January 26-28, 2023
|
Texas Tech-Sports Performance Center - Lubbock, TX
|
200m (Banked)
|
3217 ft. elevation
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B NJCAA

Men 60m Hurdles Qualifying

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Antione Andrews FR-1 Texas Tech 5.54 7.91
2 Cameron Harris SR-4 Air Force 6.08 8.00
3 Justin Guy SO-2 South Plains 9.20 8.07
4 Steven Anderson SR-4 Madonna 7.68 8.08
5 Justin Raines SO-2 Tarleton State 6.65 8.11
6 Dishaun Lamb FR-1 South Plains 8.75 8.17
7 Urijah Williams SO-2 Louisiana Tech 7.72 8.04
8 Trpimir Siroki SR-4 Texas A&M-CC 7.53 8.09
9 Anthony Trucks FR-1 Oregon 8.91 8.10
10 Ketavion Humber SR-4 Texas A&M-CC 5.80 8.17
11 Devoy Pinnock SO-2 Barton County CC 7.37 8.18
12 Seth Meador JR-3 Air Force 8.59 8.18
13 Jalen McGee SO-2 Barton County CC 7.89 8.21
14 Darek Hackett SO-2 Air Force 5.84 8.22
15 Jovan Canak FR-1 Stephen F. Austin 6.75 8.23
16 Kyle Lind JR-3 Texas Tech 8.58 8.25
17 Daniel Armstrong SR-4 Texas A&M-CC 8.01 8.25
18 Abdulsamad Sanusi FR-1 North Texas 8.02 8.26
19 Nolan Walker JR-3 UT-Arlington 9.94 8.28
20 Philip Hundl JR-3 Air Force 8.70 8.28
21 Samuel Alves FR-1 Texas Tech 8.20 8.28
22 Tajae Francis FR-1 South Plains 10.64 8.31
23 Daqwon Wilson SO-2 Barton County CC 5.99 8.32
24 Traise Cain SO-2 West Texas A&M 10.50 8.33
25 Christian Marshall SO-2 West Texas A&M 5.85 8.35
26 Ayden Colbert FR-1 Stephen F. Austin 7.80 8.38
27 Dakari Betts FR-1 Grambling 9.78 8.43
28 Romet Vahter FR-1 North Texas 7.95 8.45
29 Jaylen Critton FR-1 UT-Rio Grande Valley 6.22 8.51
30 Rainey Anderson SR-4 Grambling 10.25 8.54
31 Jordan Coates-McBride JR-3 North Texas 9.85 8.56
32 Brady Sisneroz SO-2 Tarleton State 8.87 8.61
33 Jomauri Murray JR-3 North Texas 10.53 8.63
34 Alex Galvan SO-2 UT-Rio Grande Valley 11.15 8.64
35 Allen Henderson JR-3 West Texas A&M 8.47 8.64
36 Cornelius Coleman SR-4 Tarleton State 10.57 8.66
37 Charles Whitcomb SO-2 Air Force 7.13 8.69
38 Daniel Jenkins JR-3 North Texas 11.28 8.81
39 Andrew Phillips SO-2 Stephen F. Austin 7.25 8.94
40 Dante Montaque JR-3 Grambling 8.56 9.01
41 Aidan Heredia SO-2 Wayland Baptist 11.55 9.02
Men 60m Hurdles Qualifying Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Antione Andrews FR-1 Texas Tech 7.91
7 Urijah Williams SO-2 Louisiana Tech 8.04
20 Philip Hundl JR-3 Air Force 8.28
33 Jomauri Murray JR-3 North Texas 8.63
34 Alex Galvan SO-2 UT-Rio Grande Valley 8.64
36 Cornelius Coleman SR-4 Tarleton State 8.66
Men 60m Hurdles Qualifying Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Justin Raines SO-2 Tarleton State 8.11
10 Ketavion Humber SR-4 Texas A&M-CC 8.17
22 Tajae Francis FR-1 South Plains 8.31
23 Daqwon Wilson SO-2 Barton County CC 8.32
26 Ayden Colbert FR-1 Stephen F. Austin 8.38
28 Romet Vahter FR-1 North Texas 8.45
31 Jordan Coates-McBride JR-3 North Texas 8.56
39 Andrew Phillips SO-2 Stephen F. Austin 8.94
Men 60m Hurdles Qualifying Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Cameron Harris SR-4 Air Force 8.00
8 Trpimir Siroki SR-4 Texas A&M-CC 8.09
25 Christian Marshall SO-2 West Texas A&M 8.35
27 Dakari Betts FR-1 Grambling 8.43
29 Jaylen Critton FR-1 UT-Rio Grande Valley 8.51
32 Brady Sisneroz SO-2 Tarleton State 8.61
35 Allen Henderson JR-3 West Texas A&M 8.64
Men 60m Hurdles Qualifying Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
3 Justin Guy SO-2 South Plains 6.30 8.96 8.07 7.35
11 Devoy Pinnock SO-2 Barton County CC 6.47 6.30 8.18 6.88
15 Jovan Canak FR-1 Stephen F. Austin 6.09 9.96 8.23 8.07
19 Nolan Walker JR-3 UT-Arlington 7.54 10.27 8.28 10.27
37 Charles Whitcomb SO-2 Air Force 10.78 6.52 8.69 9.30
40 Dante Montaque JR-3 Grambling 6.58 6.31 9.01 9.64
Men 60m Hurdles Qualifying Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
6 Dishaun Lamb FR-1 South Plains 6.95 8.17
12 Seth Meador JR-3 Air Force 6.71 8.18
13 Jalen McGee SO-2 Barton County CC 7.56 8.21
16 Kyle Lind JR-3 Texas Tech 6.11 8.25
18 Abdulsamad Sanusi FR-1 North Texas 10.33 8.26
21 Samuel Alves FR-1 Texas Tech 6.55 8.28
30 Rainey Anderson SR-4 Grambling 7.86 8.54
38 Daniel Jenkins JR-3 North Texas 8.64 8.81
Men 60m Hurdles Qualifying Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Steven Anderson SR-4 Madonna 8.08 5.82 6.14 8.97 8.25 5.66 7.20
9 Anthony Trucks FR-1 Oregon 8.10 10.21 7.86 8.02 9.72 6.16 8.27
14 Darek Hackett SO-2 Air Force 8.22 7.81 6.74 8.72 10.20 6.66 6.58
17 Daniel Armstrong SR-4 Texas A&M-CC 8.25 9.00 6.52 10.56 6.60 6.69 8.67
24 Traise Cain SO-2 West Texas A&M 8.33 9.33 10.58 7.50 9.83 6.42 6.75
41 Aidan Heredia SO-2 Wayland Baptist 9.02 10.29 9.02 6.41 11.28 6.32 7.76