April 1, 2023
|
Ribault - Jacksonville, FL
ICON KEY: FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Duane Lee SR Oakleaf 4:47.29 6:13.48 6:01.99 5:07.40 4:55.91 3:55.58 4:41.55 10
2 Troy Winkler SR Baker County 4:47.63 3:50.11 6:11.05 5:02.02 5:36.53 4:27.50 5:39.41 8
3 Jalen Taylor SR Paxon 4:52.61 3:33.61 3:30.68 4:08.72 3:36.54 4:02.87 5:51.14 6
4 Dashawn Buist JR Andrew Jackson 4:54.07 5:23.48 3:28.79 3:34.68 4:15.84 4:21.73 3:40.56 4
5 Jerry Life II JR First Coast 4:54.15 4:36.51 6:22.40 5:23.57 5:32.39 5:00.04 3:46.50 3
6 Grant Keppel FR Oakleaf 4:58.74 6:13.43 4:07.96 4:16.92 4:52.77 3:50.03 5:40.57 2
7 Ramzi Ben SO Westside 5:11.08 4:39.98 5:54.64 6:03.97 6:22.63 6:25.74 6:22.63 1
8 William Morales FR Ribault 5:17.51 4:52.11 6:17.84 6:21.02 5:01.64 6:08.32 6:21.02 -
9 Alex Williams SO Andrew Jackson 5:17.67 6:52.98 3:55.08 4:39.55 6:24.38 5:14.50 6:05.32 -
10 Shelby Duncan JR Ed White 5:18.21 5:27.76 4:49.58 5:11.85 6:25.04 3:45.93 6:53.68 -
11 Markaz Williams JR First Coast 5:25.55 4:10.68 5:41.83 3:57.66 4:04.17 3:47.89 5:38.58 -
12 Gavin Riggs SO Paxon 5:26.71 6:35.32 4:27.91 3:55.24 7:04.73 4:37.71 4:47.51 -
13 Tyler Leonard JR Riverside 5:30.71 5:27.41 7:00.01 5:20.79 6:30.24 5:10.87 6:23.63 -
14 Daniel Jones JR Ribault 5:33.64 5:00.28 5:10.29 5:33.64 5:20.30 5:16.96 6:20.35 -
15 James Sampson SO Ribault 5:35.59 6:32.64 4:35.19 6:52.78 4:15.05 6:56.14 5:22.17 -
16 Elijah Graham SO Riverside 5:38.86 5:35.48 5:25.31 5:32.09 6:02.58 4:00.59 4:24.31 -
17 Tareeq Williams SO Ribault 5:39.20 4:55.11 4:24.58 7:20.96 4:04.23 4:31.36 4:31.36 -
18 Julian Lawson FR Paxon 5:40.87 6:08.14 5:44.28 7:02.68 7:02.68 6:45.64 5:06.79 -
19 Micah Jaffa SO Wolfson 5:41.65 4:19.66 4:53.82 5:41.65 6:12.40 7:17.32 6:39.73 -
20 Bryan Story FR First Coast 5:41.73 6:39.83 4:57.31 5:00.73 4:26.55 7:17.42 6:53.50 -
21 Akhil Kompella JR Paxon 5:44.81 5:27.57 7:00.67 7:28.26 4:11.72 6:22.74 5:55.16 -
22 Alexander Courage FR Sandalwood 5:52.39 6:52.30 7:34.59 4:10.20 5:17.16 4:24.30 7:24.02 -
23 Jaden Brown FR Riverside 5:57.95 5:43.64 6:12.27 4:35.63 4:39.21 6:19.43 5:50.80 -
24 Omari Young JR First Coast 5:58.75 7:21.27 5:44.40 4:25.48 6:27.45 7:28.44 7:24.85 -
25 Cedric Livingston SO Riverside 6:14.37 7:47.97 4:40.78 4:59.50 5:21.96 6:59.30 7:03.04 -
26 Brandon Toole SO Oakleaf 6:29.55 7:08.51 7:00.72 5:54.49 5:03.85 6:06.18 7:24.09 -
27 Jeremiah Gamble FR Ed White 6:41.60 7:37.83 7:37.83 7:45.86 8:01.92 7:41.84 6:29.56 -
28 Francisco Fuentes-Ledee SO Global Outreach Charter 6:55.29 8:59.88 6:34.53 5:36.39 8:47.42 8:26.66 7:07.75 -
29 Cody Dutcher FR Baker County 7:01.56 5:33.04 6:36.27 6:48.92 5:07.74 6:15.19 6:36.27 -
30 Sohan Joshi FR Wolfson 7:32.79 9:12.41 7:19.21 6:15.82 7:59.96 5:30.54 5:44.12 -
  Jordan Carmargodelgaldo JR Global Outreach Charter DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Caden Baxter JR Sandalwood DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Alexey Larin JR Global Outreach Charter DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Sebastian Overland FR Baker County DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Kameron Hunter JR Andrew Jackson DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Tyler Maurer SO Baker County DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Joshua Thompson SO Columbia DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Van Thang SO Ed White DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jaylon Flanigan SO Ed White DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Ty Hargrove FR Wolfson DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Kai Okada FR Wolfson DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Bryson Lewis FR Raines DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Duane Lee SR Oakleaf 4:27.18 4:12.82 4:47.29 10
2 Troy Winkler SR Baker County 4:10.24 3:58.74 4:47.63 8
3 Jalen Taylor SR Paxon 6:02.84 3:33.61 4:52.61 6
4 Dashawn Buist JR Andrew Jackson 5:44.07 5:05.84 4:54.07 4
5 Jerry Life II JR First Coast 6:22.40 5:38.28 4:54.15 3
6 Grant Keppel FR Oakleaf 5:07.71 3:35.10 4:58.74 2
7 Ramzi Ben SO Westside 4:15.09 4:27.53 5:11.08 1
8 William Morales FR Ribault 5:27.04 4:17.19 5:17.51 -
9 Alex Williams SO Andrew Jackson 6:40.27 4:58.61 5:17.67 -
14 Daniel Jones JR Ribault 5:40.32 4:26.92 5:33.64 -
20 Bryan Story FR First Coast 4:16.30 5:38.32 5:41.73 -
24 Omari Young JR First Coast 6:31.04 7:17.68 5:58.75 -
  Van Thang SO Ed White DNS DNS DNS   
  Joshua Thompson SO Columbia DNS DNS DNS   
  Bryson Lewis FR Raines DNS DNS DNS   
  Kameron Hunter JR Andrew Jackson DNS DNS DNS   
  Sebastian Overland FR Baker County DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
10 Shelby Duncan JR Ed White 6:40.95 5:18.21 -
11 Markaz Williams JR First Coast 6:37.18 5:25.55 -
12 Gavin Riggs SO Paxon 4:08.30 5:26.71 -
13 Tyler Leonard JR Riverside 4:17.96 5:30.71 -
15 James Sampson SO Ribault 5:15.46 5:35.59 -
16 Elijah Graham SO Riverside 6:19.53 5:38.86 -
17 Tareeq Williams SO Ribault 4:48.32 5:39.20 -
18 Julian Lawson FR Paxon 6:25.19 5:40.87 -
19 Micah Jaffa SO Wolfson 4:53.82 5:41.65 -
21 Akhil Kompella JR Paxon 6:12.40 5:44.81 -
22 Alexander Courage FR Sandalwood 6:55.82 5:52.39 -
23 Jaden Brown FR Riverside 6:01.53 5:57.95 -
25 Cedric Livingston SO Riverside 4:44.53 6:14.37 -
26 Brandon Toole SO Oakleaf 5:35.02 6:29.55 -
27 Jeremiah Gamble FR Ed White 8:05.94 6:41.60 -
28 Francisco Fuentes-Ledee SO Global Outreach Charter 7:40.98 6:55.29 -
29 Cody Dutcher FR Baker County 5:54.11 7:01.56 -
30 Sohan Joshi FR Wolfson 6:15.82 7:32.79 -
  Alexey Larin JR Global Outreach Charter DNS DNS   
  Jordan Carmargodelgaldo JR Global Outreach Charter DNS DNS   
  Jaylon Flanigan SO Ed White DNS DNS   
  Caden Baxter JR Sandalwood DNS DNS   
  Kai Okada FR Wolfson DNS DNS   
  Ty Hargrove FR Wolfson DNS DNS   
  Tyler Maurer SO Baker County DNS DNS