January 27-28, 2023
|
UW-Whitewater-Kachel FH - Whitewater, WI
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Christian Patzka SO-2 Wis.-Whitewater 8:09.76 10:17.10 10
2 Gunner Schlender SO-2 Wis.-Whitewater 8:18.14 7:03.42 8
3 Dan Anderson FR-1 Wis.-Whitewater 8:36.94 6:22.54 6
4 Joe Langridge FR-1 Augustana (Ill.) 8:37.16 9:34.05 5
5 David Fassbender   Unattached 8:41.46 9:12.75 4
6 Josh Jumbeck JR-3 Wis.-Stevens Point 8:43.62 8:27.92 3
7 Sam Forstner SR-4 Ripon 8:44.50 8:49.75 2
8 Ryan Reed SO-2 Wis.-Stevens Point 8:52.06 6:44.37 1
9 Matt Seeber SO-2 Ripon 8:54.08 9:47.49 -
10 Dylan Jensen SO-2 Wis.-Stevens Point 8:55.82 10:32.27 -
11 Nickolas Hardin SO-2 Wis.-Whitewater 8:58.16 9:57.36 -
12 Sean Campbell SO-2 Wis.-Stevens Point 8:59.80 10:58.56 -
13 Jonah Decleene JR-3 Ripon 9:00.37 7:50.13 -
14 Kyle Pflug SO-2 Wis.-Stevens Point 9:00.62 10:43.34 -
15 Tucker Johnson FR-1 Wis.-Whitewater 9:01.42 9:01.42 -
16 Alex Metko FR-1 Wis.-Whitewater 9:04.28 6:48.21 -
17 Jonah Block FR-1 Wis.-Whitewater 9:05.55 9:21.92 -
18 Chris Allen SO-2 Wis.-Whitewater 9:07.79 9:29.71 -
19 Grant Ackard SO-2 Augustana (Ill.) 9:10.78 7:26.14 -
20 John Lee FR-1 Wis.-Stevens Point 9:12.69 9:40.33 -
21 Clint Woerishofer   Unattached 9:16.45 9:33.15 -
22 Drew Bolder SO-2 St. Norbert 9:17.07 7:14.52 -
23 Brandon Massman FR-1 Wis.-Whitewater 9:18.77 8:00.55 -
24 Jack Bathje JR-3 Augustana (Ill.) 9:21.96 6:39.00 -
25 Will MacCudden SO-2 Wis.-Whitewater 9:25.46 6:58.44 -
26 Andrew Johns SO-2 Augustana (Ill.) 9:50.97 8:04.60 -
27 Santiago Cuevas JR-3 Augustana (Ill.) 9:53.67 12:22.09 -
28 James Cullen JR-3 St. Norbert 10:09.60 11:28.85 -
29 Mitch Dolynchuk FR-1 Augustana (Ill.) 10:24.80 9:59.81 -
30 Mason Hurless SR-4 Augustana (Ill.) 11:05.23 11:25.19 -
  Alex Gazarek SO-2 Augustana (Ill.) DNF DNF -
  Miles Mulder SR-4 St. Norbert DNF DNF -
  Connor Dolan   Unattached DNF DNF -
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Tucker Johnson FR-1 Wis.-Whitewater 9:01.42 -
16 Alex Metko FR-1 Wis.-Whitewater 9:04.28 -
17 Jonah Block FR-1 Wis.-Whitewater 9:05.55 -
18 Chris Allen SO-2 Wis.-Whitewater 9:07.79 -
19 Grant Ackard SO-2 Augustana (Ill.) 9:10.78 -
22 Drew Bolder SO-2 St. Norbert 9:17.07 -
23 Brandon Massman FR-1 Wis.-Whitewater 9:18.77 -
24 Jack Bathje JR-3 Augustana (Ill.) 9:21.96 -
25 Will MacCudden SO-2 Wis.-Whitewater 9:25.46 -
26 Andrew Johns SO-2 Augustana (Ill.) 9:50.97 -
27 Santiago Cuevas JR-3 Augustana (Ill.) 9:53.67 -
28 James Cullen JR-3 St. Norbert 10:09.60 -
29 Mitch Dolynchuk FR-1 Augustana (Ill.) 10:24.80 -
30 Mason Hurless SR-4 Augustana (Ill.) 11:05.23 -
  Miles Mulder SR-4 St. Norbert DNF -
  Alex Gazarek SO-2 Augustana (Ill.) DNF -
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Christian Patzka SO-2 Wis.-Whitewater 6:22.02 8:09.76 9:03.64 8:19.56 7:40.38 8:53.84 7:55.07 10
2 Gunner Schlender SO-2 Wis.-Whitewater 6:43.50 8:18.14 5:48.70 8:08.18 9:57.77 5:48.70 10:02.75 8
3 Dan Anderson FR-1 Wis.-Whitewater 10:15.16 8:36.94 6:17.37 7:40.08 8:05.93 9:18.30 11:06.86 6
4 Joe Langridge FR-1 Augustana (Ill.) 9:49.57 8:37.16 7:45.45 6:53.73 9:59.91 7:09.25 7:04.08 5
5 David Fassbender   Unattached 7:07.60 8:41.46 10:30.97 8:31.03 6:05.03 9:49.25 7:49.32 4
6 Josh Jumbeck JR-3 Wis.-Stevens Point 8:38.39 8:43.62 6:37.96 8:54.10 11:15.47 9:20.28 11:15.47 3
7 Sam Forstner SR-4 Ripon 8:49.75 8:44.50 6:22.89 6:07.15 10:50.38 8:02.54 7:41.56 2
8 Ryan Reed SO-2 Wis.-Stevens Point 9:29.31 8:52.06 9:34.63 6:33.73 10:33.16 8:25.46 10:22.51 1
9 Matt Seeber SO-2 Ripon 8:48.74 8:54.08 9:04.77 7:33.97 6:24.54 9:15.45 10:51.58 -
10 Dylan Jensen SO-2 Wis.-Stevens Point 9:44.05 8:55.82 10:10.84 9:38.69 6:41.87 9:38.69 6:52.59 -
11 Nickolas Hardin SO-2 Wis.-Whitewater 6:43.62 8:58.16 8:09.73 11:12.70 7:53.58 7:58.97 11:23.47 -
12 Sean Campbell SO-2 Wis.-Stevens Point 10:53.16 8:59.80 6:28.66 6:39.46 8:38.21 6:50.25 8:54.41 -
13 Jonah Decleene JR-3 Ripon 10:16.03 9:00.37 7:44.72 7:50.13 9:27.39 7:28.51 10:59.26 -
14 Kyle Pflug SO-2 Wis.-Stevens Point 11:04.97 9:00.62 6:29.25 9:49.28 10:16.31 10:00.09 10:59.56 -
20 John Lee FR-1 Wis.-Stevens Point 11:47.45 9:12.69 7:11.10 10:24.54 11:47.45 11:36.39 8:45.06 -
21 Clint Woerishofer   Unattached 7:41.86 9:16.45 10:51.05 11:41.13 8:48.63 9:49.84 9:05.33 -
  Connor Dolan   Unattached DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -