
34 Avani Medina FR Stranahan 2:42.19 2:00.02
39 Tiffany Aquilino SR St. Brendan 2:45.00 3:19.65
40 Chassidy McDonald SO Miami Norland 2:45.48 2:15.70
41 Gedline Chevelon JR Boyd Anderson 2:45.68 2:49.00
49 Chlesea Torres SR Somerset Academy (PP) 2:48.85 3:09.12
54 Makaliah Moo Yin SO Plantation 2:52.28 2:54.01
75 Enaya Rosier SO South Dade 3:01.90 2:29.16
81 Janae Johnson FR McArthur 3:08.98 3:18.43
88 Isabella Arbolaez JR Goleman 3:12.92 3:01.35
Girls' 800 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Lucia Castillo-Rios SO Lourdes 2:48.50 1:50.44 2:38.58 1:40.53 2:21.59 2:30.09 1:51.86
7 Jasmine Trotz SO Braddock 1:56.32 2:42.85 2:51.58 1:50.51 2:25.40 3:03.21 2:10.86
8 Kayla Feeney SO Braddock 2:25.01 1:44.00 2:11.83 2:17.69 2:26.47 2:08.90 1:54.25
19 A'nylah Lee FR Miami Southridge 1:46.50 2:18.45 2:33.67 2:45.84 2:32.14 2:26.06 2:26.06
22 Caro Timiraos JR Lourdes 2:19.93 2:21.47 3:13.75 2:15.32 2:33.77 2:38.39 1:56.87
30 Karla Torres-Martinez JR South Broward 2:12.19 2:10.60 1:59.45 3:06.34 2:39.26 2:10.60 2:07.41
43 Gabriella Herrera 6 Mater Academy 3:16.17 3:01.21 3:19.49 2:29.62 2:46.24 2:13.00 2:26.30
52 Alessia Hernandez JR Braddock 2:25.90 3:24.26 3:22.54 2:29.33 2:51.64 2:36.20 3:17.39
61 melanie Donis SR Goleman 3:22.16 3:43.26 3:45.02 3:23.92 2:55.79 2:29.43 3:01.07
67 Natalie Becker FR Plantation 2:37.99 3:08.16 2:41.54 3:48.99 2:57.51 3:09.94 2:45.09
82 Kimora Joseph FR Miami Carol City 3:28.28 3:05.56 3:41.53 3:15.02 3:09.34 4:02.36 3:07.45
90 Marilyn Larrinaga JR Hialeah-Miami Lakes 4:08.96 3:18.39 2:41.44 3:30.06 3:14.50 3:59.24 2:57.00
  Alexandra Florian FR Dr. Krop DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Girls' 800 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
5 Lauren Vassello SR Fort Lauderdale 2:38.36 2:22.66 1:52.71 2:05.54
6 Regan Morrall JR Western 3:00.24 2:24.19 1:53.91 2:48.71
26 Gabriella Kinsey SR Pembroke Pines Charter 2:46.10 2:35.23 3:00.07 2:49.20
27 Julian Stanish JR Chaminade-Madonna 3:06.74 2:35.61 1:59.82 2:04.49
36 Miracle Carey FR Miami Northwestern 2:43.32 2:43.32 3:07.82 3:04.56
37 Daliany Negron FR Miami Sunset 2:00.88 2:43.35 2:46.62 2:15.58
50 Claudia Usabal SR Coral Reef 3:01.18 2:49.32 3:19.80 2:27.31
51 Camaran Gillins SO Flanagan 3:07.63 2:50.57 2:33.52 2:59.10
63 Sharon Contreras FR Coral Gables 2:24.48 2:56.19 3:31.43 3:12.05
65 Cammie Noviot JR Braddock 3:10.92 2:56.77 2:07.28 2:47.94
71 Ava Perez FR Doral Academy 2:52.33 2:59.51 3:49.78 2:43.36
85 Iris Valladares JR iMater Prep 3:07.93 3:09.82 3:07.93 2:18.57
87 Genesis Taylor SO Boyd Anderson 3:35.35 3:12.27 2:43.43 3:46.88
94 Jianna Francois SO McArthur 2:44.33 3:25.41 4:14.71 3:39.79
96 Kayon Cooke JR Piper 3:17.99 3:30.62 3:30.62 4:25.39
Girls' 800 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Shynah Collins 6 Dillard 2:20.90 2:32.18 1:38.63 2:20.90 1:55.54 2:15.27
13 Jurni Janac JR Miami Northwestern 2:27.50 3:01.43 2:02.43 3:07.33 2:58.48 2:02.43
16 Azlin Thompson SR South Plantation 2:31.49 2:11.80 1:59.68 1:47.56 2:48.16 2:25.43
28 Tori Goldblatt JR West Boca Raton 2:37.65 2:32.92 2:45.54 2:12.43 3:24.95 2:23.47
33 Rachell Crandell JR Somerset Academy (PP) 2:39.91 2:44.71 2:14.33 2:31.92 2:31.92 2:49.51
38 Kylee Louis FR Flanagan 2:43.87 2:19.29 2:17.65 3:08.45 1:59.63 2:35.68
42 Deztinie Lewis SO Miami Washington 2:45.87 2:47.53 3:22.37 2:52.51 3:07.44 1:56.11
44 Mikayla Becker SR Plantation 2:46.53 3:34.83 3:13.18 2:21.55 2:49.86 3:03.19
53 Isabella Mas SR Miami Sunset 2:52.06 2:34.86 2:41.74 2:45.18 2:50.34 3:09.27
58 Lexi Sanchez FR Doral Academy 2:53.79 3:05.96 3:09.44 2:22.51 2:27.73 2:29.46
60 Alysse Gutierrez FR Coral Reef 2:54.90 3:00.15 2:32.17 3:12.39 3:35.13 2:49.66
74 Danijah Johnson SR Miami Norland 3:01.60 2:16.20 2:36.18 2:43.44 3:08.87 3:23.40
86 Jonaldyne Olibrice FR Miami Central 3:12.18 2:45.28 2:29.90 2:56.81 2:35.67 2:52.97
89 Melanie Garcia 6 iMater Prep 3:13.31 3:38.44 3:11.38 2:23.05 3:53.91 2:40.45
Girls' 800 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Jaliah Gammage 8 Dillard 2:26.65
10 Kylie Fernandez FR Lourdes 2:27.12
11 Jamariya Robinson JR Miami Northwestern 2:27.25
20 Nicole Mayo SO Cardinal Gibbons 2:32.55
25 Barbara Hernandez SR Doral Academy 2:34.97
35 Victoria del valle FR Mater Academy 2:43.17
45 Bianca Dixon JR Goleman 2:47.19
46 Anna Scarcello FR St. Brendan 2:48.44
55 Catalina Esteban FR St. Thomas Aquinas 2:53.42
57 Zoe Graves JR Fort Lauderdale 2:53.66
62 nianna rose SR Everglades 2:55.79
79 Angelie Mulet SO Piper 3:08.33
83 Gorgeous Viel FR Dr. Krop 3:09.38
97 Andrea Torrez 6 iMater Prep 3:46.25
Girls' 800 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
18 Amaya Pleas JR Miami Southridge 1:54.09 2:57.97 2:32.11 3:05.58 2:30.59 2:07.78 1:49.52
23 Samantha Pinnavaia JR Ferguson 2:39.99 2:49.22 2:33.83 2:32.30 2:32.30 2:15.37 3:03.06
24 Melania Hernaiz Narvaez SO Flanagan 3:14.41 2:01.89 2:34.29 3:15.95 3:05.15 1:55.72 2:46.64
31 Judeny Thomas FR South Dade 3:21.34 2:30.21 2:39.79 3:10.15 2:03.04 3:27.73 2:46.19
32 Piper Battaglia FR St. Thomas Aquinas 2:38.31 2:44.70 2:39.90 3:23.08 3:18.28 2:01.53 2:39.90
47 Alexa Naranjo SO Ferguson 2:21.54 3:07.03 2:48.49 3:32.30 2:21.54 3:03.66 3:05.34
64 Gabriela Gonzalez-Orbegoso FR Downtown Doral Charter 3:30.27 2:30.19 2:56.69 3:09.06 2:40.79 2:26.66 2:12.52
66 sofie cheeatow SO Everglades 3:34.08 2:03.85 2:56.92 3:34.08 2:07.39 2:32.16 2:35.69
77 Andrea Avila SR St. Brendan 2:40.94 3:30.88 3:04.98 3:45.68 3:53.08 3:51.23 3:43.83
91 Rebekah Cinas JR Miami Norland 3:08.44 3:55.55 3:16.29 3:02.55 2:37.04 2:33.11 3:26.11
92 Estefani Batres Sanchez JR Stranahan 2:21.57 4:09.24 3:19.39 4:01.27 3:07.43 2:41.51 2:51.48
93 Kesha Bazile SO Miami Carol City 3:43.42 4:13.62 3:21.28 2:39.02 3:09.21 3:15.25 3:27.32
95 Maya Ali SO Plantation 4:13.14 2:25.25 3:27.49 3:19.19 4:17.29 3:29.57 3:35.79
Girls' 800 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
15 lorena Enamorado JR Mater Academy 2:11.71 2:14.71 1:52.26 2:29.67
17 Elicia Bryant SR Homestead 2:01.50 2:06.06 2:37.95 2:31.87
48 Danielle Socarras SO Coral Reef 2:30.06 2:13.20 3:00.41 2:48.60
56 Melissa Valencia SO South Broward 3:07.52 2:17.17 2:48.43 2:53.63
72 Madison Rojas FR NSU University 2:28.10 2:58.81 3:04.23 3:00.61
73 Eden Morris FR NSU University 2:21.57 3:32.36 3:19.65 3:01.50
76 Korena Joseph FR Miami Central 2:14.74 2:57.19 3:08.27 3:04.57
78 Sophia Scaglia SO St. Brendan 3:37.20 3:11.21 3:50.20 3:05.64
80 Zahria Frazier JR Miami Central 3:57.41 2:21.32 3:19.73 3:08.42
84 Siloe Montiel SR North Miami 2:56.51 2:50.82 2:28.04 3:09.79
98 Kai'omi Shimeles SR Dr. Krop 3:32.71 3:56.08 5:01.53 3:53.74