April 1, 2023
|
George Steinbrenner - Lutz, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Caden Sessions JR Land O'Lakes 3:16.38 4:32.74 4:02.74 5:21.84 4:57.29 10
2 Dylan Powell JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 4:22.00 4:32.91 4:43.83 4:11.08 3:11.04 8
3 Jaime Candelaria SR Wiregrass Ranch 4:05.05 4:35.33 4:54.61 4:05.05 5:24.89 6
4 Chase Thurber SR River Ridge 4:12.91 4:37.92 3:56.24 3:39.56 3:47.90 5
5 Ronan Deneen JR River Ridge 3:45.82 4:38.79 4:19.28 5:15.04 5:48.49 4
6 Wisny Cherident SR Bloomingdale 5:16.19 4:39.81 4:59.40 5:44.17 5:30.18 3
7 Roman Montero JR Robinson 3:52.47 4:40.08 4:48.49 4:45.69 5:44.50 2
8 Zachary Glover SO Sickles 5:45.24 4:40.68 5:59.27 4:15.42 4:46.30 1
9 Tyler Galley SR Palm Harbor University 4:15.68 4:44.08 4:24.20 4:07.15 4:49.77 -
10 Enrique Toro Mendez SR River Ridge 4:09.56 4:46.85 4:26.77 5:55.70 4:32.51 -
11 Nehemiah Morales JR Land O'Lakes 3:44.10 4:47.30 3:35.48 3:29.73 4:12.83 -
12 Carson Kryk SO Palm Harbor University 5:57.16 4:48.03 4:56.67 4:39.39 5:42.76 -
13 Brody Waltz FR Palm Harbor University 6:03.33 4:48.35 4:05.10 4:51.24 3:33.38 -
14 Elijah Law JR Freedom (Tampa) 6:21.84 4:53.72 5:05.47 4:12.60 4:56.66 -
15 Ethan Eaves SR Newsome 3:41.08 4:54.77 4:40.04 3:55.82 4:16.45 -
16 Henry Moore SR Wiregrass Ranch 3:29.43 4:54.97 4:40.23 4:16.63 4:43.18 -
17 David Schilling SO Bloomingdale 4:49.26 4:55.16 6:03.05 6:06.00 4:43.36 -
18 Pierson Jones SO Carrollwood 5:32.30 4:56.69 5:11.53 6:10.87 3:42.52 -
19 Manuel Nava SR Plant City 5:47.20 4:56.75 5:32.36 5:05.66 4:00.37 -
20 Gavin Manovill FR Palm Harbor University 3:59.13 4:58.91 3:35.22 3:38.21 5:34.78 -
21 Jack Blomgren FR Mitchell 4:38.35 4:59.30 3:35.50 4:41.35 5:44.20 -
22 Samuel Aspinall SO George Steinbrenner 5:47.49 4:59.56 4:26.61 4:35.60 6:11.46 -
23 Jason Malone JR Land O'Lakes 5:47.60 4:59.65 6:14.57 5:32.62 4:53.66 -
24 Jackson Tubbs SO Tampa Catholic 3:36.11 5:00.15 4:06.13 4:48.15 4:21.13 -
25 Joseph Kuhns SO Freedom (Tampa) 5:52.06 5:00.90 4:51.88 5:52.06 4:54.89 -
26 Gabriel Rill JR Tampa Bay HEAT 5:40.30 5:01.15 5:28.26 3:36.83 5:31.27 -
27 Brady Pavlica JR Mitchell 6:14.50 5:02.01 4:52.95 3:37.45 4:22.75 -
28 Adrian Sanchez JR Alonso 5:15.49 5:03.35 6:10.09 6:00.99 4:20.89 -
29 Francesco Alagna SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 4:58.84 5:04.93 4:52.74 4:55.79 5:32.38 -
30 Nathan Webb SO Land O'Lakes 3:40.10 5:05.69 4:59.58 5:24.04 4:50.41 -
31 Cordell Smith SO Newsome 4:53.98 5:06.22 5:30.72 5:12.35 5:06.22 -
32 Peter Smalley FR Robinson 5:09.88 5:06.81 5:28.29 3:40.91 6:11.24 -
33 Luca Martin FR George Steinbrenner 3:41.86 5:08.13 4:09.59 3:51.10 4:25.00 -
34 Arnold Moran SR Hillsborough 6:00.86 5:08.42 5:33.10 4:34.50 5:45.43 -
35 Preston Cooper SO Alonso 6:39.30 5:09.53 5:28.11 5:49.77 5:28.11 -
36 Noah Woodside SO River Ridge 6:30.09 5:09.59 6:14.61 5:49.84 4:04.58 -
37 Max Stansell FR Plant City 5:50.22 5:09.93 4:26.54 4:32.74 5:44.03 -
38 Connor Costin SO Land O'Lakes 5:53.35 5:09.95 4:20.36 5:03.76 6:15.04 -
39 Alfredo Romero FR Plant City 5:48.25 5:10.93 5:51.35 5:32.70 5:45.14 -
40 Hunter Viens JR Mitchell 5:48.95 5:11.56 3:56.79 4:21.71 3:56.79 -
41 Khaleb White SO Riverview 4:25.07 5:11.84 5:55.50 6:29.80 6:20.45 -
42 Evan Farnan JR Sickles 6:05.31 5:12.23 6:02.19 6:27.17 5:02.87 -
43 Lance Logan JR Sickles 5:23.35 5:13.93 3:55.45 4:39.40 4:42.54 -
44 Bryce Winkler SR Newsome 3:43.13 5:14.26 6:13.97 3:58.84 3:49.41 -
45 Joe Mena SO Chamberlain 6:27.08 5:14.70 4:30.65 6:08.20 6:45.97 -
46 Jaden Millet SO Bloomingdale 5:06.18 5:15.65 6:09.31 4:25.15 4:15.68 -
47 Nathanial Abraha JR Bloomingdale 5:53.86 5:15.94 3:41.16 5:28.58 4:34.87 -
48 Gavin Hahn FR Land O'Lakes 6:51.38 5:16.44 4:19.48 3:41.51 4:35.31 -
49 John Bertram JR Freedom (Tampa) 5:42.50 5:17.13 4:48.59 4:16.88 5:39.33 -
50 Cory Ward JR Freedom (Tampa) 3:57.95 5:17.26 4:20.16 5:42.64 4:32.85 -
51 Varshith Ale SO Sickles 4:55.33 5:17.55 6:24.24 6:40.12 4:17.22 -
52 Brandon Turner SR Bloomingdale 4:33.85 5:18.43 5:43.91 6:25.30 6:38.04 -
53 Robert Bonomo FR Wiregrass Ranch 6:12.58 5:18.44 4:02.02 5:47.10 4:02.02 -
54 Gavin Floyd SO Riverview 6:23.26 5:19.38 6:23.26 5:41.74 4:28.28 -
55 Austin West FR Riverview 6:52.11 5:19.46 5:00.30 5:25.85 5:13.07 -
56 Abhinav Devpura SR Sickles 5:48.31 5:19.55 6:36.25 4:12.45 3:46.88 -
57 Hunter Wilk FR Newsome 5:00.84 5:20.04 3:47.23 4:12.84 6:33.65 -
58 Elias Ammerlann SO Wiregrass Ranch 3:47.57 5:20.51 5:01.28 6:43.85 4:35.64 -
59 Austin Gutman SO Mitchell 3:50.94 5:20.74 4:42.26 6:47.34 4:06.97 -
60 Tristan Soler FR Newsome 6:50.90 5:23.54 4:28.54 5:20.31 4:15.60 -
61 Aiden Tran JR Alonso 5:24.75 5:24.75 4:36.04 6:52.44 6:13.47 -
62 Eliel Alvarez JR Alonso 6:59.11 5:24.89 6:07.13 4:36.16 4:58.90 -
63 Josh Warren FR Palm Harbor University 5:02.47 5:25.23 6:59.55 6:27.03 4:36.45 -
64 Evan Huang SR Carrollwood 6:37.44 5:25.77 5:38.80 6:24.41 5:35.55 -
65 Ariel Acosta SO Jefferson 5:06.72 5:26.29 5:13.24 4:21.04 5:49.13 -
66 Michael Martinez JR Alonso 5:33.02 5:26.49 5:00.37 6:12.20 4:14.67 -
67 Connor McGrath FR Carrollwood 5:08.09 5:27.75 4:54.98 6:26.75 5:01.53 -
68 Damien McEntee JR King 4:35.77 5:28.29 4:09.50 5:54.56 4:06.22 -
69 Taylor Hohman JR George Steinbrenner 6:50.97 5:28.77 5:12.34 4:52.61 6:08.23 -
70 Ethan Udagawa SR Freedom (Tampa) 6:35.08 5:29.23 4:33.26 5:02.90 4:53.02 -
71 William Kent FR Palm Harbor University 4:03.90 5:29.59 5:36.19 4:33.56 7:05.18 -
72 Gabriel Stille JR Palm Harbor University 4:36.89 5:29.63 4:27.00 6:42.15 3:54.04 -
73 Emiliano Mireles SO King 6:19.58 5:30.07 4:07.56 6:42.69 5:03.67 -
74 Joseph Greenhaw FR Wiregrass Ranch 6:23.12 5:30.27 4:30.83 5:03.85 5:20.37 -
75 Zachary Loftis FR Land O'Lakes 6:59.51 5:30.32 5:43.54 5:46.84 6:42.99 -
76 Owen Walsh JR Carrollwood 3:54.77 5:30.65 5:00.90 5:57.11 6:07.03 -
77 Richard Fernandez SO Mitchell 5:11.04 5:30.89 3:58.24 6:33.76 7:00.23 -
78 William Benedict SR Sickles 4:18.28 5:31.12 7:00.53 4:31.52 7:03.84 -
79 Arya Agarwal SO Strawberry Crest 7:04.95 5:31.99 4:38.88 4:58.80 4:45.52 -
80 Johnny Wawrzyniak FR Wiregrass Ranch 7:11.81 5:32.16 4:32.38 7:01.85 4:25.73 -
81 Caleb Ruperto FR Carrollwood 6:38.86 5:32.38 5:45.68 6:18.92 6:28.89 -
82 Kyle Perkins SO Robinson 5:45.92 5:32.61 6:49.11 6:19.18 4:42.72 -
83 Joshua Dibble SO East Bay 5:29.46 5:32.78 5:59.41 5:09.49 5:12.82 -
84 Cooper Geib FR Alonso 5:54.11 5:34.06 4:43.96 6:20.83 6:04.13 -
85 Gabe Scott SO Chamberlain 5:27.45 5:34.13 6:47.64 5:47.50 4:10.60 -
86 Benjamin Laber FR Land O'Lakes 6:14.62 5:34.48 6:11.28 6:41.38 5:17.76 -
87 Luke Walguarnery SO Alonso 4:38.98 5:36.11 5:29.39 3:58.64 5:32.75 -
88 Devon Nguyen JR Mitchell 6:03.83 5:36.88 5:33.52 3:59.19 5:26.78 -
89 Miguel Nelson JR Riverview 6:39.46 5:38.52 6:56.38 6:05.61 4:54.52 -
90 Kavan Roy SO Tampa Bay HEAT 5:48.77 5:38.61 4:10.58 6:05.70 6:29.41 -
91 Alexander Byrd JR Newsome 6:59.92 5:38.64 4:17.37 4:30.92 5:25.10 -
92 Evan Donaldson FR George Steinbrenner 7:25.18 5:42.44 4:27.11 6:47.51 7:01.21 -
93 Oscar Lozoya JR Plant City 4:00.38 5:43.40 4:31.29 6:10.88 4:45.03 -
94 Ronin Mithaug JR Newsome 5:26.50 5:43.68 4:00.58 4:00.58 4:34.95 -
95 Corei Marshall SO Riverview 4:38.41 5:43.71 6:31.83 4:14.35 5:23.09 -
96 Thomas Brown FR Alonso 4:07.86 5:44.25 4:14.75 7:13.76 4:38.85 -
97 Kyle Cox FR Land O'Lakes 4:07.89 5:44.29 4:56.09 4:35.44 7:00.04 -
98 Colin White JR Bloomingdale 5:44.33 5:44.33 5:58.11 4:04.48 6:35.98 -
99 Luke Oldenburg FR George Steinbrenner 4:32.32 5:44.70 4:56.45 4:42.66 5:44.70 -
100 Nicholas Estrada SO Tampa Catholic 6:33.44 5:45.12 4:29.20 4:18.84 6:26.54 -
101 Scott Chiari FR Bloomingdale 6:37.47 5:45.62 6:54.75 4:15.76 7:25.85 -
102 Ayden Powell SO King 6:20.52 5:45.92 5:14.79 6:23.98 5:59.76 -
103 Ronnie Iglesia SO Hillsborough 7:02.83 5:46.58 6:24.71 4:06.08 6:14.31 -
104 Logan Teats FR Newsome 4:41.27 5:47.24 5:54.19 4:44.74 6:11.55 -
105 William Johnston FR Newsome 6:29.19 5:47.49 6:22.24 4:34.52 7:31.74 -
106 Evan Forsyth FR Tampa Bay HEAT 6:43.45 5:47.80 5:58.24 4:20.85 6:53.89 -
107 Anthony James FR King 6:02.13 5:48.20 5:34.28 5:41.24 4:10.71 -
108 Kaden Cicello SO Strawberry Crest 6:34.15 5:48.80 7:09.03 4:14.63 6:20.20 -
109 Landon Holschauer FR Bloomingdale 7:30.61 5:49.31 7:02.67 7:20.13 7:02.67 -
110 Richard Dorneker JR Plant City 5:49.56 5:49.56 4:39.65 5:28.59 4:25.67 -
111 Justin Mart JR Bloomingdale 4:29.23 5:49.65 6:56.09 5:14.69 5:07.70 -
112 Owen Gregory FR Wiregrass Ranch 4:51.24 5:50.89 7:08.09 6:36.51 5:05.28 -
113 Rick Ryder FR Mitchell 5:15.83 5:50.92 5:01.80 5:40.40 7:29.18 -
114 Alexander Blandon FR Tampa Catholic 4:38.21 5:52.16 5:45.12 7:16.68 4:55.82 -
115 Lucas Fonseca JR Palm Harbor University 4:55.99 5:52.36 4:31.32 5:31.22 6:27.60 -
116 Elijah West SO Strawberry Crest 5:27.75 5:52.41 4:24.31 5:20.70 5:45.37 -
117 Nicolas Fernandez SR King 5:31.68 5:52.85 4:52.87 5:52.85 6:10.50 -
118 Derek Hernandez FR Tampa Catholic 4:42.46 5:53.07 4:21.28 5:10.71 7:14.28 -
119 Gabriel Garufo FR Palm Harbor University 5:28.64 5:53.37 6:07.51 6:49.91 4:14.43 -
120 Gabriel Santos SO East Bay 7:23.92 5:55.13 7:02.61 4:26.35 6:34.20 -
121 Cole Mangone SO Riverview 5:16.36 5:55.46 6:55.89 7:10.11 7:03.00 -
122 Santiago Ramirez SO Wiregrass Ranch 5:34.32 5:55.65 6:20.55 7:06.78 7:28.12 -
123 Nathan Weber JR Palm Harbor University 4:55.25 5:55.72 4:37.47 7:21.10 4:30.35 -
124 Xander Grant JR Wiregrass Ranch 7:35.90 5:56.17 6:10.42 4:23.57 4:23.57 -
125 Cole Lopez JR Strawberry Crest 4:16.45 5:56.18 7:39.48 6:28.24 7:21.67 -
126 Dale Tanner FR Wharton 6:21.79 5:56.81 5:56.81 5:10.43 7:18.88 -
127 Ryan Keyes SO Wiregrass Ranch 5:42.57 5:56.84 6:25.39 5:03.32 4:59.75 -
128 Andres Torres FR Wharton 7:30.28 5:57.36 6:29.53 6:33.10 7:37.42 -
129 Alex Llanos SO Plant City 5:47.32 5:58.06 7:45.48 6:37.45 5:25.84 -
130 Samuel Gerken SR Newsome 4:10.65 5:58.07 6:05.24 6:23.14 5:40.17 -
131 Roman La Rock SO Wharton 7:46.05 5:58.50 6:41.52 5:44.16 4:10.95 -
132 Emilio Felsen JR Land O'Lakes 4:40.10 5:59.10 7:32.47 4:22.15 6:52.97 -
133 Luke O'Brien SR Wiregrass Ranch 7:15.04 5:59.53 7:43.80 5:30.77 5:16.39 -
134 Aiden Bailey SR Tampa Bay HEAT 6:10.39 5:59.60 7:18.72 5:41.62 4:26.11 -
135 Sunjay Bale SO Freedom (Tampa) 6:23.46 6:01.75 4:24.08 6:16.22 7:24.96 -
136 David Carrillo JR Tampa Catholic 6:01.82 6:01.82 6:12.68 5:32.88 6:01.82 -
137 Ryan Lam JR Alonso 5:15.05 6:02.12 7:10.93 7:07.31 6:52.82 -
138 Krish Patel SO Wiregrass Ranch 5:17.69 6:05.16 7:03.59 6:12.47 6:23.42 -
139 Jordan Dareus SO Chamberlain 6:45.84 6:05.62 6:49.50 4:26.91 6:12.94 -
140 John Adams FR Tampa Bay HEAT 7:30.46 6:09.23 4:25.85 4:25.85 5:10.16 -
141 Jeffrey Rivera SO East Bay 5:43.89 6:09.77 4:22.54 6:35.66 6:24.56 -
142 Henry Chadwell SR Tampa Bay HEAT 4:19.26 6:10.37 5:25.93 7:57.78 7:02.23 -
143 Elijah Sosa SO Chamberlain 6:14.75 6:11.04 5:59.91 6:59.28 5:45.07 -
144 Brandon Restrepo SO Sickles 5:04.41 6:11.23 7:32.90 6:52.07 4:53.28 -
145 Vincent Fiorilli FR Sickles 5:49.14 6:11.42 4:38.57 7:21.99 7:07.14 -
146 Marty Lefebvre FR Wharton 4:25.86 6:14.44 7:14.35 7:29.33 5:55.72 -
147 Nathan Mikhail FR Palm Harbor University 7:34.50 6:18.75 8:01.02 7:38.29 7:45.87 -
148 Gavin Wood SO Wiregrass Ranch 7:18.06 6:20.92 4:26.65 4:49.50 5:46.64 -
149 Jaden Perez SO Riverview 6:24.69 6:24.69 4:36.98 4:48.52 6:09.31 -
150 Didimo Carillo-Lopes JR Alonso 7:02.89 6:27.97 6:16.33 7:06.77 4:58.74 -
151 Jael Munoz FR George Steinbrenner 7:17.64 6:30.75 5:24.33 7:41.09 5:36.05 -
152 Godwin Kombate JR King 7:57.89 6:31.71 6:51.30 7:34.39 5:44.71 -
153 Coltin Schaefer FR Bloomingdale 4:58.45 6:32.69 6:05.21 6:36.62 6:24.84 -
154 Josiah Roger JR Tampa Bay HEAT 6:19.91 6:35.74 7:23.23 6:59.49 4:40.98 -
155 Jason McGinnis SO Strawberry Crest 8:04.96 6:44.13 6:32.01 5:23.31 6:44.13 -
156 Jaden Wright JR Hillsborough 6:07.81 6:48.67 6:48.67 8:06.32 5:39.20 -
157 Adal-Imanol Rodriguez-Morales JR Freedom (Tampa) 7:20.85 6:52.01 5:09.01 8:18.54 4:52.53 -
158 Zekiah Polk JR Plant City 8:22.14 7:01.96 6:45.09 5:46.01 6:49.31 -
159 Gregory Cobb JR Strawberry Crest 6:05.83 7:05.38 9:13.00 5:14.79 8:26.21 -
160 Nash Lane FR Strawberry Crest 7:45.84 7:11.33 5:01.94 9:12.11 9:20.73 -
161 Austin Hernandez JR Strawberry Crest 9:39.08 7:25.44 8:18.90 9:30.17 9:12.35 -
  Zachary Wilson JR Strawberry Crest NT NT NT NT NT   
  Robert MacDonald FR Strawberry Crest NT NT NT NT NT   
  Zy Floyd SO Strawberry Crest NT NT NT NT NT   
  Marcus Springfield SR Strawberry Crest NT NT NT NT NT   
  Landon Berg SO Strawberry Crest NT NT NT NT NT   
  Landon Ress JR Strawberry Crest NT NT NT NT NT   
  Gramon Fairley SO Strawberry Crest NT NT NT NT NT   
  Nathan Steed FR Strawberry Crest NT NT NT NT NT   
  Oscar Rodriguez SR Plant City NT NT NT NT NT   
  Bach Tran JR Plant City NT NT NT NT NT   
  Geovanni Perez SR Plant City NT NT NT NT NT   
  Maximilian Kruszniewski JR Plant City NT NT NT NT NT   
  Max Kalinowski JR Riverview NT NT NT NT NT   
  Javier Torres FR Wharton NT NT NT NT NT   
  Matthew Hermann FR Wiregrass Ranch NT NT NT NT NT   
  Wesley Pheffer JR Wiregrass Ranch NT NT NT NT NT   
  Bodie Benortham FR Wiregrass Ranch NT NT NT NT NT   
  James Maughan FR Wiregrass Ranch NT NT NT NT NT   
  Carson Capille JR Mitchell NT NT NT NT NT   
  Stefan Dedic SR Mitchell NT NT NT NT NT   
  Anthony Joannides SR King NT NT NT NT NT   
  Trevor Connatser SR Newsome NT NT NT NT NT   
  Damarian Griffin JR Freedom (Tampa) NT NT NT NT NT   
  Mason Desilles SO Freedom (Tampa) NT NT NT NT NT   
  Keeshawn Campbell SR Freedom (Tampa) NT NT NT NT NT   
  Kurt Razon FR Palm Harbor University NT NT NT NT NT   
  Jackson Yambor JR Palm Harbor University NT NT NT NT NT   
  Brennan Quadros JR Palm Harbor University NT NT NT NT NT   
  Aiden Szeto JR Palm Harbor University NT NT NT NT NT   
  Colton Engle JR Land O'Lakes NT NT NT NT NT   
  Jeremiah Sank SO Hillsborough NT NT NT NT NT   
  Christopher Shaffer FR Hillsborough NT NT NT NT NT   
  Peace David JR Hillsborough NT NT NT NT NT   
  Anthony Brooks FR Bloomingdale NT NT NT NT NT   
  Thomas Schilling SR Bloomingdale NT NT NT NT NT   
  Asher Pollard SO Alonso NT NT NT NT NT   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
98 Colin White JR Bloomingdale 6:46.31 5:44.33 7:13.86 6:11.88 4:25.14 -
102 Ayden Powell SO King 6:37.81 5:45.92 6:34.35 5:56.30 7:29.70 -
113 Rick Ryder FR Mitchell 5:43.91 5:50.92 5:15.83 6:04.96 4:09.16 -
139 Jordan Dareus SO Chamberlain 5:54.66 6:05.62 7:51.65 5:07.12 7:51.65 -
141 Jeffrey Rivera SO East Bay 7:05.24 6:09.77 6:43.05 6:39.36 5:43.89 -
142 Henry Chadwell SR Tampa Bay HEAT 4:52.60 6:10.37 6:06.67 7:46.67 5:55.56 -
147 Nathan Mikhail FR Palm Harbor University 4:55.43 6:18.75 8:08.59 5:59.82 6:45.27 -
150 Didimo Carillo-Lopes JR Alonso 6:55.13 6:27.97 6:08.58 5:02.62 7:45.57 -
151 Jael Munoz FR George Steinbrenner 4:37.44 6:30.75 6:26.85 8:24.07 7:17.64 -
152 Godwin Kombate JR King 5:21.21 6:31.71 6:39.55 7:57.89 5:01.62 -
153 Coltin Schaefer FR Bloomingdale 7:55.16 6:32.69 6:44.47 6:44.47 6:40.55 -
154 Josiah Roger JR Tampa Bay HEAT 8:30.51 6:35.74 7:39.06 6:15.96 5:16.60 -
155 Jason McGinnis SO Strawberry Crest 6:27.97 6:44.13 6:36.05 4:59.06 7:12.42 -
156 Jaden Wright JR Hillsborough 4:50.16 6:48.67 6:36.41 5:59.63 4:58.33 -
157 Adal-Imanol Rodriguez-Morales JR Freedom (Tampa) 6:19.05 6:52.01 7:20.85 8:30.90 7:53.82 -
158 Zekiah Polk JR Plant City 6:19.77 7:01.96 6:28.21 8:55.89 8:34.80 -
160 Nash Lane FR Strawberry Crest 6:28.20 7:11.33 6:36.83 7:37.21 8:46.23 -
161 Austin Hernandez JR Strawberry Crest 9:03.44 7:25.44 7:20.99 8:05.53 7:07.63 -
  Damarian Griffin JR Freedom (Tampa) NT NT NT NT NT   
  Peace David JR Hillsborough NT NT NT NT NT   
  Christopher Shaffer FR Hillsborough NT NT NT NT NT   
  Jeremiah Sank SO Hillsborough NT NT NT NT NT   
  Jackson Yambor JR Palm Harbor University NT NT NT NT NT   
  Landon Ress JR Strawberry Crest NT NT NT NT NT   
  Zy Floyd SO Strawberry Crest NT NT NT NT NT   
  Marcus Springfield SR Strawberry Crest NT NT NT NT NT   
  Carson Capille JR Mitchell NT NT NT NT NT   
  Bach Tran JR Plant City NT NT NT NT NT   
  Gramon Fairley SO Strawberry Crest NT NT NT NT NT   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
92 Evan Donaldson FR George Steinbrenner 5:39.02 6:06.41 4:09.99 4:06.56 5:42.44 -
95 Corei Marshall SO Riverview 6:45.58 6:55.89 6:04.34 6:07.77 5:43.71 -
96 Thomas Brown FR Alonso 6:59.99 4:38.85 6:49.66 7:27.53 5:44.25 -
101 Scott Chiari FR Bloomingdale 4:46.87 4:39.96 4:15.76 6:51.29 5:45.62 -
108 Kaden Cicello SO Strawberry Crest 5:20.90 5:17.41 6:41.12 7:16.00 5:48.80 -
114 Alexander Blandon FR Tampa Catholic 4:31.17 4:17.08 4:13.56 7:27.25 5:52.16 -
116 Elijah West SO Strawberry Crest 6:10.03 5:31.27 4:24.31 4:20.79 5:52.41 -
118 Derek Hernandez FR Tampa Catholic 4:24.81 6:21.32 4:24.81 5:31.89 5:53.07 -
121 Cole Mangone SO Riverview 5:19.92 7:34.99 6:06.13 5:05.70 5:55.46 -
122 Santiago Ramirez SO Wiregrass Ranch 5:27.20 4:58.75 7:10.34 7:35.24 5:55.65 -
123 Nathan Weber JR Palm Harbor University 7:21.10 4:48.14 6:34.85 5:45.05 5:55.72 -
126 Dale Tanner FR Wharton 4:24.04 5:14.00 6:46.77 5:56.81 5:56.81 -
127 Ryan Keyes SO Wiregrass Ranch 4:24.07 7:04.64 6:53.94 5:21.16 5:56.84 -
130 Samuel Gerken SR Newsome 4:17.81 5:25.85 6:41.04 7:13.27 5:58.07 -
134 Aiden Bailey SR Tampa Bay HEAT 7:29.50 6:57.14 7:29.50 4:58.47 5:59.60 -
136 David Carrillo JR Tampa Catholic 4:49.46 5:11.17 5:32.88 5:36.50 6:01.82 -
137 Ryan Lam JR Alonso 6:02.12 6:52.82 5:11.43 7:25.41 6:02.12 -
140 John Adams FR Tampa Bay HEAT 5:13.85 7:34.16 6:16.62 4:44.31 6:09.23 -
144 Brandon Restrepo SO Sickles 5:34.11 4:19.87 4:38.43 6:18.66 6:11.23 -
146 Marty Lefebvre FR Wharton 7:33.08 5:48.23 7:25.59 7:29.33 6:14.44 -
149 Jaden Perez SO Riverview 4:33.13 5:26.99 5:26.99 6:36.23 6:24.69 -
  Aiden Szeto JR Palm Harbor University NT NT NT NT NT   
  Anthony Brooks FR Bloomingdale NT NT NT NT NT   
  Javier Torres FR Wharton NT NT NT NT NT   
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
60 Tristan Soler FR Newsome 5:42.96 5:23.54 -
90 Kavan Roy SO Tampa Bay HEAT 6:56.49 5:38.61 -
91 Alexander Byrd JR Newsome 6:15.89 5:38.64 -
93 Oscar Lozoya JR Plant City 4:20.99 5:43.40 -
97 Kyle Cox FR Land O'Lakes 6:15.28 5:44.29 -
104 Logan Teats FR Newsome 5:50.72 5:47.24 -
107 Anthony James FR King 5:06.42 5:48.20 -
112 Owen Gregory FR Wiregrass Ranch 4:40.72 5:50.89 -
115 Lucas Fonseca JR Palm Harbor University 7:31.02 5:52.36 -
119 Gabriel Garufo FR Palm Harbor University 4:32.10 5:53.37 -
124 Xander Grant JR Wiregrass Ranch 7:00.28 5:56.17 -
125 Cole Lopez JR Strawberry Crest 6:24.68 5:56.18 -
128 Andres Torres FR Wharton 5:43.07 5:57.36 -
129 Alex Llanos SO Plant City 5:25.84 5:58.06 -
131 Roman La Rock SO Wharton 5:04.73 5:58.50 -
132 Emilio Felsen JR Land O'Lakes 5:19.60 5:59.10 -
133 Luke O'Brien SR Wiregrass Ranch 7:11.44 5:59.53 -
138 Krish Patel SO Wiregrass Ranch 7:07.24 6:05.16 -
143 Elijah Sosa SO Chamberlain 6:37.02 6:11.04 -
159 Gregory Cobb JR Strawberry Crest 9:13.00 7:05.38 -
  Keeshawn Campbell SR Freedom (Tampa) NT NT   
  Stefan Dedic SR Mitchell NT NT   
  Nathan Steed FR Strawberry Crest NT NT   
  Landon Berg SO Strawberry Crest NT NT   
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
62 Eliel Alvarez JR Alonso 5:24.89 4:45.91 -
63 Josh Warren FR Palm Harbor University 5:25.23 6:53.05 -
70 Ethan Udagawa SR Freedom (Tampa) 5:29.23 4:16.80 -
72 Gabriel Stille JR Palm Harbor University 5:29.63 6:12.49 -
77 Richard Fernandez SO Mitchell 5:30.89 4:41.26 -
79 Arya Agarwal SO Strawberry Crest 5:31.99 6:28.43 -
82 Kyle Perkins SO Robinson 5:32.61 4:42.72 -
83 Joshua Dibble SO East Bay 5:32.78 5:19.47 -
85 Gabe Scott SO Chamberlain 5:34.13 4:00.58 -
86 Benjamin Laber FR Land O'Lakes 5:34.48 6:58.10 -
88 Devon Nguyen JR Mitchell 5:36.88 4:42.98 -
89 Miguel Nelson JR Riverview 5:38.52 4:34.21 -
94 Ronin Mithaug JR Newsome 5:43.68 6:31.80 -
99 Luke Oldenburg FR George Steinbrenner 5:44.70 6:39.86 -
100 Nicholas Estrada SO Tampa Catholic 5:45.12 6:19.64 -
103 Ronnie Iglesia SO Hillsborough 5:46.58 7:27.09 -
106 Evan Forsyth FR Tampa Bay HEAT 5:47.80 5:51.28 -
109 Landon Holschauer FR Bloomingdale 5:49.31 4:42.95 -
111 Justin Mart JR Bloomingdale 5:49.65 4:43.22 -
120 Gabriel Santos SO East Bay 5:55.13 6:09.34 -
135 Sunjay Bale SO Freedom (Tampa) 6:01.75 6:19.84 -
145 Vincent Fiorilli FR Sickles 6:11.42 5:15.71 -
  Max Kalinowski JR Riverview NT NT   
  Oscar Rodriguez SR Plant City NT NT   
Boys' 1600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
37 Max Stansell FR Plant City 5:03.74 5:09.93 4:23.44 6:08.82 4:04.85 -
41 Khaleb White SO Riverview 6:39.16 5:11.84 6:23.57 5:18.08 4:56.25 -
45 Joe Mena SO Chamberlain 6:23.94 5:14.70 5:02.12 3:40.29 5:05.26 -
47 Nathanial Abraha JR Bloomingdale 3:50.64 5:15.94 6:34.93 3:50.64 5:34.90 -
51 Varshith Ale SO Sickles 3:48.64 5:17.55 5:52.48 5:11.20 5:01.68 -
53 Robert Bonomo FR Wiregrass Ranch 6:50.79 5:18.44 4:52.97 4:17.94 3:55.65 -
54 Gavin Floyd SO Riverview 5:35.35 5:19.38 4:53.83 5:06.61 6:00.90 -
55 Austin West FR Riverview 4:21.96 5:19.46 5:35.44 6:32.94 5:57.80 -
61 Aiden Tran JR Alonso 5:11.76 5:24.75 3:50.58 5:24.75 5:15.01 -
64 Evan Huang SR Carrollwood 5:45.32 5:25.77 6:08.12 7:00.25 4:40.17 -
68 Damien McEntee JR King 6:50.37 5:28.29 4:32.48 3:53.09 4:52.18 -
71 William Kent FR Palm Harbor University 6:58.58 5:29.59 4:40.16 6:58.58 6:28.92 -
73 Emiliano Mireles SO King 3:54.35 5:30.07 6:19.58 5:43.28 4:50.47 -
74 Joseph Greenhaw FR Wiregrass Ranch 7:02.75 5:30.27 5:36.88 4:50.64 4:11.01 -
81 Caleb Ruperto FR Carrollwood 5:25.74 5:32.38 5:15.76 4:45.85 6:35.54 -
84 Cooper Geib FR Alonso 3:53.85 5:34.06 4:57.32 4:43.96 6:47.56 -
105 William Johnston FR Newsome 5:12.75 5:47.49 4:41.47 4:31.05 7:31.74 -
110 Richard Dorneker JR Plant City 4:25.67 5:49.56 6:28.02 5:39.08 5:07.62 -
148 Gavin Wood SO Wiregrass Ranch 7:29.49 6:20.92 5:31.40 5:23.79 7:06.63 -
  Matthew Hermann FR Wiregrass Ranch NT NT NT NT NT   
  Kurt Razon FR Palm Harbor University NT NT NT NT NT   
  Maximilian Kruszniewski JR Plant City NT NT NT NT NT   
  Geovanni Perez SR Plant City NT NT NT NT NT   
  Zachary Wilson JR Strawberry Crest NT NT NT NT NT   
Boys' 1600 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
29 Francesco Alagna SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:47.62 5:04.93 -
44 Bryce Winkler SR Newsome 6:45.40 5:14.26 -
46 Jaden Millet SO Bloomingdale 4:56.71 5:15.65 -
48 Gavin Hahn FR Land O'Lakes 5:57.58 5:16.44 -
49 John Bertram JR Freedom (Tampa) 3:48.34 5:17.13 -
50 Cory Ward JR Freedom (Tampa) 6:11.20 5:17.26 -
57 Hunter Wilk FR Newsome 4:16.04 5:20.04 -
58 Elias Ammerlann SO Wiregrass Ranch 4:10.00 5:20.51 -
59 Austin Gutman SO Mitchell 4:26.22 5:20.74 -
65 Ariel Acosta SO Jefferson 4:40.61 5:26.29 -
66 Michael Martinez JR Alonso 5:13.43 5:26.49 -
67 Connor McGrath FR Carrollwood 5:27.75 5:27.75 -
69 Taylor Hohman JR George Steinbrenner 4:59.18 5:28.77 -
75 Zachary Loftis FR Land O'Lakes 5:23.72 5:30.32 -
76 Owen Walsh JR Carrollwood 5:07.51 5:30.65 -
78 William Benedict SR Sickles 3:51.79 5:31.12 -
80 Johnny Wawrzyniak FR Wiregrass Ranch 5:58.74 5:32.16 -
87 Luke Walguarnery SO Alonso 4:49.06 5:36.11 -
117 Nicolas Fernandez SR King 6:52.84 5:52.85 -
  Anthony Joannides SR King NT NT   
  Mason Desilles SO Freedom (Tampa) NT NT   
  James Maughan FR Wiregrass Ranch NT NT   
  Brennan Quadros JR Palm Harbor University NT NT   
  Colton Engle JR Land O'Lakes NT NT   
Boys' 1600 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
15 Ethan Eaves SR Newsome 4:54.77 5:12.46 5:27.20 -
17 David Schilling SO Bloomingdale 4:55.16 3:29.57 6:23.71 -
18 Pierson Jones SO Carrollwood 4:56.69 4:18.12 6:07.90 -
20 Gavin Manovill FR Palm Harbor University 4:58.91 5:55.71 3:59.13 -
21 Jack Blomgren FR Mitchell 4:59.30 4:44.34 4:05.43 -
22 Samuel Aspinall SO George Steinbrenner 4:59.56 5:23.53 4:32.60 -
23 Jason Malone JR Land O'Lakes 4:59.65 3:47.74 6:23.56 -
25 Joseph Kuhns SO Freedom (Tampa) 5:00.90 4:36.83 5:15.95 -
26 Gabriel Rill JR Tampa Bay HEAT 5:01.15 3:51.89 5:07.18 -
27 Brady Pavlica JR Mitchell 5:02.01 3:43.49 6:29.60 -
28 Adrian Sanchez JR Alonso 5:03.35 5:48.86 6:25.26 -
31 Cordell Smith SO Newsome 5:06.22 6:25.84 4:29.48 -
32 Peter Smalley FR Robinson 5:06.81 4:51.47 5:43.63 -
33 Luca Martin FR George Steinbrenner 5:08.13 5:38.95 6:28.25 -
36 Noah Woodside SO River Ridge 5:09.59 6:11.51 4:07.68 -
38 Connor Costin SO Land O'Lakes 5:09.95 6:24.34 6:24.34 -
39 Alfredo Romero FR Plant City 5:10.93 6:25.56 5:45.14 -
40 Hunter Viens JR Mitchell 5:11.56 6:41.92 6:20.11 -
42 Evan Farnan JR Sickles 5:12.23 4:56.62 6:11.56 -
43 Lance Logan JR Sickles 5:13.93 6:38.70 4:11.15 -
52 Brandon Turner SR Bloomingdale 5:18.43 5:59.83 5:08.88 -
56 Abhinav Devpura SR Sickles 5:19.55 4:06.06 5:51.51 -
  Bodie Benortham FR Wiregrass Ranch NT NT NT   
  Robert MacDonald FR Strawberry Crest NT NT NT   
Boys' 1600 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Caden Sessions JR Land O'Lakes 4:32.74 4:21.83 5:30.02 3:27.29 4:19.11 10
2 Dylan Powell JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 4:32.91 4:41.10 5:02.93 4:19.27 4:30.18 8
3 Jaime Candelaria SR Wiregrass Ranch 4:35.33 4:51.85 3:15.49 5:13.88 5:24.89 6
4 Chase Thurber SR River Ridge 4:37.92 5:25.17 4:37.92 5:19.61 5:05.72 5
5 Ronan Deneen JR River Ridge 4:38.79 5:03.89 3:51.40 3:54.19 5:15.04 4
6 Wisny Cherident SR Bloomingdale 4:39.81 5:41.37 5:13.39 5:32.98 6:03.76 3
7 Roman Montero JR Robinson 4:40.08 3:18.86 4:12.08 5:19.30 6:01.31 2
8 Zachary Glover SO Sickles 4:40.68 5:11.56 5:42.43 4:29.46 3:38.93 1
9 Tyler Galley SR Palm Harbor University 4:44.08 5:52.26 5:35.22 6:06.47 3:47.27 -
10 Enrique Toro Mendez SR River Ridge 4:46.85 3:23.67 5:29.88 3:43.75 4:18.17 -
11 Nehemiah Morales JR Land O'Lakes 4:47.30 4:44.43 3:49.84 5:04.54 4:07.08 -
12 Carson Kryk SO Palm Harbor University 4:48.03 4:30.75 3:24.51 4:24.99 5:48.52 -
13 Brody Waltz FR Palm Harbor University 4:48.35 3:24.73 3:21.85 4:05.10 3:33.38 -
14 Elijah Law JR Freedom (Tampa) 4:53.72 5:17.22 4:21.41 4:27.29 6:18.90 -
16 Henry Moore SR Wiregrass Ranch 4:54.97 6:14.62 3:35.33 4:52.02 5:36.27 -
19 Manuel Nava SR Plant City 4:56.75 3:51.47 4:00.37 5:23.46 4:27.08 -
24 Jackson Tubbs SO Tampa Catholic 5:00.15 5:12.16 4:51.15 5:42.17 4:48.15 -
30 Nathan Webb SO Land O'Lakes 5:05.69 4:04.56 6:19.06 4:50.41 6:34.34 -
34 Arnold Moran SR Hillsborough 5:08.42 6:34.78 6:22.44 3:57.49 5:48.52 -
35 Preston Cooper SO Alonso 5:09.53 6:30.01 4:29.30 6:39.30 5:00.25 -
  Trevor Connatser SR Newsome NT NT NT NT NT   
  Thomas Schilling SR Bloomingdale NT NT NT NT NT   
  Wesley Pheffer JR Wiregrass Ranch NT NT NT NT NT   
  Asher Pollard SO Alonso NT NT NT NT NT