January 26-28, 2023
|
Texas Tech-Sports Performance Center - Lubbock, TX
|
200m (Banked)
|
3217 ft. elevation
ICON KEY: NCAA DII Prov NJCAA

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Edita Sklenska SR-4 Oklahoma 2:10.11
2 Macey Hilton FR-1 SMU 2:12.36
3 Charlotte Augenstein SO-2 Georgia 2:12.72
4 Sierra Williams JR-3 Oklahoma 2:12.94
5 Leoni Mierswa JR-3 SMU 2:14.66
6 Lauren Walls-Portillo FR-1 UT-Arlington 2:15.90
7 Rushana Dwyer FR-1 South Plains 2:18.50
8 Jessica Caraway SO-2 Kansas State 2:18.62
9 Raquel Chavez SO-2 West Texas A&M 2:19.30
10 Riley Cowan JR-3 Texas A&M-CC 2:19.79
11 Kaitlyn Gearin JR-3 SMU 2:19.91
12 Kendall Saeger SO-2 SMU 2:21.18
13 Annie King JR-3 Stephen F. Austin 2:21.37
14 Mathilde Ruud SR-4 UT-Arlington 2:21.56
15 Estrella Medellin SO-2 UT-Rio Grande Valley 2:21.93
16 Sharon Labich SR-4 Grambling 2:22.80
17 Anete Randma FR-1 West Texas A&M 2:22.80
18 Raegan Gorzeman JR-3 Nevada 2:23.00
19 Lilliana Guerrero FR-1 South Plains 2:24.11
20 Adele Clarke FR-1 Texas Tech 2:24.48
21 Kailey Sykora SO-2 Tarleton State 2:24.53
22 Alanis Robineau JR-3 SMU 2:25.02
23 Ana Couto FR-1 Barton County CC 2:25.06
24 Yasmine Steele JR-3 Texas A&M-CC 2:25.61
25 Mackenzie Montandon JR-3 SMU 2:25.62
26 Maddie Hulcy JR-3 SMU 2:27.38
27 Lior Kremer JR-3 SMU 2:27.80
28 Nikoleta Rafailaki FR-1 SMU 2:28.92
29 Mia Olsen JR-3 SMU 2:29.50
30 Cambria Clark SR-4 Texas A&M-CC 2:29.84
31 Sancia Smith SO-2 Western Texas College 2:32.78
32 Raeley Howard FR-1 West Texas A&M 2:32.87
33 Tori Tauch FR-1 North Texas 2:36.00
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Edita Sklenska SR-4 Oklahoma 2:10.11
2 Macey Hilton FR-1 SMU 2:12.36
3 Charlotte Augenstein SO-2 Georgia 2:12.72
4 Sierra Williams JR-3 Oklahoma 2:12.94
18 Raegan Gorzeman JR-3 Nevada 2:23.00
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Leoni Mierswa JR-3 SMU 2:05.24 1:49.08 2:14.66 2:44.29 2:30.82 1:34.27
6 Lauren Walls-Portillo FR-1 UT-Arlington 2:18.62 2:02.31 2:15.90 2:53.96 1:37.85 2:34.93
7 Rushana Dwyer FR-1 South Plains 2:46.20 2:01.88 2:18.50 1:53.57 2:04.65 2:51.74
8 Jessica Caraway SO-2 Kansas State 1:45.36 2:39.42 2:18.62 2:20.01 2:57.44 2:46.35
9 Raquel Chavez SO-2 West Texas A&M 2:09.55 2:16.52 2:19.30 2:05.37 2:01.20 2:36.02
14 Mathilde Ruud SR-4 UT-Arlington 2:45.63 1:57.50 2:21.56 2:45.63 2:32.89 2:34.30
15 Estrella Medellin SO-2 UT-Rio Grande Valley 2:46.06 1:49.29 2:21.93 2:36.13 2:06.32 2:13.42
20 Adele Clarke FR-1 Texas Tech 2:54.82 1:58.48 2:24.48 2:56.27 1:52.70 2:36.04
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
10 Riley Cowan JR-3 Texas A&M-CC 2:19.79 1:37.86 2:53.34 2:17.00 2:43.56 2:57.54
11 Kaitlyn Gearin JR-3 SMU 2:19.91 1:57.53 2:31.11 2:15.72 2:00.33 2:42.30
12 Kendall Saeger SO-2 SMU 2:21.18 2:53.66 2:18.36 2:26.83 2:26.83 2:04.24
13 Annie King JR-3 Stephen F. Austin 2:21.37 1:53.10 2:19.96 2:05.82 2:58.13 3:00.96
16 Sharon Labich SR-4 Grambling 2:22.80 1:51.39 2:29.94 2:28.52 2:07.10 2:45.65
21 Kailey Sykora SO-2 Tarleton State 2:24.53 2:17.31 2:37.54 2:59.22 3:06.45 2:56.33
25 Mackenzie Montandon JR-3 SMU 2:25.62 2:46.01 1:57.96 2:50.38 1:59.41 2:19.80
30 Cambria Clark SR-4 Texas A&M-CC 2:29.84 2:56.82 2:58.31 3:13.30 2:26.85 2:56.82
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
17 Anete Randma FR-1 West Texas A&M 2:44.22 2:07.10 2:22.80 1:57.10 2:41.37 2:29.94
22 Alanis Robineau JR-3 SMU 2:36.63 2:22.12 2:25.02 2:16.32 2:17.77 3:04.18
23 Ana Couto FR-1 Barton County CC 1:57.50 2:03.31 2:25.06 2:39.57 2:39.57 2:59.88
26 Maddie Hulcy JR-3 SMU 2:09.70 2:48.02 2:27.38 2:52.44 3:10.12 2:36.23
28 Nikoleta Rafailaki FR-1 SMU 2:45.31 3:04.66 2:28.92 2:14.03 2:24.46 2:51.26
31 Sancia Smith SO-2 Western Texas College 2:55.70 2:14.45 2:32.78 2:45.01 2:08.34 2:28.20
32 Raeley Howard FR-1 West Texas A&M 3:15.68 2:16.06 2:32.87 3:17.21 3:14.15 2:58.86
Women's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
19 Lilliana Guerrero FR-1 South Plains 2:05.38 2:27.00 2:01.06 2:24.11 1:52.41
24 Yasmine Steele JR-3 Texas A&M-CC 2:29.98 1:43.39 2:37.26 2:25.61 2:03.77
27 Lior Kremer JR-3 SMU 2:42.58 3:10.67 3:00.32 2:27.80 2:20.41
29 Mia Olsen JR-3 SMU 2:22.03 1:55.12 2:44.45 2:29.50 3:11.36
33 Tori Tauch FR-1 North Texas 3:22.80 2:03.24 2:32.88 2:36.00 3:16.56