March 30-April 1, 2023
|
Embry-Riddle (O) - Daytona Beach, FL
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Women's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Talia Sullivan JR-3 SCAD Savannah 17:48.08 10
2 Angela Cipriani   Valdosta Track Club 17:53.02 8
3 Julia Gralki SO-2 SCAD Savannah 18:23.11 6
4 Montserrat De Santiago SR-4 SCAD Savannah 18:32.81 5
5 Blair Vignes JR-3 Lynn 18:38.99 4
6 Alex Midgett SR-4 SCAD Savannah 18:41.10 3
7 Marisa Kortright SO-2 Florida Southern 18:43.42 2
8 Maggie Allen SR-4 Embry-Riddle 18:45.37 1
9 Emma Sgroi FR-1 Jacksonville 18:46.28 -
10 Emery Roth SO-2 Florida Southern 18:46.40 -
11 Zoie Marchant FR-1 Flagler 18:53.77 -
12 Brooke Brennan JR-3 Florida Southern 18:56.26 -
13 Jillian Blaser SO-2 Southeastern U. 18:58.60 -
14 Grace Feder SO-2 Southeastern U. 18:59.25 -
15 Sam Gayton SO-2 Flagler 19:02.95 -
16 Katherine LaCroix SO-2 Valdosta State 19:03.91 -
17 Julia Svartstrom SO-2 Florida Southern 19:05.86 -
18 Sarah Maddux-Hensley FR-1 Southeastern U. 19:28.91 -
19 Kendall Mathis FR-1 Embry-Riddle 19:30.76 -
20 Bailey McLain Freshman Unattached 19:43.94   
21 Annabelle Brink SO-2 Stetson 19:47.53 -
22 Emily Opalinski SO-2 Florida Southern 20:03.48 -
23 Abbie Baker SO-2 Southeastern U. 20:18.40 -
24 Stef Baracaldo SO-2 SCAD Savannah 20:24.16 -
25 Caitlin Beery FR-1 Florida Southern 20:30.89 -
26 Jordan Dix FR-1 Jacksonville 20:36.40 -
27 Maylyn Wallace FR-1 Embry-Riddle 20:37.19 -
28 Emma DeRosa FR-1 Jacksonville 20:58.66 -
29 Meghan McNabb FR-1 Nova Southeastern 21:03.55 -
30 Sophie Robinson FR-1 Southeastern U. 21:37.18 -
31 Maria Talafuse FR-1 Ave Maria 21:46.26 -
32 Emma Macedo Junior UCF Knight Runners 26:45.75 -
33 Sydney Slagel JR-3 Southeastern U. 28:32.91 -
  Rachel Hockenberry FR-1 Florida Southern DNF   
  Mya Stam SO-2 Florida Southern DNF   
  Hope Siner FR-1 Flagler DNF   
  Sarah Lazar Sophomore Unattached DNS   
  Mya Bodrato SO-2 Jacksonville DNS   
  Kaitlin Rodriguez Junior Unattached DNS   
  Ludjenie Mondesir   UNAT-Bethune-Cookman DNS   
  Shannon Jones Freshman UNAT-Daytona State College DNS   
  Taisha Benjamin FR-1 Bethune-Cookman DNS   
  Cheyenne Durda SO-2 Stetson DNS   
  Ariana Anderson JR-3 Embry-Riddle DNS   
  Kelly Steffens SO-2 Embry-Riddle DNS   
  Karah McElhone SO-2 Florida Southern DNS   
  Ellie Fluman SO-2 Florida Southern DNS   
  Emma Mussante SO-2 Florida Southern DNS   
  Jinia Johnson SO-2 Florida Southern DNS   
  Emma Giddens FR-1 SCAD Savannah DNS   
  Caitlin Michelangelo SO-2 SCAD Savannah DNS   
  McKinzie Winget JR-3 Nova Southeastern DNS   
  Emma McLaughlin JR-3 Southeastern U. DNS   
Women's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Jillian Blaser SO-2 Southeastern U. 18:58.60 19:32.76 15:10.88 20:29.69 19:32.76 17:16.13 16:41.97 -
14 Grace Feder SO-2 Southeastern U. 18:59.25 15:56.97 20:53.18 23:21.28 16:08.37 15:22.80 18:02.29 -
16 Katherine LaCroix SO-2 Valdosta State 19:03.91 22:18.38 13:55.06 20:35.43 13:55.06 14:29.38 17:09.52 -
20 Bailey McLain Freshman Unattached 19:43.94 17:57.39 22:06.02 14:36.12 19:32.10 21:30.50 20:54.98   
21 Annabelle Brink SO-2 Stetson 19:47.53 25:31.92 19:59.41 24:56.29 20:58.79 19:35.66 15:14.40 -
22 Emily Opalinski SO-2 Florida Southern 20:03.48 19:27.38 20:03.48 24:04.18 19:27.38 15:50.75 21:15.69 -
23 Abbie Baker SO-2 Southeastern U. 20:18.40 25:23.00 14:49.44 17:15.64 17:40.01 23:33.35 25:10.82 -
24 Stef Baracaldo SO-2 SCAD Savannah 20:24.16 17:20.54 18:33.99 24:16.75 17:08.30 23:03.30 22:14.34 -
25 Caitlin Beery FR-1 Florida Southern 20:30.89 26:40.16 20:18.59 16:37.02 19:17.04 18:27.81 24:12.45 -
26 Jordan Dix FR-1 Jacksonville 20:36.40 15:14.94 21:01.13 16:04.40 20:36.40 15:02.58 23:54.23 -
27 Maylyn Wallace FR-1 Embry-Riddle 20:37.19 19:47.71 25:58.86 15:15.52 18:45.85 25:34.12 15:15.52 -
28 Emma DeRosa FR-1 Jacksonville 20:58.66 27:16.26 24:07.46 20:08.32 21:23.84 24:20.05 27:16.26 -
29 Meghan McNabb FR-1 Nova Southeastern 21:03.55 22:06.73 25:41.54 24:50.99 21:54.10 17:54.02 17:41.39 -
30 Sophie Robinson FR-1 Southeastern U. 21:37.18 16:25.86 23:07.99 20:45.30 18:35.58 18:22.61 17:56.66 -
31 Maria Talafuse FR-1 Ave Maria 21:46.26 16:32.76 17:25.01 24:09.95 19:22.58 17:38.07 20:27.89 -
32 Emma Macedo Junior UCF Knight Runners 26:45.75 27:49.98 34:31.42 23:17.01 29:58.44 22:28.83 32:22.96 -
33 Sydney Slagel JR-3 Southeastern U. 28:32.91 29:58.56 21:24.69 35:06.88 33:58.37 35:24.01 20:16.17 -
  Mya Stam SO-2 Florida Southern DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF   
  Rachel Hockenberry FR-1 Florida Southern DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF   
  Karah McElhone SO-2 Florida Southern DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Cheyenne Durda SO-2 Stetson DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jinia Johnson SO-2 Florida Southern DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Taisha Benjamin FR-1 Bethune-Cookman DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Ludjenie Mondesir   UNAT-Bethune-Cookman DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Emma Giddens FR-1 SCAD Savannah DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Caitlin Michelangelo SO-2 SCAD Savannah DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  McKinzie Winget JR-3 Nova Southeastern DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Sarah Lazar Sophomore Unattached DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Emma McLaughlin JR-3 Southeastern U. DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Women's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Talia Sullivan JR-3 SCAD Savannah 19:02.85 21:43.06 17:48.08 10
2 Angela Cipriani   Valdosta Track Club 15:44.26 15:44.26 17:53.02 8
3 Julia Gralki SO-2 SCAD Savannah 20:46.52 15:04.55 18:23.11 6
4 Montserrat De Santiago SR-4 SCAD Savannah 21:30.86 23:22.14 18:32.81 5
5 Blair Vignes JR-3 Lynn 17:20.66 22:56.36 18:38.99 4
6 Alex Midgett SR-4 SCAD Savannah 16:15.36 19:03.53 18:41.10 3
7 Marisa Kortright SO-2 Florida Southern 22:16.87 17:13.55 18:43.42 2
8 Maggie Allen SR-4 Embry-Riddle 16:41.58 18:22.87 18:45.37 1
9 Emma Sgroi FR-1 Jacksonville 15:57.34 20:27.65 18:46.28 -
10 Emery Roth SO-2 Florida Southern 16:53.76 23:05.48 18:46.40 -
11 Zoie Marchant FR-1 Flagler 20:58.49 19:39.12 18:53.77 -
12 Brooke Brennan JR-3 Florida Southern 24:03.05 22:09.43 18:56.26 -
15 Sam Gayton SO-2 Flagler 18:17.24 16:57.23 19:02.95 -
17 Julia Svartstrom SO-2 Florida Southern 15:28.15 21:00.45 19:05.86 -
18 Sarah Maddux-Hensley FR-1 Southeastern U. 15:46.82 24:32.83 19:28.91 -
19 Kendall Mathis FR-1 Embry-Riddle 16:11.73 25:10.28 19:30.76 -
  Hope Siner FR-1 Flagler DNF DNF DNF   
  Ariana Anderson JR-3 Embry-Riddle DNS DNS DNS   
  Kelly Steffens SO-2 Embry-Riddle DNS DNS DNS   
  Mya Bodrato SO-2 Jacksonville DNS DNS DNS   
  Ellie Fluman SO-2 Florida Southern DNS DNS DNS   
  Emma Mussante SO-2 Florida Southern DNS DNS DNS   
  Kaitlin Rodriguez Junior Unattached DNS DNS DNS   
  Shannon Jones Freshman UNAT-Daytona State College DNS DNS DNS