January 27-28, 2023
|
UW-Stout-Sports & Fitness Center - Mennomenie, WI
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
0 Alek Wormuth   Minnesota Running Club 6:41.24 9:01.93 7:59.40 7:07.29 8:41.08
0 Michael Friedman   Unattached 9:45.19 10:23.12 11:01.05 7:29.73 9:01.84
0 Jon Leger Senior Unattached 7:58.26 12:26.09 8:49.28 8:55.66 10:37.68
0 Tom Sederquist   Unattached 6:16.94 7:51.17 6:48.35 8:38.29 8:43.52
0 Derrick Moe   Unattached 9:15.23 10:40.65 10:03.28 8:59.21 8:53.87
0 Aleks Ilyushev   Unattached 6:57.93 9:08.53 8:37.19 6:21.36 8:42.41
0 Evan Walpole Senior Lake Effect 11:16.21 11:16.21 11:05.73 6:12.18 8:44.19
0 David Nogle   Minnesota Running Club 6:50.70 8:38.78 7:12.32 7:55.55 9:00.39
0 William Lambert   Minnesota Running Club 9:15.95 10:19.00 8:35.83 11:04.85 9:33.14
0 Rishi Gulati   Minnesota Running Club 9:56.46 10:35.49 9:00.72 9:50.89 9:17.44
1 Spencer Schultz JR-3 Wis.-Stout 8:20.17 7:34.70 7:59.96 9:20.80 8:25.22
2 Mason Shea JR-3 Wis.-Eau Claire 6:31.97 10:18.89 7:28.70 9:22.16 8:35.74
3 Nels Trandahl SO-2 Wis.-Stout 8:49.09 6:53.85 8:01.95 8:38.62 8:43.85
4 Tevor LaMirande SO-2 Wis.-Eau Claire 6:24.63 9:07.97 7:27.86 10:42.81 8:46.89
5 Jesse Peterson SO-2 Wis.-Eau Claire 7:43.73 11:14.51 10:48.16 10:27.09 8:46.96
6 Lance Pfrimmer SO-2 Wis.-Stout 11:21.30 11:16.02 9:03.99 7:39.49 8:48.14
7 Cameron Cullen FR-1 Wis.-Oshkosh 9:44.62 9:02.10 7:05.18 7:21.12 8:51.47
8 Logan Meinert SO-2 Wis.-Eau Claire 8:26.37 6:50.43 10:55.62 6:50.43 8:53.02
9 Calvin Fiala SO-2 Wis.-Stout 8:15.81 8:10.47 6:45.18 7:22.49 8:53.12
10 Andrew George SR-4 Wis.-Oshkosh 9:04.65 8:16.60 6:40.48 11:34.17 8:53.97
11 Max Fore JR-3 Wis.-Stout 10:19.46 6:24.49 9:42.07 11:23.54 8:54.01
12 Nic Burgdorf SO-2 Wis.-Eau Claire 6:41.19 8:38.87 9:37.71 10:57.94 8:54.91
13 Eli Traeder SO-2 Wis.-Oshkosh 10:37.18 10:26.47 8:55.44 6:20.17 8:55.44
14 Jaad Stout SO-2 Wis.-Stout 6:41.73 11:30.98 8:12.79 8:55.64 8:55.64
15 Alex Suelflow JR-3 Wis.-Stout 7:35.38 9:43.96 9:54.68 8:23.60 8:55.74
16 Paul Proteau FR-1 Wis.-Oshkosh 7:40.89 10:00.22 7:40.89 8:13.04 8:55.91
17 Matthew Thomas SO-2 Wis.-Stout 8:04.56 7:48.41 9:36.09 11:07.62 8:58.40
18 Kyle McNally FR-1 Wis.-Eau Claire 7:54.04 11:07.97 11:18.74 10:14.10 8:58.68
19 Eli Marszalek FR-1 Wis.-Stout 11:35.12 10:03.52 8:37.30 6:17.20 8:58.85
20 Nathan Neu SO-2 St. Scholastica 8:37.56 11:03.12 10:57.73 9:26.08 8:59.12
21 Carl Lundgren JR-3 Wis.-Eau Claire 9:54.35 11:31.60 7:50.07 6:39.83 9:00.31
22 Eric Neuwirth JR-3 Wis.-Stout 8:39.17 10:27.33 9:27.84 7:55.91 9:00.80
23 Michael Butterfield SO-2 Wis.-Superior 9:11.81 9:11.81 6:40.34 10:00.50 9:00.99
24 Blake Vander Weide FR-1 Wis.-Eau Claire 8:12.36 8:55.64 8:17.77 7:02.02 9:01.05
25 Andrew Carlson SO-2 Wis.-Stout 6:26.39 8:47.89 10:53.06 10:09.52 9:04.21
26 Zach Yengo SR-4 Wis.-Eau Claire 8:10.32 8:48.45 7:21.28 7:32.18 9:04.79
27 John Thill SO-2 Wis.-Oshkosh 11:46.45 9:51.44 9:40.49 8:29.30 9:07.63
28 Trent Chadwick FR-1 Wis.-Oshkosh 9:19.59 11:36.74 8:52.16 10:25.42 9:08.61
29 Max Bailey SO-2 Wis.-Stout 11:46.79 10:29.49 7:21.75 10:12.92 9:12.18
30 Marcus Peterson SO-2 Wis.-Stout 7:12.58 10:10.05 11:49.88 10:10.05 9:14.59
31 David Collins JR-3 Wis.-Superior 7:58.13 11:01.60 7:41.45 11:57.19 9:15.96
32 Joseph Hertel FR-1 Wis.-Oshkosh 10:56.21 12:02.95 6:45.96 6:40.40 9:16.11
33 Joe Freng FR-1 Wis.-Oshkosh 6:46.36 9:55.62 9:50.05 10:17.89 9:16.65
34 Xander McFaul FR-1 Wis.-Stout 8:55.69 7:04.09 8:33.37 6:58.51 9:18.01
35 Joey Barber JR-3 Wis.-Eau Claire 12:06.69 8:45.45 9:41.35 11:44.33 9:18.99
36 Ian Barnes FR-1 Wis.-Eau Claire 6:32.15 9:03.41 8:52.20 7:33.77 9:20.21
37 Kade Sherry JR-3 Wis.-Stout 11:11.03 8:04.95 9:06.98 12:13.06 9:23.89
38 Mateo Meza-Melendez FR-1 Wis.-Stout 9:36.11 9:36.11 11:51.66 8:50.93 9:24.81
39 Matthew Vander Meer FR-1 Wis.-Stout 11:08.37 9:42.68 9:14.12 10:39.80 9:31.25
40 Kei Okamoto JR-3 Wis.-Superior 9:51.93 12:00.87 10:09.52 7:13.70 9:46.07
41 Kieran Johnson SO-2 Wis.-Superior 9:54.27 10:53.70 7:01.94 8:48.90 9:54.27
  Owen Bostwick FR-1 Wis.-Oshkosh DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
0 William Lambert   Minnesota Running Club 7:15.59 9:33.14 10:13.26
0 Rishi Gulati   Minnesota Running Club 8:44.00 9:17.44 10:35.49
0 Jon Leger Senior Unattached 8:49.28 10:37.68 13:29.86
30 Marcus Peterson SO-2 Wis.-Stout 7:34.77 9:14.59 6:39.31
31 David Collins JR-3 Wis.-Superior 11:07.16 9:15.96 8:59.29
34 Xander McFaul FR-1 Wis.-Stout 7:09.67 9:18.01 12:05.42
37 Kade Sherry JR-3 Wis.-Stout 6:46.00 9:23.89 11:50.51
38 Mateo Meza-Melendez FR-1 Wis.-Stout 8:50.93 9:24.81 8:11.39
39 Matthew Vander Meer FR-1 Wis.-Stout 9:54.10 9:31.25 6:39.88
40 Kei Okamoto JR-3 Wis.-Superior 8:18.16 9:46.07 7:31.28
41 Kieran Johnson SO-2 Wis.-Superior 7:55.42 9:54.27 9:24.56
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
0 David Nogle   Minnesota Running Club 9:00.39
12 Nic Burgdorf SO-2 Wis.-Eau Claire 8:54.91
18 Kyle McNally FR-1 Wis.-Eau Claire 8:58.68
19 Eli Marszalek FR-1 Wis.-Stout 8:58.85
21 Carl Lundgren JR-3 Wis.-Eau Claire 9:00.31
22 Eric Neuwirth JR-3 Wis.-Stout 9:00.80
24 Blake Vander Weide FR-1 Wis.-Eau Claire 9:01.05
25 Andrew Carlson SO-2 Wis.-Stout 9:04.21
26 Zach Yengo SR-4 Wis.-Eau Claire 9:04.79
29 Max Bailey SO-2 Wis.-Stout 9:12.18
33 Joe Freng FR-1 Wis.-Oshkosh 9:16.65
35 Joey Barber JR-3 Wis.-Eau Claire 9:18.99
36 Ian Barnes FR-1 Wis.-Eau Claire 9:20.21
  Owen Bostwick FR-1 Wis.-Oshkosh DNF
Men's 3000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
0 Michael Friedman   Unattached 9:01.84 8:23.92 8:18.50
3 Nels Trandahl SO-2 Wis.-Stout 8:43.85 9:46.72 10:33.86
4 Tevor LaMirande SO-2 Wis.-Eau Claire 8:46.89 11:09.15 8:57.43
8 Logan Meinert SO-2 Wis.-Eau Claire 8:53.02 8:26.37 8:58.35
9 Calvin Fiala SO-2 Wis.-Stout 8:53.12 6:23.85 9:41.10
11 Max Fore JR-3 Wis.-Stout 8:54.01 8:48.67 10:51.50
14 Jaad Stout SO-2 Wis.-Stout 8:55.64 6:14.95 7:40.65
15 Alex Suelflow JR-3 Wis.-Stout 8:55.74 9:33.25 9:33.25
16 Paul Proteau FR-1 Wis.-Oshkosh 8:55.91 6:31.22 7:40.89
17 Matthew Thomas SO-2 Wis.-Stout 8:58.40 6:16.88 10:29.93
23 Michael Butterfield SO-2 Wis.-Superior 9:00.99 6:40.34 8:06.90
27 John Thill SO-2 Wis.-Oshkosh 9:07.63 9:40.49 10:51.68
32 Joseph Hertel FR-1 Wis.-Oshkosh 9:16.11 6:34.84 10:06.16
Men's 3000 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
0 Alek Wormuth   Minnesota Running Club 10:40.93 9:48.82 8:20.24 6:20.39 8:41.08
0 Evan Walpole Senior Lake Effect 8:38.95 7:51.78 10:44.76 6:48.87 8:44.19
0 Aleks Ilyushev   Unattached 10:26.90 10:06.00 11:03.46 6:26.59 8:42.41
0 Derrick Moe   Unattached 7:55.15 9:36.58 8:27.18 8:05.83 8:53.87
0 Tom Sederquist   Unattached 9:09.70 9:09.70 7:51.17 10:17.76 8:43.52
1 Spencer Schultz JR-3 Wis.-Stout 6:39.13 7:14.49 10:26.48 8:30.28 8:25.22
2 Mason Shea JR-3 Wis.-Eau Claire 9:17.00 7:33.86 9:06.69 7:13.23 8:35.74
5 Jesse Peterson SO-2 Wis.-Eau Claire 6:40.49 8:10.08 10:58.70 8:57.50 8:46.96
6 Lance Pfrimmer SO-2 Wis.-Stout 9:40.96 8:27.02 11:00.18 7:28.92 8:48.14
7 Cameron Cullen FR-1 Wis.-Oshkosh 10:21.82 8:03.64 8:08.96 8:08.96 8:51.47
10 Andrew George SR-4 Wis.-Oshkosh 8:00.58 8:59.31 6:40.48 10:19.41 8:53.97
13 Eli Traeder SO-2 Wis.-Oshkosh 6:57.65 10:31.82 7:45.84 8:23.32 8:55.44
20 Nathan Neu SO-2 St. Scholastica 9:42.25 8:32.17 7:00.52 9:42.25 8:59.12
28 Trent Chadwick FR-1 Wis.-Oshkosh 10:47.36 10:41.88 8:52.16 10:52.85 9:08.61