April 1, 2023
|
George Steinbrenner - Lutz, FL
ICON KEY: FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Skyler Gillett SR Alonso 1:44.29 2:59.61 2:24.84 2:17.60 1:57.32 2:34.98 10
2 Demetria Henderson JR Freedom (Tampa) 2:02.38 2:35.88 2:25.68 2:02.38 3:03.56 3:03.56 8
3 Landyn Williams SR Wiregrass Ranch 2:09.35 2:31.39 2:26.98 3:08.14 1:47.30 2:07.88 6
4 Brooke Snee FR George Steinbrenner 3:08.45 3:06.96 2:28.38 3:08.45 1:46.84 2:04.64 5
5 Adia D'Piazza SR Mitchell 2:03.38 3:02.06 2:30.46 2:00.37 2:42.50 3:15.60 4
6 Natalie Chavanu SR Sickles 3:11.42 2:00.58 2:30.72 2:00.58 3:05.39 3:00.87 3
7 Aubrey Raile SR Wharton 3:00.14 2:40.30 2:32.66 3:07.78 2:25.03 3:13.88 2
8 Carlie Ortiz JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 2:48.47 2:13.24 2:33.15 2:43.87 3:11.44 3:02.25 1
9 Sofia Palacios JR Riverview 3:06.07 3:16.83 2:33.77 2:21.47 2:36.85 2:56.84 -
10 Faith Palmer JR Strawberry Crest 3:15.61 2:09.38 2:34.02 2:04.76 2:15.54 2:01.68 -
11 Dixie Blessing SO Land O'Lakes 2:30.97 1:56.73 2:35.63 2:34.08 2:06.06 2:37.19 -
12 Kammy Enerson SO River Ridge 3:10.72 2:13.51 2:38.93 1:51.26 2:02.38 2:32.58 -
13 Hannah Morin FR George Steinbrenner 2:50.09 2:06.36 2:41.99 2:06.36 3:11.15 3:03.05 -
14 Ainsley Aeschleman FR George Steinbrenner 2:00.25 2:31.12 2:42.49 2:05.12 2:19.75 1:57.00 -
15 Olivia Hudzietz SO Mitchell 1:58.82 3:10.43 2:42.76 2:44.39 3:02.30 2:02.07 -
16 Aileen Garcia FR Bloomingdale 1:59.13 2:25.24 2:43.19 1:57.50 2:17.08 3:27.26 -
17 Kaitlyn Kejonen FR Palm Harbor University 1:57.35 2:50.24 2:45.28 3:28.26 2:17.19 2:27.10 -
18 Abigail Shaughnessy FR King 2:19.49 2:46.05 2:46.05 2:01.22 3:10.96 3:29.23 -
19 Katelyn Boyd FR Robinson 3:29.77 3:31.44 2:47.81 2:59.56 2:49.49 2:51.17 -
20 Brooke Pfaltzgraff SO Wiregrass Ranch 3:11.82 2:58.36 2:48.26 2:54.99 3:00.04 2:49.95 -
21 Isabella Packer FR Mitchell 3:40.51 2:42.84 2:49.62 2:24.18 2:10.61 3:28.64 -
22 Chloe Tucker FR Strawberry Crest 2:15.26 3:35.73 2:51.21 3:18.61 2:22.11 2:39.23 -
23 Alex Howell SO Alonso 2:49.60 3:25.58 2:51.31 3:03.31 2:03.35 3:18.72 -
24 Grace Connoy JR Land O'Lakes 2:07.42 2:52.18 2:52.18 2:00.53 2:41.85 2:05.70 -
25 Maggie Takamatsu FR Freedom (Tampa) 2:56.11 3:36.62 2:56.11 3:10.20 2:06.80 2:29.70 -
26 Kayla Clayton SO Palm Harbor University 2:03.55 3:26.51 2:56.50 2:07.08 3:01.80 3:12.39 -
27 Elena Le SO Freedom (Tampa) 2:48.28 2:50.07 2:59.02 2:50.07 2:28.59 3:13.35 -
28 Lilah Swanton FR Sickles 3:02.45 2:37.16 3:00.64 2:31.74 2:20.90 3:25.93 -
29 Anneka deVries SO Alonso 3:19.77 3:04.55 3:10.25 2:16.98 3:02.64 2:22.69 -
30 Sophie Farnan FR Sickles 2:51.59 2:37.78 3:17.22 2:27.92 3:03.42 3:15.25 -
31 Daisy Carrillo FR Tampa Catholic 3:25.54 3:43.50 3:19.55 3:57.47 2:43.64 2:23.68 -
  Thalia Kushman JR Land O'Lakes NT NT NT NT NT NT   
  Ella Garruto JR Robinson NT NT NT NT NT NT   
  Rebecca Simons FR Tampa Bay HEAT NT NT NT NT NT NT   
  Caitlyn Gordon JR Tampa Bay Tech NT NT NT NT NT NT   
  Ava Spearin FR Wiregrass Ranch NT NT NT NT NT NT   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
12 Kammy Enerson SO River Ridge 2:38.93 2:00.79 2:19.86 -
15 Olivia Hudzietz SO Mitchell 2:42.76 2:08.58 2:44.39 -
16 Aileen Garcia FR Bloomingdale 2:43.19 2:38.30 3:25.62 -
17 Kaitlyn Kejonen FR Palm Harbor University 2:45.28 2:33.71 2:58.51 -
19 Katelyn Boyd FR Robinson 2:47.81 3:09.63 3:09.63 -
20 Brooke Pfaltzgraff SO Wiregrass Ranch 2:48.26 2:06.20 2:58.36 -
21 Isabella Packer FR Mitchell 2:49.62 3:11.67 2:42.84 -
22 Chloe Tucker FR Strawberry Crest 2:51.21 2:49.50 3:28.88 -
23 Alex Howell SO Alonso 2:51.31 3:03.31 3:10.16 -
25 Maggie Takamatsu FR Freedom (Tampa) 2:56.11 3:40.14 2:08.56 -
26 Kayla Clayton SO Palm Harbor University 2:56.50 3:00.03 2:33.56 -
27 Elena Le SO Freedom (Tampa) 2:59.02 3:38.41 3:43.78 -
28 Lilah Swanton FR Sickles 3:00.64 3:29.55 2:38.97 -
29 Anneka deVries SO Alonso 3:10.25 3:27.38 3:31.18 -
30 Sophie Farnan FR Sickles 3:17.22 2:55.53 3:42.86 -
31 Daisy Carrillo FR Tampa Catholic 3:19.55 2:47.63 2:57.60 -
  Ava Spearin FR Wiregrass Ranch NT NT NT   
  Rebecca Simons FR Tampa Bay HEAT NT NT NT   
  Thalia Kushman JR Land O'Lakes NT NT NT   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Skyler Gillett SR Alonso 2:10.36 1:52.98 2:30.64 1:58.77 2:24.84 1:47.19 2:00.22 10
2 Demetria Henderson JR Freedom (Tampa) 1:41.98 3:02.10 2:56.28 2:30.05 2:25.68 3:00.65 2:18.40 8
3 Landyn Williams SR Wiregrass Ranch 3:09.61 2:57.85 2:15.23 2:06.41 2:26.98 2:56.38 2:32.86 6
4 Brooke Snee FR George Steinbrenner 1:43.87 2:50.64 2:49.16 2:35.80 2:28.38 2:50.64 3:06.96 5
5 Adia D'Piazza SR Mitchell 2:33.47 2:28.96 2:15.42 2:06.39 2:30.46 2:19.93 3:00.56 4
6 Natalie Chavanu SR Sickles 2:30.72 2:23.19 2:33.74 1:45.51 2:30.72 2:15.65 2:24.70 3
7 Aubrey Raile SR Wharton 2:21.98 2:12.82 2:35.72 1:54.50 2:32.66 3:16.94 2:52.51 2
8 Carlie Ortiz JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 2:11.71 1:54.87 3:16.04 3:02.25 2:33.15 1:51.80 2:10.18 1
9 Sofia Palacios JR Riverview 2:23.01 2:10.71 1:52.26 2:29.16 2:33.77 3:10.68 2:33.77 -
10 Faith Palmer JR Strawberry Crest 1:55.52 2:21.70 2:37.10 2:07.84 2:34.02 1:58.60 2:20.16 -
11 Dixie Blessing SO Land O'Lakes 2:18.51 2:26.30 2:49.64 3:08.32 2:35.63 2:26.30 2:29.41 -
13 Hannah Morin FR George Steinbrenner 2:25.80 2:22.56 1:55.02 2:03.12 2:41.99 2:16.08 3:09.53 -
14 Ainsley Aeschleman FR George Steinbrenner 2:03.50 2:53.87 3:05.24 3:29.62 2:42.49 2:05.12 3:19.87 -
18 Abigail Shaughnessy FR King 3:35.87 2:14.50 2:17.83 2:44.39 2:46.05 2:51.04 3:20.92 -
24 Grace Connoy JR Land O'Lakes 2:36.69 3:23.18 2:57.35 3:42.12 2:52.18 2:59.07 2:03.97 -
  Caitlyn Gordon JR Tampa Bay Tech NT NT NT NT NT NT NT   
  Ella Garruto JR Robinson NT NT NT NT NT NT NT