January 27-28, 2023
|
SVSU Fieldhouse - Saginaw, MI
|
300m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Alexa Keiser SO-2 Saginaw Valley 9:42.32 9:36.50 9:53.97 10:52.20
2 Ashley Heidenrich Jr UofM Club 9:49.05 12:33.99 8:38.37 8:44.26
3 Emily Paupore SO-2 Central Michigan 9:49.48 12:34.54 8:44.64 12:22.75
4 Reagan Justice SO-2 Wayne State (Mich.) 9:50.57 11:54.59 11:07.35 8:33.80
5 Lauren Buckner SR-4 Saginaw Valley 9:56.68 9:38.78 11:50.05 10:26.52
6 Lynsey Amthor JR-3 Saginaw Valley 10:03.70 8:45.22 12:28.59 11:34.26
7 Madi Szymanski FR-1 Northern Michigan 10:06.25 11:37.19 12:43.88 9:35.94
8 Charlene Yarema SR-4 Wayne State (Mich.) 10:09.62 8:32.08 11:04.49 13:00.32
9 Makenna Scott Fr Unattached 10:17.68 11:50.34 8:45.03 11:07.10
10 Anna Nagelhout Sr UofM Club 10:19.60 12:23.52 12:35.92 9:30.04
11 Lauren Beckmann SR-4 Central Michigan 10:29.06 12:16.00 7:20.35 12:16.00
12 Lauren Lasceski JR-3 Central Michigan 10:36.75 8:23.04 8:48.51 12:05.90
13 Aubrey Migoski FR-1 Wayne State (Mich.) 10:37.46 12:19.46 11:53.96 10:43.84
14 Ashley Defrain SR-4 Wayne State (Mich.) 10:38.22 13:36.93 9:53.55 9:15.26
15 Kate Jenkins FR-1 Central Michigan 10:39.98 9:29.59 11:18.38 12:47.98
16 Mattie Drennan SO-2 Wayne State (Mich.) 10:42.49 7:55.45 13:42.39 9:18.97
17 Rachael Sierakowski FR-1 Northwood 10:42.99 7:55.82 9:19.41 9:12.98
18 Kameron Haag SO-2 Northwood 10:43.24 7:56.00 9:00.33 13:11.19
19 Lisa Veneziano   Unattached 10:43.98 10:50.42 10:31.10 13:50.74
20 Robin Bresolin SO-2 Wayne State (Mich.) 10:46.92 7:32.85 9:29.29 10:46.92
21 Sarah Zehr SO-2 Northwood 10:48.30 8:32.16 9:30.51 7:59.75
22 Alexis Tracy FR-1 Saginaw Valley 10:52.18 13:22.19 14:07.84 9:01.31
23 Serena Schaffer Fr Windsor 10:53.95 10:14.72 10:21.26 11:13.57
24 Annie Bennett SO-2 Central Michigan 10:57.35 13:02.25 10:24.49 11:23.65
25 Katherine Ray JR-3 Wayne State (Mich.) 11:03.65 11:30.20 11:16.93 9:44.02
26 Lilly Majestic JR-3 Northern Michigan 11:05.37 12:31.87 11:12.03 11:05.37
27 Lainey Veenkant JR-3 Northwood 11:06.78 8:46.76 10:26.78 10:40.11
28 Meghan Langworthy JR-3 Northern Michigan 11:07.65 11:41.04 13:14.51 7:47.36
29 Emma Moore FR-1 Northern Michigan 11:09.59 10:56.20 10:09.33 11:56.47
30 Brooklyn Rochow Fr UofM Club 11:19.18 9:30.52 12:33.89 11:25.98
31 Riley Hacker FR-1 Northwood 11:30.32 12:32.45 9:12.26 8:10.13
32 Hattie Veenkant FR-1 Northwood 11:38.77 11:03.84 10:35.88 9:33.00
33 Caleigh Winters JR-3 Alma 11:41.62 8:32.19 8:11.14 10:31.46
34 Molly Dickinson SO-2 Northwood 11:42.57 8:32.88 13:56.06 10:39.34
35 Adriana Stevens So UofM Club 11:42.70 11:07.57 12:24.87 8:54.06
36 Amanda Kalkman SR-4 Northwood 12:03.34 11:56.11 11:05.48 9:31.44
37 Samantha Rousseau FR-1 Madonna 12:15.98 12:38.06 15:19.98 15:49.42
38 Samantha Bishop So UofM Club 12:16.79 12:16.79 13:01.00 14:29.42
39 Audrey Hartman Fr Unattached 12:28.33 8:43.84 9:58.67 10:58.53
40 Ellen Ramsey Jr UofM Club 12:43.64 9:32.73 15:39.28 9:32.73
41 Julia Gotaas JR-3 Alma 12:59.08 14:48.16 16:29.44 9:05.36
42 Sophia Dech FR-1 Alma 13:01.37 12:06.68 11:51.05 14:58.58
43 Arianna Kerkmaz So UofM Club 14:09.36 17:07.73 11:27.99 10:54.01
44 Ella Reilly So UofM Club 14:11.54 11:04.21 12:12.33 17:35.91
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Alexa Keiser SO-2 Saginaw Valley 10:52.20 9:24.85 10:11.44 11:32.96 8:26.62 9:42.32 10:28.91
2 Ashley Heidenrich Jr UofM Club 12:10.43 7:51.24 9:07.82 6:52.34 8:38.37 9:49.05 12:33.99
3 Emily Paupore SO-2 Central Michigan 11:53.27 11:29.70 7:51.59 10:13.06 12:28.64 9:49.48 10:01.27
4 Reagan Justice SO-2 Wayne State (Mich.) 11:07.35 8:57.42 8:10.18 12:35.93 10:55.54 9:50.57 12:30.03
5 Lauren Buckner SR-4 Saginaw Valley 8:45.08 8:21.22 12:19.89 9:44.75 7:21.55 9:56.68 12:13.92
6 Lynsey Amthor JR-3 Saginaw Valley 7:38.82 10:52.00 11:52.37 9:45.59 9:45.59 10:03.70 12:40.67
7 Madi Szymanski FR-1 Northern Michigan 11:12.94 8:05.00 11:31.13 8:29.25 9:29.88 10:06.25 12:19.63
8 Charlene Yarema SR-4 Wayne State (Mich.) 9:20.85 11:04.49 11:59.36 9:39.14 10:03.53 10:09.62 9:33.05
9 Makenna Scott Fr Unattached 9:22.09 8:38.86 11:00.92 12:21.22 9:15.92 10:17.68 9:22.09
10 Anna Nagelhout Sr UofM Club 8:40.47 11:02.98 7:26.12 7:57.10 13:00.70 10:19.60 11:58.74
11 Lauren Beckmann SR-4 Central Michigan 9:26.16 11:00.52 9:01.00 8:16.96 12:41.17 10:29.06 11:50.84
12 Lauren Lasceski JR-3 Central Michigan 8:54.87 11:08.59 10:55.86 9:26.71 9:13.98 10:36.75 8:10.30
13 Aubrey Migoski FR-1 Wayne State (Mich.) 9:27.34 13:35.95 12:57.71 7:51.72 12:00.33 10:37.46 9:59.22
14 Ashley Defrain SR-4 Wayne State (Mich.) 12:52.25 13:05.01 8:11.43 12:52.25 10:25.46 10:38.22 13:30.54
15 Kate Jenkins FR-1 Central Michigan 7:53.59 9:29.59 8:44.79 10:59.18 12:03.18 10:39.98 10:46.38
16 Mattie Drennan SO-2 Wayne State (Mich.) 10:42.49 9:12.55 9:44.67 9:57.52 11:27.47 10:42.49 9:57.52
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
17 Rachael Sierakowski FR-1 Northwood 10:42.99 13:43.03 13:30.17 13:10.88 10:49.42 10:49.42 10:42.99
18 Kameron Haag SO-2 Northwood 12:45.46 11:34.70 9:32.49 11:21.84 9:32.49 8:02.43 10:43.24
19 Lisa Veneziano   Unattached 8:28.75 10:37.54 10:31.10 12:59.22 9:26.71 10:18.22 10:43.98
20 Robin Bresolin SO-2 Wayne State (Mich.) 13:54.53 8:31.07 10:14.58 10:27.52 8:56.95 12:49.84 10:46.92
21 Sarah Zehr SO-2 Northwood 12:12.58 7:53.26 10:48.30 8:32.16 11:53.13 7:46.78 10:48.30
22 Alexis Tracy FR-1 Saginaw Valley 8:22.18 7:49.57 11:50.88 10:19.57 12:10.45 12:49.58 10:52.18
23 Serena Schaffer Fr Windsor 12:05.89 12:18.97 11:13.57 12:45.13 13:50.52 10:40.88 10:53.95
24 Annie Bennett SO-2 Central Michigan 13:48.27 14:01.41 13:08.82 9:12.18 11:10.50 10:04.77 10:57.35
25 Katherine Ray JR-3 Wayne State (Mich.) 13:56.20 7:44.56 8:57.56 9:30.74 14:22.75 9:04.20 11:03.65
26 Lilly Majestic JR-3 Northern Michigan 10:58.72 10:25.45 13:51.72 8:25.69 14:05.02 10:12.14 11:05.37
27 Lainey Veenkant JR-3 Northwood 10:40.11 8:53.43 8:13.42 14:26.82 10:53.45 10:33.44 11:06.78
28 Meghan Langworthy JR-3 Northern Michigan 10:14.24 11:14.33 9:47.54 12:54.48 13:41.21 8:34.09 11:07.65
30 Brooklyn Rochow Fr UofM Club 7:55.43 8:49.76 8:56.56 13:14.64 8:02.22 11:12.39 11:19.18
31 Riley Hacker FR-1 Northwood 8:10.13 12:18.65 12:39.36 9:46.78 10:14.39 11:23.42 11:30.32
34 Molly Dickinson SO-2 Northwood 14:03.09 9:00.98 9:00.98 15:06.32 12:59.86 14:45.24 11:42.57
Women's 3000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
29 Emma Moore FR-1 Northern Michigan 10:09.33 8:02.11 11:09.59 9:29.16 13:43.60 14:30.47
32 Hattie Veenkant FR-1 Northwood 11:03.84 9:19.02 11:38.77 9:46.97 14:33.47 12:48.65
33 Caleigh Winters JR-3 Alma 14:08.96 9:42.35 11:41.62 13:54.93 13:12.83 11:48.64
35 Adriana Stevens So UofM Club 13:21.08 12:45.95 11:42.70 13:07.03 11:42.70 12:38.92
36 Amanda Kalkman SR-4 Northwood 10:43.78 13:22.91 12:03.34 14:35.25 15:25.88 13:30.14
37 Samantha Rousseau FR-1 Madonna 9:19.35 10:25.59 12:15.98 10:47.67 13:36.94 10:10.87
38 Samantha Bishop So UofM Club 11:10.48 15:20.99 12:16.79 8:57.86 10:26.28 15:20.99
39 Audrey Hartman Fr Unattached 14:20.58 11:50.92 12:28.33 11:13.50 13:35.68 9:43.70
40 Ellen Ramsey Jr UofM Club 11:27.28 9:40.37 12:43.64 12:13.10 12:20.73 16:17.46
41 Julia Gotaas JR-3 Alma 16:13.85 9:52.10 12:59.08 12:43.50 14:16.99 11:41.18
42 Sophia Dech FR-1 Alma 13:17.00 13:56.07 13:01.37 10:09.47 16:08.90 16:16.72
43 Arianna Kerkmaz So UofM Club 15:25.81 14:26.35 14:09.36 17:41.70 13:52.38 12:01.96
44 Ella Reilly So UofM Club 16:36.31 10:04.60 14:11.54 16:27.79 18:01.46 13:20.45