January 28, 2023
|
Saint Olaf College-Tostrud Center - Northfield, MN
|
200m (Flat)

Men's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Varney Conneh SR-4 Augsburg 8.44 7.15 7.87 6.22
2 Kpeweh Smith SR-4 Augsburg 8.66 7.27 5.46 8.36
3 Ben Kritsberg FR-1 Saint Mary's (Minn.) 7.88 7.29 7.80 8.39
4 Matthew Skelly SO-2 Gustavus Adolphus 5.19 7.30 5.26 5.77
5 Albert Smith SR-4 Bethel (Minn.) 7.61 7.31 8.48 5.41

Men's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Nathan Le SO-2 Gustavus Adolphus 5.39 6.99
2 Arlo Heitler SO-2 Macalester 7.90 7.11
3 Varney Conneh SR-4 Augsburg 7.59 7.16
4 Cameron McConnell SO-2 Bethel (Minn.) 5.96 7.26
5 Matthew Skelly SO-2 Gustavus Adolphus 5.88 7.00
6 Kpeweh Smith SR-4 Augsburg 5.42 7.32
7 Albert Smith SR-4 Bethel (Minn.) 7.04 7.33
8 Ben Kritsberg FR-1 Saint Mary's (Minn.) 6.29 7.39
9 Sylvain Zong-Naba SO-2 Macalester 7.82 7.44
9 Danny Bies SO-2 Gustavus Adolphus 7.59 7.44
11 Tony Haack FR-1 Bethel (Minn.) 8.72 7.45
12 Jacob Kogut SO-2 Macalester 6.12 7.46
13 Micah Smith SR-4 Bethel (Minn.) 6.31 7.51
14 Josh Charlton SO-2 St. Olaf 8.11 7.58
15 Eh Ler Moo FR-1 St. Olaf 8.13 7.59
16 Riley Hodin SO-2 Macalester 5.79 7.61
17 Godsword Simon SO-2 Bethel (Minn.) 5.42 7.73
18 Max Thomas FR-1 St. Olaf 9.17 7.77
19 Kevin Wang FR-1 Macalester 9.95 7.77
20 Samuel Gardeen SO-2 Bethel (Minn.) 8.86 7.84
21 Success Famuyide FR-1 Augsburg 8.80 7.85
22 Jaden Quast FR-1 Bethel (Minn.) 8.75 7.88
23 John Diaz SO-2 Gustavus Adolphus 8.69 7.97
24 Luke Daenzer FR-1 Bethel (Minn.) 6.89 8.10
25 Forest Menter FR-1 St. Olaf 6.61 8.16
26 Calvin Moeller SO-2 Gustavus Adolphus 6.06 8.19
27 Daniel Garcia FR-1 Augsburg 8.97 8.23
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
3 Varney Conneh SR-4 Augsburg 8.45 7.16
8 Ben Kritsberg FR-1 Saint Mary's (Minn.) 6.88 7.39
13 Micah Smith SR-4 Bethel (Minn.) 8.72 7.51
15 Eh Ler Moo FR-1 St. Olaf 6.91 7.59
18 Max Thomas FR-1 St. Olaf 9.79 7.77
26 Calvin Moeller SO-2 Gustavus Adolphus 8.85 8.19
27 Daniel Garcia FR-1 Augsburg 10.46 8.23
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
2 Arlo Heitler SO-2 Macalester 7.11 7.68 6.76 8.18
6 Kpeweh Smith SR-4 Augsburg 7.32 5.71 8.06 9.01
9 Sylvain Zong-Naba SO-2 Macalester 7.44 7.07 7.00 6.33
9 Danny Bies SO-2 Gustavus Adolphus 7.44 9.08 8.26 5.51
17 Godsword Simon SO-2 Bethel (Minn.) 7.73 8.43 8.43 6.65
20 Samuel Gardeen SO-2 Bethel (Minn.) 7.84 10.20 7.45 8.24
24 Luke Daenzer FR-1 Bethel (Minn.) 8.10 9.24 10.53 8.83
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Cameron McConnell SO-2 Bethel (Minn.) 7.77 8.06 7.26 7.63 8.93 5.09 7.12
7 Albert Smith SR-4 Bethel (Minn.) 7.11 9.24 7.33 7.77 8.87 6.16 9.39
11 Tony Haack FR-1 Bethel (Minn.) 8.72 6.49 7.45 7.83 8.12 6.26 7.60
12 Jacob Kogut SO-2 Macalester 7.17 6.12 7.46 8.73 5.97 9.63 5.60
19 Kevin Wang FR-1 Macalester 9.25 5.52 7.77 6.22 9.56 10.03 8.40
22 Jaden Quast FR-1 Bethel (Minn.) 7.96 6.15 7.88 6.70 7.25 8.51 8.91
23 John Diaz SO-2 Gustavus Adolphus 6.46 5.74 7.97 9.41 9.17 10.37 6.14
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Nathan Le SO-2 Gustavus Adolphus 5.39 5.53 6.99
5 Matthew Skelly SO-2 Gustavus Adolphus 6.37 7.98 7.00
14 Josh Charlton SO-2 St. Olaf 7.74 7.81 7.58
16 Riley Hodin SO-2 Macalester 8.38 6.85 7.61
21 Success Famuyide FR-1 Augsburg 5.50 7.54 7.85
25 Forest Menter FR-1 St. Olaf 6.12 8.00 8.16