February 17-18, 2023
|
Traz Powell Stadium
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 4 x 800 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
1 Miami Northwestern Nazir Ward, Devin Jones, Joel Mintze, Daniel Jean-Charles 8:02.79 7:09.69 8:26.93 8:46.25 10
2 Columbus Mario Sueiras, Marc Dabby, Brandon Ruiz, James Orange 8:02.85 7:38.71 6:11.80 9:49.08 8
3 Braddock Andres Canas, Matias White, Michael Gongora, Aidan Mendoza 8:12.52 7:38.05 9:11.63 5:44.77 6
4 Dillard Donte Delgado, Joshua Gammage, Dashon Gill, Gabriel Carty 8:19.03 7:59.07 8:39.00 10:28.78 5
5 Flanagan Darion Nelson, Jamari Benjamin, Issac Mayorga, Shamar Henry 8:30.01 6:22.51 7:23.71 7:08.41 4
6 Coral Reef Lucas Oliveira, Brian Akinmade, Tyler Barrios, Luis Marti 8:31.83 9:23.02 11:00.26 7:25.30 3
7 Boyd Anderson Meshack Baptiste, Mackenley Bonamy, Bradford Jeoboham, Majet Bethely 8:32.17 9:08.03 6:29.25 10:29.97 2
8 Miami Carol City Taneko Bastian, Schuvens Liska, Waltavis Wade, Di'khi Kee 8:38.12 10:58.02 8:43.31 9:45.48 1
9 American Heritage Ricky Krissel, Nicholas Darosa, Connor Glass, Stefan Lungescu 8:42.78 9:08.92 9:19.38 11:03.93 -
10 Western Richard Alaburda, Maddox Olson, Hector Cordero, Lucas Pitera 8:43.16 8:37.93 7:40.38 8:53.63 -
11 Mater Academy Tyreese Clerveau, Tyreke clerveau, Frank Palcencio, alesandra Herrera 8:49.83 6:58.57 10:41.10 6:42.67 -
12 Doral Academy Santiago Matute, Daniel Rubio, Rodrigo Rodriguez, Jonathan Alvarez 8:58.16 11:23.47 7:42.82 9:30.45 -
13 Coral Gables Reese Durand-Hernand, Luis Rodriguez, Jason Norona, Ahmad Fambro 9:02.46 7:46.52 6:52.27 8:02.79 -
14 Piper Jayte Wright, Nathan Alfonso Trinida, Carter McCrary, Arly Gaillard 9:03.73 10:03.54 11:08.79 7:47.61 -
15 Martin County Ricardo Rivera, Matthew Crescenzo, David Allison, Owen Maritt 9:07.63 11:19.07 11:08.11 10:02.40 -
16 Miami Norland Christopher Elliston, Jaylen Hines, Tony Washington, Devens Placide 9:12.74 11:30.93 7:27.72 8:50.63 -
17 South Plantation Ashton Pleimann, Gavin Evans, Tyler Blake, Douglas Livermore 9:18.39 11:43.58 8:00.22 9:51.90 -
18 Somerset Academy (PP) Jorge Kalil, Andres Agudelo, Zamar Smith, Robbie Stumpf 9:19.75 6:43.02 10:32.52 9:14.16 -
19 Stranahan Alonzo Herring, Luca Marinelli, Ashton Jean-Louis, Achilles McIntosh 9:31.42 10:05.71 12:11.42 8:22.85 -
20 Hialeah-Miami Lakes Donald Exume, Alexavier Bacca, Elijah Saintil, Jeremiah Toussaint 9:31.55 10:34.42 6:51.52 11:54.44 -
21 Miramar Bobby Stokes, Jimmy Baptist, Malcolm Augustin, Desmen Francois 9:33.24 9:10.31 9:21.78 8:58.85 -
22 Chaminade-Madonna Tyson Waters, Luke Indorf, Anthony Mancino, Christopher Festa 9:33.98 8:48.07 12:03.22 11:05.82 -
23 Goleman Kendrick Carmant, Jamarcus Jackson, Bobby Cordova, Anderson Soto 9:41.39 10:51.16 12:12.56 10:04.65 -
24 South Dade Joshua Rodrigues, Wilson Smith, Jaden Regla, Kai Revere 9:47.10 8:13.17 9:00.14 7:43.81 -
25 Pembroke Pines Charter Andres Gaviria, Gian Carlo de Bastos, Ricardo Treco, Jorge Cisneros 9:57.27 8:51.57 7:45.87 12:56.46 -
26 NSU University Michael Oliverio, Liam McGowan, Evan Weiss, Sean Longman 10:17.48 12:08.63 8:20.16 10:17.48 -
27 Downtown Doral Charter Maximiliano Tempestini, Jose Molina, Santiago Rodriguez, Christopher Luquez 10:39.46 10:20.28 12:21.78 13:12.93 -
28 Homestead William Favors, Jamari McKnight, Jeremiah Richard, Malik Thomas 10:41.90 10:48.32 10:22.65 13:41.64 -
Boys' 4 x 800 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME SC
10 Western Alaburda, Olson, Cordero, Pitera 9:35.48 8:27.47 8:43.16 -
12 Doral Academy Matute, Rubio, Rodriguez, Alvarez 10:29.65 7:42.82 8:58.16 -
13 Coral Gables Durand-Hernand, Rodriguez, Norona, Fambro 8:08.22 7:35.67 9:02.46 -
14 Piper Wright, Alfonso Trinida, McCrary, Gaillard 8:47.42 6:20.62 9:03.73 -
17 South Plantation Pleimann, Evans, Blake, Livermore 8:22.56 10:53.32 9:18.39 -
19 Stranahan Herring, Marinelli, Jean-Louis, McIntosh 9:31.42 10:17.14 9:31.42 -
20 Hialeah-Miami Lakes Exume, Bacca, Saintil, Toussaint 11:20.15 10:28.71 9:31.55 -
23 Goleman Carmant, Jackson, Cordova, Soto 10:33.72 7:16.05 9:41.39 -
24 South Dade Rodrigues, Smith, Regla, Revere 9:47.10 11:03.43 9:47.10 -
25 Pembroke Pines Charter Gaviria, de Bastos, Treco, Cisneros 7:27.96 12:38.54 9:57.27 -
26 NSU University Oliverio, McGowan, Weiss, Longman 9:21.91 11:06.88 10:17.48 -
27 Downtown Doral Charter Tempestini, Molina, Rodriguez, Luquez 9:48.31 10:20.28 10:39.46 -
28 Homestead Favors, McKnight, Richard, Thomas 8:07.85 13:41.64 10:41.90 -
Boys' 4 x 800 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Miami Northwestern Ward, Jones, Mintze, Jean-Charles 10:03.49 6:55.20 8:02.79 6:11.75 6:06.92 7:00.03 10
2 Columbus Sueiras, Dabby, Ruiz, Orange 9:44.25 10:08.40 8:02.85 7:58.03 8:02.85 6:06.97 8
3 Braddock Canas, White, Gongora, Mendoza 7:13.42 8:12.52 8:12.52 6:14.32 8:47.00 7:18.35 6
4 Dillard Delgado, Gammage, Gill, Carty 9:28.90 10:18.80 8:19.03 9:28.90 7:04.18 7:19.15 5
5 Flanagan Nelson, Benjamin, Mayorga, Henry 10:37.52 10:57.92 8:30.01 9:36.32 10:37.52 9:21.02 4
6 Coral Reef Oliveira, Akinmade, Barrios, Marti 9:07.66 6:44.35 8:31.83 9:58.85 8:16.48 6:49.47 3
7 Boyd Anderson Baptiste, Bonamy, Jeoboham, Bethely 9:49.00 11:05.83 8:32.17 7:35.84 10:19.73 8:47.54 2
8 Miami Carol City Bastian, Liska, Wade, Kee 9:40.30 10:37.29 8:38.12 9:40.30 6:18.23 6:23.41 1
9 American Heritage Krissel, Darosa, Glass, Lungescu 7:08.68 7:55.73 8:42.78 8:27.10 8:16.64 6:58.23 -
11 Mater Academy Clerveau, clerveau, Palcencio, Herrera 7:09.17 10:19.91 8:49.83 9:26.92 9:00.43 8:39.24 -
15 Martin County Rivera, Crescenzo, Allison, Maritt 11:08.11 10:46.21 9:07.63 10:57.16 7:56.44 11:19.07 -
16 Miami Norland Elliston, Hines, Washington, Placide 10:24.60 11:30.93 9:12.74 8:56.16 9:18.27 7:00.09 -
18 Somerset Academy (PP) Kalil, Agudelo, Smith, Stumpf 11:28.50 7:16.61 9:19.75 7:11.01 10:15.73 11:34.09 -
21 Miramar Stokes, Baptist, Augustin, Francois 10:47.77 9:04.58 9:33.24 8:12.99 7:32.86 10:19.10 -
22 Chaminade-Madonna Waters, Indorf, Mancino, Festa 9:11.02 7:16.23 9:33.98 8:42.33 11:28.78 9:56.94 -