January 27-28, 2023
|
UW-Stout-Sports & Fitness Center - Mennomenie, WI
|
200m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B

Men 60m Dash Qualifier

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
0 Connell Hagen   Minnesota Running Club 7.25 8.23 6.59 9.88 7.58 6.51
0 Mac Anderson   Minnesota Running Club 7.25 8.33 8.42 6.25 10.67 6.92
0 Zack Hennen   Minnesota Running Club 8.33 7.30 8.76 9.06 7.23 8.62
0 Steven Nickson   Minnesota Running Club 7.77 7.84 6.59 9.65 5.88 6.51
0 Josh Spitzer-Resnick   Minnesota Running Club 8.71 8.45 6.43 10.57 6.68 9.81
0 Beirgen Gunhus-Dansdill   Minnesota Running Club 8.16 7.41 9.04 5.64 7.56 5.86
0 Connor Hennen   Minnesota Running Club 6.66 7.83 5.95 6.35 7.21 9.63
0 Pavin Mak   Minnesota Running Club 8.95 8.21 10.43 10.10 7.72 6.49
0 Cole Panzer   Minnesota Running Club 5.46 7.48 8.08 8.16 6.89 6.81
0 Carlos Anguita-Smith   Minnesota Running Club 8.37 7.54 7.92 9.05 7.02 6.94
1 Ja'siah Williams FR-1 Wis.-Oshkosh 7.42 7.06 5.02 6.22 7.98 7.63
2 Nicholas Luebke FR-1 Wis.-Eau Claire 6.82 7.17 7.10 7.60 7.89 5.74
3 Adrian Girone SR-4 Wis.-Oshkosh 7.06 7.20 9.00 7.56 5.76 8.79
4 Charlie Wolter SO-2 Wis.-Eau Claire 9.11 7.23 7.88 7.45 7.96 6.87
5 Darnell Williams SO-2 Viterbo 7.31 7.23 5.72 5.50 8.82 5.07
6 Matthew Miller JR-3 Wis.-Eau Claire 6.54 7.26 5.88 8.06 8.50 6.03
7 Dylan Gramley FR-1 Wis.-Oshkosh 5.90 7.28 8.74 8.01 8.67 5.17
8 Rashaad Henderson JR-3 Wis.-Oshkosh 9.10 7.28 6.63 7.50 6.70 7.72
9 John Shevchuk JR-3 Northwestern (Minn.) 7.41 7.33 5.43 8.58 7.48 6.89
10 Joseph Gardner FR-1 Wis.-Stout 9.18 7.34 8.00 6.68 5.88 7.05
11 Ethan Westimayer JR-3 Wis.-Superior 6.91 7.35 9.41 5.66 6.77 8.31
12 Mason Lijewski FR-1 Wis.-Eau Claire 6.33 7.36 9.28 5.23 5.67 8.10
13 Nathan Skroch SR-4 Wis.-Stout 6.72 7.38 8.20 7.46 6.50 5.17
14 Kaleb Morris FR-1 Wis.-Eau Claire 5.27 7.41 7.93 8.97 6.23 9.56
15 Adam Szepieniec SO-2 Wis.-Stout 9.49 7.41 7.04 5.78 8.23 9.41
16 Ryan Swecker JR-3 Crown 5.53 7.47 6.50 6.58 5.91 7.62
17 Connor Jankuski FR-1 Wis.-Eau Claire 5.55 7.50 6.08 6.30 9.30 6.15
18 Will Schorr SO-2 Wis.-Superior 6.16 7.51 8.34 6.46 7.96 7.44
19 Ethan Bowe FR-1 Wis.-Superior 8.84 7.68 5.46 6.22 8.53 6.76
20 Seth E. Johnson SO-2 Crown 8.47 7.70 9.55 9.01 8.47 8.63
21 Kaedyn Redig SO-2 St. Scholastica 9.70 7.76 6.13 6.68 5.44 7.69
22 Jordan Goldfine FR-1 Wis.-Superior 7.09 7.79 5.85 5.77 6.31 9.82
23 Isaac Hanson FR-1 Wis.-Superior 7.68 7.91 9.34 9.89 7.99 7.83
24 Tyson Coy FR-1 Wis.-Stout 7.06 7.93 6.74 10.00 8.96 7.30
25 Evan Laumb FR-1 Crown 9.16 7.96 6.45 10.19 9.64 7.65
26 Colten Pausch SR-4 Crown 9.39 8.46 9.14 9.06 6.60 10.92
27 D'artagnan Johnson FR-1 Northwestern (Minn.) 8.31 9.23 10.90 7.11 8.22 7.02
Men 60m Dash Qualifier Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
0 Zack Hennen   Minnesota Running Club 7.23 7.67 6.43 7.30
0 Beirgen Gunhus-Dansdill   Minnesota Running Club 8.97 8.23 6.67 7.41
0 Pavin Mak   Minnesota Running Club 10.68 6.57 9.61 8.21
0 Cole Panzer   Minnesota Running Club 5.99 5.61 5.61 7.48
7 Dylan Gramley FR-1 Wis.-Oshkosh 5.17 7.28 6.77 7.28
23 Isaac Hanson FR-1 Wis.-Superior 7.04 7.60 6.89 7.91
Men 60m Dash Qualifier Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
0 Steven Nickson   Minnesota Running Club 9.02 8.78 5.96 7.77 9.10 7.84 6.90
0 Connor Hennen   Minnesota Running Club 9.24 8.54 5.80 5.56 6.50 7.83 7.76
4 Charlie Wolter SO-2 Wis.-Eau Claire 6.37 9.04 7.38 7.38 5.86 7.23 6.73
9 John Shevchuk JR-3 Northwestern (Minn.) 6.45 9.39 5.94 6.09 9.17 7.33 6.45
14 Kaleb Morris FR-1 Wis.-Eau Claire 6.01 7.93 7.41 8.01 5.41 7.41 9.41
18 Will Schorr SO-2 Wis.-Superior 7.81 6.76 9.09 7.29 7.81 7.51 9.32
26 Colten Pausch SR-4 Crown 7.20 8.72 10.16 7.45 8.13 8.46 6.69
Men 60m Dash Qualifier Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
0 Carlos Anguita-Smith   Minnesota Running Club 7.54 5.89 6.19 8.15 7.02 8.22 5.73
3 Adrian Girone SR-4 Wis.-Oshkosh 7.20 5.91 9.22 5.62 8.72 6.92 5.98
12 Mason Lijewski FR-1 Wis.-Eau Claire 7.36 5.23 6.85 7.51 7.88 6.26 5.89
16 Ryan Swecker JR-3 Crown 7.47 8.07 7.92 5.83 8.37 5.76 9.49
20 Seth E. Johnson SO-2 Crown 7.70 7.32 6.78 9.63 8.17 6.09 7.47
Men 60m Dash Qualifier Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
0 Mac Anderson   Minnesota Running Club 8.33 6.92 10.75 8.33 8.92 6.25
1 Ja'siah Williams FR-1 Wis.-Oshkosh 7.06 6.85 5.09 8.33 6.22 8.12
5 Darnell Williams SO-2 Viterbo 7.23 5.72 7.52 5.43 6.94 8.90
6 Matthew Miller JR-3 Wis.-Eau Claire 7.26 7.41 6.61 8.79 9.30 7.99
10 Joseph Gardner FR-1 Wis.-Stout 7.34 7.86 9.18 7.42 7.27 8.22
21 Kaedyn Redig SO-2 St. Scholastica 7.76 6.99 8.70 5.98 6.44 9.78
Men 60m Dash Qualifier Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
0 Connell Hagen   Minnesota Running Club 6.83 8.89 6.51 8.23 9.88
11 Ethan Westimayer JR-3 Wis.-Superior 7.43 6.69 8.09 7.35 8.16
13 Nathan Skroch SR-4 Wis.-Stout 9.45 8.05 9.30 7.38 7.83
22 Jordan Goldfine FR-1 Wis.-Superior 5.53 6.31 7.02 7.79 9.59
24 Tyson Coy FR-1 Wis.-Stout 6.90 7.93 7.22 7.93 10.15
Men 60m Dash Qualifier Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
0 Josh Spitzer-Resnick   Minnesota Running Club 8.45
2 Nicholas Luebke FR-1 Wis.-Eau Claire 7.17
8 Rashaad Henderson JR-3 Wis.-Oshkosh 7.28
15 Adam Szepieniec SO-2 Wis.-Stout 7.41
17 Connor Jankuski FR-1 Wis.-Eau Claire 7.50
19 Ethan Bowe FR-1 Wis.-Superior 7.68
25 Evan Laumb FR-1 Crown 7.96
27 D'artagnan Johnson FR-1 Northwestern (Minn.) 9.23