March 30-April 1, 2023
|
Embry-Riddle (O) - Daytona Beach, FL
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B USCAA

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Luke Larkin FR-1 Flagler 1:52.28 10
2 Will Stone FR-1 Flagler 1:52.49 8
3 David Bellefleur SO-2 Florida National 1:52.81 6
4 Jacob Fritz FR-1 Embry-Riddle 1:53.11 5
5 David Cueje JR-3 Lynn 1:53.81 4
6 Alex Guy JR-3 Florida Southern 1:54.04 3
7 Tristan McWilliam FR-1 Embry-Riddle 1:54.23 2
8 Michael Long   St Sebation Academy 1:54.37 1
9 Charles Hruda SO-2 Embry-Riddle 1:55.12 -
10 Joseph Basara FR-1 Palm Beach Atlantic 1:56.20 -
11 Malcolm Brown SO-2 Bethune-Cookman 1:56.40 -
11 Kalel Duncan FR-1 Embry-Riddle 1:56.40 -
13 Adam Paga FR-1 Ave Maria 1:56.50 -
14 Tayan Benson FR-1 Embry-Riddle 1:56.71 -
15 Matt Lyons SO-2 Flagler 1:56.90 -
15 Wyatt Preble FR-1 Palm Beach Atlantic 1:56.90 -
17 Thomas Ashley FR-1 Lynn 1:57.20 -
18 Ryle Traub FR-1 Embry-Riddle 1:58.00 -
19 Brandon Knieja SO-2 Flagler 1:58.54 -
20 Renzo Almeida FR-1 Lynn 1:59.50 -
20 Justin Haine Sophomore Unattached 1:59.50   
22 John Ross Donnes SR-4 Lynn 1:59.80 -
23 Joseph Perreault FR-1 Ave Maria 1:59.91 -
24 Joe Royston   Raider Track Club 2:00.28 -
25 Jamar Henry Senior Unattached 2:01.34   
26 Samuel Paga FR-1 Ave Maria 2:01.41 -
27 Jake Kramer Freshman Unattached 2:01.72   
28 Chase McKee SO-2 Flagler 2:01.77 -
29 Jaylen Caneus SO-2 Florida Southern 2:02.09 -
30 Lash Bradshaw Senior Unattached 2:02.26   
31 Joseph Haynes SO-2 Lynn 2:02.47 -
32 Logan Burch FR-1 Flagler 2:02.49 -
33 Ethan Wattles SO-2 Palm Beach Atlantic 2:02.68 -
34 Logan Kraus JR-3 Valdosta State 2:03.11 -
35 Max Bowlin FR-1 Flagler 2:03.37 -
36 Robert Babcock JR-3 Palm Beach Atlantic 2:04.22 -
37 Gabriel Rodriguez SO-2 Florida National 2:04.37 -
38 Andrew Carrera JR-3 Southeastern U. 2:04.80 -
39 Zachary Dale SO-2 Ave Maria 2:05.16 -
40 Billy Adams JR-3 Florida Southern 2:05.57 -
41 Rey Permaul   Raider Track Club 2:06.50 -
42 Adrian Abercrombie FR-1 Flagler 2:06.74 -
43 Wyatt Friend FR-1 Webber 2:07.19 -
44 Connor Wallace SO-2 Palm Beach Atlantic 2:09.29 -
45 John Halvorsen FR-1 Ave Maria 2:09.83 -
46 Sebastian Kruger-Lagomarsino   Raider Track Club 2:09.83 -
47 Michael Kipchumba FR-1 Florida National 2:13.56 -
48 Jack Cleary FR-1 Flagler 2:15.10 -
49 Joshua Cargill   Unattached 2:15.57   
50 Roger Guardiola FR-1 Florida National 2:20.24 -
51 James Brewster FR-1 Ave Maria 2:20.82 -
52 Leon Kipkoech SO-2 Florida National 2:21.55 -
53 Cristopher Carmenate SO-2 Florida National 2:30.39 -
54 Kevin Barrett FR-1 Ave Maria 2:33.80 -
  Anthony Matthew FR-1 Florida Southern DNS   
  Luke Stegall FR-1 Florida College DNS   
  Austin Joseph SO-2 SCAD Savannah DNS   
  Matthew Speruta Freshman Unattached DNS   
  Shammah Dosunmu SO-2 SCAD Savannah DNS   
  Jay Tron Senior Washed DNS   
  Roderick Timmons   Unattached DNS   
  Bashir Ahmed   Unattached DNS   
  Kaid Boehm FR-1 SCAD Savannah DNS   
  Seth Augustynowski SO-2 Florida Southern DNS   
  Christopher Hermann FR-1 Ave Maria DNS   
  Jankarlos Colon FR-1 Webber DNS   
  Jacob D'Aleo SO-2 Embry-Riddle DNS   
  Cameron Matejka SO-2 Lynn DNS   
  Tyler Skelton SO-2 Lake-Sumter State DNS   
  Luke Sweatman JR-3 Lynn DNS   
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
41 Rey Permaul   Raider Track Club 2:06.50 1:36.14 -
44 Connor Wallace SO-2 Palm Beach Atlantic 2:09.29 2:28.69 -
45 John Halvorsen FR-1 Ave Maria 2:09.83 2:48.78 -
47 Michael Kipchumba FR-1 Florida National 2:13.56 1:56.20 -
48 Jack Cleary FR-1 Flagler 2:15.10 2:20.51 -
49 Joshua Cargill   Unattached 2:15.57 2:02.02   
50 Roger Guardiola FR-1 Florida National 2:20.24 2:34.27 -
51 James Brewster FR-1 Ave Maria 2:20.82 2:18.01 -
52 Leon Kipkoech SO-2 Florida National 2:21.55 3:01.19 -
53 Cristopher Carmenate SO-2 Florida National 2:30.39 3:11.00 -
54 Kevin Barrett FR-1 Ave Maria 2:33.80 2:58.41 -
  Luke Stegall FR-1 Florida College DNS DNS   
  Austin Joseph SO-2 SCAD Savannah DNS DNS   
  Jankarlos Colon FR-1 Webber DNS DNS   
  Roderick Timmons   Unattached DNS DNS   
  Jay Tron Senior Washed DNS DNS   
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
23 Joseph Perreault FR-1 Ave Maria 1:50.32 1:26.34 1:59.91 2:29.89 -
33 Ethan Wattles SO-2 Palm Beach Atlantic 2:06.36 2:25.99 2:02.68 1:52.87 -
36 Robert Babcock JR-3 Palm Beach Atlantic 2:01.74 2:37.76 2:04.22 2:04.22 -
37 Gabriel Rodriguez SO-2 Florida National 1:53.18 2:29.25 2:04.37 2:08.11 -
38 Andrew Carrera JR-3 Southeastern U. 2:34.76 2:31.01 2:04.80 2:26.02 -
39 Zachary Dale SO-2 Ave Maria 2:37.71 2:15.18 2:05.16 1:36.38 -
40 Billy Adams JR-3 Florida Southern 1:47.99 1:46.74 2:05.57 2:41.99 -
42 Adrian Abercrombie FR-1 Flagler 2:02.94 2:42.23 2:06.74 1:46.47 -
43 Wyatt Friend FR-1 Webber 2:31.36 1:45.57 2:07.19 2:40.26 -
46 Sebastian Kruger-Lagomarsino   Raider Track Club 2:16.33 1:30.89 2:09.83 2:00.75 -
  Luke Sweatman JR-3 Lynn DNS DNS DNS DNS   
  Christopher Hermann FR-1 Ave Maria DNS DNS DNS DNS   
  Kaid Boehm FR-1 SCAD Savannah DNS DNS DNS DNS   
  Seth Augustynowski SO-2 Florida Southern DNS DNS DNS DNS   
  Bashir Ahmed   Unattached DNS DNS DNS DNS   
  Matthew Speruta Freshman Unattached DNS DNS DNS DNS   
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
24 Joe Royston   Raider Track Club 1:44.65 2:00.28 2:00.28 2:00.28 2:33.96 1:50.66 1:59.08 -
25 Jamar Henry Senior Unattached 2:36.53 2:01.34 2:06.20 2:01.34 2:11.05 2:06.20 1:29.80   
26 Samuel Paga FR-1 Ave Maria 2:06.27 2:01.41 1:32.28 2:05.06 1:35.92 1:24.99 1:54.13 -
27 Jake Kramer Freshman Unattached 1:49.55 2:01.72 2:21.20 2:11.46 2:11.46 2:26.07 1:53.20   
28 Chase McKee SO-2 Flagler 1:31.33 2:01.77 1:36.20 2:07.86 2:13.95 2:18.82 2:02.99 -
29 Jaylen Caneus SO-2 Florida Southern 2:20.41 2:02.09 1:55.99 2:10.64 1:46.22 1:49.89 1:36.46 -
30 Lash Bradshaw Senior Unattached 1:40.26 2:02.26 2:12.04 1:26.81 1:34.14 2:18.16 2:13.27   
31 Joseph Haynes SO-2 Lynn 2:04.92 2:02.47 1:58.80 2:15.95 2:08.60 2:13.50 2:31.87 -
32 Logan Burch FR-1 Flagler 2:08.62 2:02.49 2:11.07 1:39.22 1:47.80 1:55.14 1:26.97 -
34 Logan Kraus JR-3 Valdosta State 2:14.19 2:03.11 2:14.19 2:30.20 1:40.95 2:36.35 1:54.50 -
35 Max Bowlin FR-1 Flagler 1:46.10 2:03.37 1:48.57 1:58.44 1:30.06 1:39.93 2:15.71 -
  Cameron Matejka SO-2 Lynn DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Shammah Dosunmu SO-2 SCAD Savannah DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Tyler Skelton SO-2 Lake-Sumter State DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Joseph Basara FR-1 Palm Beach Atlantic 1:31.80 2:20.61 1:56.20 2:04.34 1:25.99 -
11 Kalel Duncan FR-1 Embry-Riddle 1:59.90 2:30.16 1:56.40 1:31.96 1:34.29 -
11 Malcolm Brown SO-2 Bethune-Cookman 2:16.19 2:01.06 1:56.40 1:42.44 2:11.54 -
13 Adam Paga FR-1 Ave Maria 2:26.79 1:28.54 1:56.50 1:35.53 1:30.87 -
15 Wyatt Preble FR-1 Palm Beach Atlantic 1:31.19 2:22.62 1:56.90 2:21.45 2:28.47 -
15 Matt Lyons SO-2 Flagler 2:06.26 2:10.93 1:56.90 2:22.62 2:02.75 -
17 Thomas Ashley FR-1 Lynn 2:05.41 1:38.45 1:57.20 2:19.47 1:29.08 -
18 Ryle Traub FR-1 Embry-Riddle 2:27.50 2:26.32 1:58.00 1:26.14 1:29.68 -
20 Renzo Almeida FR-1 Lynn 1:45.16 1:54.72 1:59.50 1:35.60 2:24.60 -
20 Justin Haine Sophomore Unattached 2:00.70 2:06.67 1:59.50 2:34.16 1:55.92   
22 John Ross Donnes SR-4 Lynn 2:32.15 1:28.66 1:59.80 1:32.25 1:49.02 -
  Anthony Matthew FR-1 Florida Southern DNS DNS DNS DNS DNS   
Men's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Luke Larkin FR-1 Flagler 1:52.28 10
2 Will Stone FR-1 Flagler 1:52.49 8
3 David Bellefleur SO-2 Florida National 1:52.81 6
4 Jacob Fritz FR-1 Embry-Riddle 1:53.11 5
5 David Cueje JR-3 Lynn 1:53.81 4
6 Alex Guy JR-3 Florida Southern 1:54.04 3
7 Tristan McWilliam FR-1 Embry-Riddle 1:54.23 2
8 Michael Long   St Sebation Academy 1:54.37 1
9 Charles Hruda SO-2 Embry-Riddle 1:55.12 -
14 Tayan Benson FR-1 Embry-Riddle 1:56.71 -
19 Brandon Knieja SO-2 Flagler 1:58.54 -
  Jacob D'Aleo SO-2 Embry-Riddle DNS