March 30-April 1, 2023
|
Embry-Riddle (O) - Daytona Beach, FL
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B NJCAA DI USCAA

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Madelyn Rodriguez SR-4 Palm Beach Atlantic 2:09.91 2:16.74 10
2 Joanna Rogers JR-3 Jacksonville 2:44.15 2:16.79 8
3 Aoife Mahony SR-4 Palm Beach Atlantic 2:31.87 2:16.82 6
4 Monique Whiteman JR-3 Flagler 2:10.58 2:17.45 5
5 Caroline Harris FR-1 Embry-Riddle 2:31.14 2:18.66 4
6 Mackenzie Keller FR-1 Embry-Riddle 2:24.36 2:18.80 3
7 Carly Holadia   Raider Track Club 2:26.32 2:19.35 2
8 Marissa Kempf SO-2 Flagler 1:51.52 2:19.40 1
9 Theresa Long SO-2 Ave Maria 2:21.45 2:20.05 -
10 Giovana Meade Freshman UNAT-Daytona State College 2:19.02 2:20.42 -
11 Maddi Hood SO-2 Flagler 2:58.50 2:20.55 -
12 Cailey Freeze Junior Unattached 2:44.51 2:20.60   
13 Chloe Fernander FR-1 Stetson 1:51.35 2:20.95 -
14 Abby Valley SO-2 Embry-Riddle 1:44.46 2:21.16 -
15 Monika Kubai JR-3 Flagler 1:53.43 2:21.78 -
16 Abigail Misch FR-1 Flagler 2:03.94 2:22.46 -
17 Ravyn Edge SO-2 Embry-Riddle 1:54.36 2:22.94 -
18 Clemence Treguer FR-1 Flagler 2:49.50 2:23.64 -
19 Brooke Mullins SO-2 Lynn 2:44.88 2:24.63 -
20 Nithya Chummar SO-2 Embry-Riddle 1:44.45 2:25.06 -
21 Nyidjah Ives FR-1 Bethune-Cookman 2:45.74 2:25.38 -
22 Lily Koch JR-3 Lynn 2:04.81 2:26.83 -
23 Emma Perreault FR-1 Ave Maria 1:59.22 2:27.18 -
24 Emma Campbell SR-4 Lynn 2:45.38 2:27.66 -
25 Mattison Culver SO-2 Flagler 1:43.39 2:27.70 -
26 Kaitlyn Vorkapich SO-2 Southeastern U. 2:38.33 2:27.97 -
27 Madeline Weiler FR-1 Jacksonville 3:01.52 2:28.78 -
28 Maryam Abreu SO-2 Florida National 1:49.56 2:30.08 -
29 Grace Carpenter SO-2 Southeastern U. 2:55.75 2:30.21 -
30 Carol Long FR-1 Ave Maria 2:41.06 2:30.52 -
31 Madison Thomas FR-1 Ave Maria 3:05.16 2:33.02 -
32 Regina Pirolli SO-2 Ave Maria 2:11.42 2:34.61 -
33 Jianna Hibbler FR-1 Bethune-Cookman 2:50.27 2:34.79 -
34 Jailin Moss-Herbert SO-2 Jacksonville 3:10.44 2:34.83 -
35 Morgan Wilson Freshman UNAT-Florida Gateway College 2:18.47 2:35.58 -
36 Tori Mills FR-1 Flagler 2:06.14 2:35.72 -
37 Valencia Butler FR-1 Bethune-Cookman 3:24.30 2:37.15 -
38 Blair Fowler FR-1 Flagler 3:14.25 2:37.92 -
39 Anne Scheck FR-1 Ave Maria 2:45.22 2:38.86 -
40 Donya Dreibelbis JR-3 Lynn 3:10.94 2:39.11 -
41 Tara Gilligan SO-2 Embry-Riddle 3:10.94 2:41.81 -
42 Daryl Quichimbo FR-1 Florida National 1:54.59 2:43.69 -
43 Hassell Zeledon SO-2 Florida National 3:00.64 2:44.21 -
44 Prisilla Gonzalez SO-2 Florida National 3:23.52 2:52.47 -
45 Heather Castro FR-1 Florida National 2:26.99 2:52.92 -
46 Faith Kulis JR-3 Palm Beach Atlantic 3:06.19 2:54.01 -
47 Maria Talafuse FR-1 Ave Maria 3:45.19 3:03.08 -
48 Carley Carrol FR-1 Lake-Sumter State 3:40.16 3:16.57 -
49 Carla Collado FR-1 Florida National 3:59.71 3:18.10 -
  Lea Steinbach SO-2 Flagler DNS DNS   
  Jessica Murr SR-4 SCAD Savannah DNS DNS   
  Bella Edwards JR-3 SCAD Savannah DNS DNS   
  Joselyn Leon SO-2 SCAD Savannah DNS DNS   
  Maggie Froning SO-2 SCAD Savannah DNS DNS   
  Anna Miller SO-2 Embry-Riddle DNS DNS   
  Montserrat De Santiago SR-4 SCAD Savannah DNS DNS   
  Alaina Rider SO-2 Embry-Riddle DNS DNS   
  Amenda Saint-Louis SO-2 Bethune-Cookman DNS DNS   
  Lily Novac FR-1 Lake-Sumter State DNS DNS   
  Katelyn Lopez FR-1 Lake-Sumter State DNS DNS   
  Amari Graham SO-2 Southeastern U. DNS DNS   
  Nina Szklany FR-1 Lynn DNS DNS   
  Cassidra Thompson FR-1 Jacksonville DNS DNS   
  Jiangduo Chen FR-1 Florida Tech DNS DNS   
  Taisha Benjamin FR-1 Bethune-Cookman DNS DNS   
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
31 Madison Thomas FR-1 Ave Maria 2:33.02 2:11.60 -
35 Morgan Wilson Freshman UNAT-Florida Gateway College 2:35.58 2:54.25 -
39 Anne Scheck FR-1 Ave Maria 2:38.86 3:04.28 -
42 Daryl Quichimbo FR-1 Florida National 2:43.69 3:11.52 -
43 Hassell Zeledon SO-2 Florida National 2:44.21 2:01.52 -
44 Prisilla Gonzalez SO-2 Florida National 2:52.47 2:43.85 -
45 Heather Castro FR-1 Florida National 2:52.92 3:37.88 -
46 Faith Kulis JR-3 Palm Beach Atlantic 2:54.01 3:28.82 -
47 Maria Talafuse FR-1 Ave Maria 3:03.08 2:30.13 -
48 Carley Carrol FR-1 Lake-Sumter State 3:16.57 2:19.57 -
49 Carla Collado FR-1 Florida National 3:18.10 3:43.86 -
  Jessica Murr SR-4 SCAD Savannah DNS DNS   
  Joselyn Leon SO-2 SCAD Savannah DNS DNS   
  Jiangduo Chen FR-1 Florida Tech DNS DNS   
  Katelyn Lopez FR-1 Lake-Sumter State DNS DNS   
  Lily Novac FR-1 Lake-Sumter State DNS DNS   
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
30 Carol Long FR-1 Ave Maria 2:41.06 2:16.98 2:30.52 -
32 Regina Pirolli SO-2 Ave Maria 2:57.81 2:53.17 2:34.61 -
33 Jianna Hibbler FR-1 Bethune-Cookman 2:33.25 2:47.18 2:34.79 -
34 Jailin Moss-Herbert SO-2 Jacksonville 3:05.80 3:18.19 2:34.83 -
36 Tori Mills FR-1 Flagler 3:02.20 3:22.44 2:35.72 -
37 Valencia Butler FR-1 Bethune-Cookman 3:19.58 2:56.01 2:37.15 -
38 Blair Fowler FR-1 Flagler 2:37.92 2:20.55 2:37.92 -
41 Tara Gilligan SO-2 Embry-Riddle 2:14.31 1:53.27 2:41.81 -
  Amari Graham SO-2 Southeastern U. DNS DNS DNS   
  Nina Szklany FR-1 Lynn DNS DNS DNS   
  Bella Edwards JR-3 SCAD Savannah DNS DNS DNS   
  Alaina Rider SO-2 Embry-Riddle DNS DNS DNS   
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Giovana Meade Freshman UNAT-Daytona State College 2:20.42 -
17 Ravyn Edge SO-2 Embry-Riddle 2:22.94 -
19 Brooke Mullins SO-2 Lynn 2:24.63 -
23 Emma Perreault FR-1 Ave Maria 2:27.18 -
24 Emma Campbell SR-4 Lynn 2:27.66 -
25 Mattison Culver SO-2 Flagler 2:27.70 -
26 Kaitlyn Vorkapich SO-2 Southeastern U. 2:27.97 -
27 Madeline Weiler FR-1 Jacksonville 2:28.78 -
28 Maryam Abreu SO-2 Florida National 2:30.08 -
29 Grace Carpenter SO-2 Southeastern U. 2:30.21 -
40 Donya Dreibelbis JR-3 Lynn 2:39.11 -
  Taisha Benjamin FR-1 Bethune-Cookman DNS   
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Madelyn Rodriguez SR-4 Palm Beach Atlantic 2:12.64 2:30.42 2:19.48 2:16.74 10
7 Carly Holadia   Raider Track Club 2:26.32 2:19.35 1:38.94 2:19.35 2
8 Marissa Kempf SO-2 Flagler 2:44.50 2:05.46 2:26.37 2:19.40 1
9 Theresa Long SO-2 Ave Maria 2:41.06 1:53.44 2:14.45 2:20.05 -
11 Maddi Hood SO-2 Flagler 2:47.26 2:47.26 2:52.88 2:20.55 -
13 Chloe Fernander FR-1 Stetson 2:04.04 2:26.59 2:35.05 2:20.95 -
14 Abby Valley SO-2 Embry-Riddle 2:40.93 1:40.23 2:50.81 2:21.16 -
18 Clemence Treguer FR-1 Flagler 2:20.77 2:22.21 2:30.83 2:23.64 -
20 Nithya Chummar SO-2 Embry-Riddle 3:01.33 1:56.05 2:32.32 2:25.06 -
21 Nyidjah Ives FR-1 Bethune-Cookman 2:21.02 2:09.39 2:06.48 2:25.38 -
22 Lily Koch JR-3 Lynn 2:20.96 1:50.13 2:45.92 2:26.83 -
  Maggie Froning SO-2 SCAD Savannah DNS DNS DNS DNS   
  Anna Miller SO-2 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS   
Women's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
2 Joanna Rogers JR-3 Jacksonville 1:37.12 1:53.54 2:52.36 2:16.79 2:42.78 8
3 Aoife Mahony SR-4 Palm Beach Atlantic 2:45.56 2:07.25 1:46.72 2:16.82 1:42.62 6
4 Monique Whiteman JR-3 Flagler 2:55.94 2:13.33 1:47.22 2:17.45 2:02.33 5
5 Caroline Harris FR-1 Embry-Riddle 2:20.05 2:46.40 2:21.44 2:18.66 2:51.94 4
6 Mackenzie Keller FR-1 Embry-Riddle 2:42.40 2:00.76 1:52.43 2:18.80 2:36.85 3
12 Cailey Freeze Junior Unattached 2:34.66 2:12.17 2:31.85 2:20.60 2:10.76   
15 Monika Kubai JR-3 Flagler 2:24.62 2:50.14 1:52.01 2:21.78 3:01.48 -
16 Abigail Misch FR-1 Flagler 2:19.61 1:48.27 2:45.26 2:22.46 2:39.56 -
  Montserrat De Santiago SR-4 SCAD Savannah DNS DNS DNS DNS DNS   
  Lea Steinbach SO-2 Flagler DNS DNS DNS DNS DNS   
  Amenda Saint-Louis SO-2 Bethune-Cookman DNS DNS DNS DNS DNS   
  Cassidra Thompson FR-1 Jacksonville DNS DNS DNS DNS DNS