January 27-28, 2023
|
SVSU Fieldhouse - Saginaw, MI
|
300m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Dean Reynolds SO-2 Spring Arbor 2:19.14 2:10.09 1:38.42 1:53.12 1:54.26
2 Dominic Suliman   Unattached 1:32.84 1:32.84 1:41.89 1:53.21 1:43.03
3 Brady McArdle RS Unattached 1:33.01 2:24.05 2:03.63 1:53.42 1:27.34
4 Jeremy Wilk Senior Unattached 1:53.83 2:06.36 2:25.71 1:53.83 2:20.01
5 Andrew Taylor Fr Windsor 1:56.05 1:58.35 2:14.44 1:54.90 1:37.67
6 Owen Gilbert Fr Unattached 2:04.95 2:03.79 2:15.36 1:55.69 1:45.28
7 Brayden DeGrace Sr Windsor 1:33.98 1:22.38 1:33.98 1:56.02 2:27.35
8 Tommee Smith JR-3 Spring Arbor 2:07.73 2:05.40 1:41.02 1:56.11 2:23.98
9 Collin Graham JR-3 Davenport 1:50.61 1:41.30 2:24.38 1:56.43 1:36.64
10 Austin Rippee SR-4 Saginaw Valley 1:32.68 1:32.68 1:57.31 1:57.31 1:40.89
11 Jacob Singleton FR-1 Spring Arbor 1:22.75 2:19.49 2:04.12 1:58.21 2:04.12
12 Josiah Magley FR-1 Oakland 1:35.85 2:10.17 2:22.00 1:58.33 2:05.43
13 Nathan Nohr Sr UofM Club 1:34.68 1:54.80 2:20.84 1:58.35 1:55.99
14 Rickey Shackleford Sr UofM Club 1:54.92 2:32.83 2:24.54 1:58.47 1:51.37
15 Hunter Assenmacher JR-3 Lawrence Tech 2:01.33 1:55.39 1:39.92 1:58.95 2:09.66
16 Adam Kliensmith Fr Windsor 2:23.40 2:19.82 2:04.28 1:59.50 2:31.77
17 Jaron Wyma FR-1 Saginaw Valley 2:21.59 2:03.59 2:16.79 1:59.99 2:26.39
18 Daniel Berg Fr UofM Club 2:28.17 2:32.99 1:25.53 2:00.46 2:18.53
19 Haydin Sims FR-1 Alma 2:26.98 2:15.87 1:54.87 2:03.51 1:33.87
20 Matthew Black Jr CMU Club 1:33.00 2:16.40 1:57.80 2:04.00 2:07.72
21 Nicholas Neri Sr Windsor 2:32.21 2:25.97 2:06.01 2:04.76 2:11.00
22 Tomas Peralta Fr UofM Club 2:16.38 2:05.01 2:07.54 2:06.27 1:30.92
23 Landon Buskirk Fr MSU Club 2:00.22 2:22.99 1:47.56 2:06.54 1:53.89
24 Patrick Kariuki Fr Windsor 2:09.14 1:29.89 1:36.22 2:06.60 1:38.75
25 Charles Newburry SO-2 Spring Arbor 1:49.17 2:18.37 1:37.75 2:06.94 2:36.14
26 Ian Steele So UofM Club 1:44.53 2:38.07 2:08.75 2:07.47 2:13.85
27 Joesph Fedoronko So UofM Club 2:16.50 1:58.64 1:36.96 2:07.57 2:12.68
28 James Harrison Fr UofM Club 1:36.04 2:32.38 2:36.23 2:08.05 1:47.57
29 Luke Bevington   CMU Club 2:27.93 1:53.20 1:41.62 2:08.63 2:00.92
30 Kyle Wakerley So UofM Club 2:24.32 2:23.03 2:12.72 2:08.85 1:44.37
31 Jacob Campbell JR-3 Alma 1:54.81 2:32.21 1:35.46 2:08.99 2:33.50
32 Dominic Comfort So Unattached 2:42.85 2:44.17 1:54.26 2:11.33 2:50.73
33 Connor McCraight SO-2 Madonna 1:51.65 1:46.40 1:45.08 2:11.35 2:32.37
34 Eric Somsky SR-4 Lake Superior State 1:53.59 2:32.34 2:13.63 2:13.63 2:33.68
35 Nasim Saed Fr MSU Club 2:25.14 2:41.42 1:49.87 2:15.64 1:39.02
36 Riley Sponseller SO-2 Lake Superior State 2:20.58 2:06.38 1:56.44 2:22.00 1:56.44
37 Cooper Rokop Fr MSU Club 2:12.06 2:24.98 1:57.71 2:23.54 2:22.11
38 Justin Kissling JR-3 Alma 2:12.26 1:49.97 1:48.48 2:28.60 2:39.01
39 Nicholas Malish FR-1 Alma 2:16.52 2:02.72 3:10.21 2:33.39 2:04.25
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Dean Reynolds SO-2 Spring Arbor 1:25.98 1:55.39 2:25.93 2:23.67 1:53.12 1:55.39
2 Dominic Suliman   Unattached 1:54.35 1:50.95 2:03.40 2:18.12 1:53.21 1:23.78
3 Brady McArdle RS Unattached 2:02.50 2:00.23 1:54.56 1:19.40 1:53.42 1:36.41
4 Jeremy Wilk Senior Unattached 2:14.32 1:43.59 1:53.83 1:56.11 1:53.83 1:49.28
5 Andrew Taylor Fr Windsor 2:25.93 2:13.29 1:37.67 1:36.52 1:54.90 2:06.39
7 Brayden DeGrace Sr Windsor 2:26.19 1:37.46 1:38.62 2:29.67 1:56.02 2:16.91
8 Tommee Smith JR-3 Spring Arbor 1:51.47 2:29.79 2:28.62 2:08.89 1:56.11 1:31.73
9 Collin Graham JR-3 Davenport 2:31.36 2:12.73 1:44.79 1:52.94 1:56.43 1:49.45
10 Austin Rippee SR-4 Saginaw Valley 1:25.64 2:21.95 1:35.03 2:19.60 1:57.31 2:21.95
14 Rickey Shackleford Sr UofM Club 1:44.26 2:11.51 2:04.40 2:15.06 1:58.47 1:43.07
17 Jaron Wyma FR-1 Saginaw Valley 1:48.00 2:20.39 1:44.40 1:28.80 1:59.99 1:26.40
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
11 Jacob Singleton FR-1 Spring Arbor 2:07.67 2:17.13 2:13.58 1:58.21
12 Josiah Magley FR-1 Oakland 1:53.60 1:38.22 1:44.13 1:58.33
13 Nathan Nohr Sr UofM Club 1:32.32 2:10.19 1:40.60 1:58.35
15 Hunter Assenmacher JR-3 Lawrence Tech 2:27.50 1:57.76 2:31.07 1:58.95
16 Adam Kliensmith Fr Windsor 1:26.04 1:51.14 2:17.43 1:59.50
18 Daniel Berg Fr UofM Club 2:07.69 2:35.40 1:54.44 2:00.46
21 Nicholas Neri Sr Windsor 2:17.24 1:34.82 1:33.57 2:04.76
22 Tomas Peralta Fr UofM Club 1:58.70 1:33.44 1:37.23 2:06.27
26 Ian Steele So UofM Club 2:08.75 2:38.07 1:53.45 2:07.47
27 Joesph Fedoronko So UofM Club 2:44.57 1:35.68 1:57.37 2:07.57
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
19 Haydin Sims FR-1 Alma 2:39.33 2:03.51
20 Matthew Black Jr CMU Club 2:12.68 2:04.00
23 Landon Buskirk Fr MSU Club 2:16.67 2:06.54
24 Patrick Kariuki Fr Windsor 2:36.99 2:06.60
25 Charles Newburry SO-2 Spring Arbor 2:41.22 2:06.94
28 James Harrison Fr UofM Club 2:29.82 2:08.05
31 Jacob Campbell JR-3 Alma 2:45.11 2:08.99
32 Dominic Comfort So Unattached 1:37.19 2:11.33
37 Cooper Rokop Fr MSU Club 2:22.11 2:23.54
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Owen Gilbert Fr Unattached 1:55.69
29 Luke Bevington   CMU Club 2:08.63
30 Kyle Wakerley So UofM Club 2:08.85
33 Connor McCraight SO-2 Madonna 2:11.35
34 Eric Somsky SR-4 Lake Superior State 2:13.63
35 Nasim Saed Fr MSU Club 2:15.64
36 Riley Sponseller SO-2 Lake Superior State 2:22.00
38 Justin Kissling JR-3 Alma 2:28.60
39 Nicholas Malish FR-1 Alma 2:33.39