April 1, 2023
|
Ribault - Jacksonville, FL
ICON KEY: FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Joshua Anderson JR Paxon 55.54 36.70 58.02 49.59 55.05 42.65 10
2 Le'Shan Evans JR First Coast 52.26 55.25 54.25 49.77 1:01.72 56.24 8
3 Brian Johnson SR Andrew Jackson 49.92 58.91 51.42 49.92 36.94 56.41 6
4 Willie Hill JR Andrew Jackson 50.18 40.15 51.19 50.18 49.18 58.21 4
5 Julian Rodgers SR Ribault 52.06 1:03.91 52.06 51.54 42.27 49.48 3
6 Darrian Mays SR Ed White 43.17 51.06 47.38 52.64 1:07.38 1:07.38 2
  Jeremi Chaplin FR Riverside DNS DNS DNS DNS DNS DNS   

Boys' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Willie Hill JR Andrew Jackson 50.18
2 Joshua Anderson JR Paxon 50.45
3 Brian Johnson SR Andrew Jackson 50.66
4 Le'Shan Evans JR First Coast 51.36
5 Julian Rodgers SR Ribault 51.62
6 Darrian Mays SR Ed White 51.97
7 Jeremi Chaplin FR Riverside 52.38
8 Anthony Glover SR Terry Parker 52.60
9 Evanray Morales SR Ribault 52.71
10 Mark Colbert JR First Coast 54.03
11 Cameron Doctor FR Oakleaf 54.15
12 Alton Bacon SO Ed White 54.16
13 Alexander Higgins FR Raines 54.46
14 Derion Epps SO Riverside 54.51
15 Garren Jones JR First Coast 54.95
16 Amare Hilliard FR Baldwin 54.96
17 Joshua Patterson SO Ed White 55.01
18 Justin Ambrosiani JR Global Outreach Charter 55.02
19 Nicholas Richburg JR Riverside 55.03
20 Joshua Francis JR Ribault 55.21
21 Jadrien Bridges JR Westside 55.21
22 Tyler McDaniels SO Sandalwood 55.55
23 Avery Wright SO Wolfson 55.68
24 Raquez Bacon JR Raines 55.68
25 Keegan Maclean SO Wolfson 56.12
26 Takarae Robinson JR Westside 56.18
27 Kamari Cherry SO Ed White 56.54
28 Trenton Hodges JR Baker County 56.82
29 Joshua Carradine JR Ribault 57.04
30 Corey Washington SR Oakleaf 58.23
31 Adetola Taiwo SO Terry Parker 58.26
32 August Kirkpatrick JR Riverside 58.47
33 Duane Lee SR Oakleaf 58.49
34 Michael Spohn FR Paxon 58.86
35 Brandon Story FR First Coast 59.30
36 Cohen Jahdarius Sophomore Joshua Christian 1:00.34
37 Regional Smith Jr. SO Westside 1:00.69
38 Sean Townsend FR Baldwin 1:01.30
39 Kalvin Brown JR Wolfson 1:01.33
40 Zachary Hathaway SR Global Outreach Charter 1:01.40
41 Day'quan Paige SO Baldwin 1:03.14
42 John Similien FR Sandalwood 1:04.86
43 Brandon Lambing JR Baker County 1:07.51
44 Douglas Deezealous Freshman Joshua Christian 1:09.35
45 Atwan Bailey JR Stanton 1:10.78
46 Brown Kenneth Sophomore Joshua Christian 1:13.55
  Terrance Jefferson SO Oakleaf DNS
  Alvin Amaker SO Westside DNS
  Alexey Larin JR Global Outreach Charter DNS
  Garrard Griffin JR Sandalwood DNS
  Bodie McLelland SR Baker County DNS
  Taden Mcgee FR Baker County DNS
  Elijah Royal Brown FR Andrew Jackson DNS
  Trevis Johnson SO Columbia DNS
  John Slama SO Paxon DNS
  Surafel Cummings JR Stanton DNS
  Tejhon Davis SR Stanton DNS
  Sean Reynolds SO Wolfson DNS
  Israel Kelly JR Raines DNS
  J'marious Ragin JR Terry Parker DNS
  Jaylon Williams JR Terry Parker DNS
  Achilles Barrett SO Stanton DNS
  Brendan Lawson JR Paxon DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Le'Shan Evans JR First Coast 51.36
6 Darrian Mays SR Ed White 51.97
29 Joshua Carradine JR Ribault 57.04
35 Brandon Story FR First Coast 59.30
  Israel Kelly JR Raines DNS
  Jaylon Williams JR Terry Parker DNS
  Achilles Barrett SO Stanton DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Willie Hill JR Andrew Jackson 1:04.23 47.17 51.19 1:00.22 1:00.72 50.18 43.66
13 Alexander Higgins FR Raines 47.93 56.64 51.74 1:08.08 49.02 54.46 50.65
14 Derion Epps SO Riverside 50.15 40.34 1:07.60 41.98 45.79 54.51 43.61
15 Garren Jones JR First Coast 1:02.65 40.67 1:01.55 1:03.75 1:07.59 54.95 44.51
34 Michael Spohn FR Paxon 54.74 1:15.34 50.62 50.04 1:11.81 58.86 54.16
36 Cohen Jahdarius Sophomore Joshua Christian 1:16.64 1:07.58 43.45 1:05.17 59.14 1:00.34 57.93
  Bodie McLelland SR Baker County DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
18 Justin Ambrosiani JR Global Outreach Charter 1:10.43 55.02 54.47 55.02 51.17
24 Raquez Bacon JR Raines 43.43 55.68 1:01.81 55.68 39.54
25 Keegan Maclean SO Wolfson 42.09 1:05.66 1:05.66 56.12 56.12
30 Corey Washington SR Oakleaf 1:06.39 1:08.72 45.42 58.23 51.83
42 John Similien FR Sandalwood 48.65 1:11.35 1:17.84 1:04.86 1:02.27
44 Douglas Deezealous Freshman Joshua Christian 1:00.34 1:01.03 1:10.05 1:09.35 1:21.14
  Tejhon Davis SR Stanton DNS DNS DNS DNS DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
11 Cameron Doctor FR Oakleaf 1:02.28 54.15 1:05.53 58.49
16 Amare Hilliard FR Baldwin 39.03 54.96 42.32 59.36
23 Avery Wright SO Wolfson 57.91 55.68 58.47 50.67
28 Trenton Hodges JR Baker County 59.67 56.82 1:03.64 44.89
31 Adetola Taiwo SO Terry Parker 1:12.25 58.26 1:05.84 46.61
32 August Kirkpatrick JR Riverside 1:06.08 58.47 59.64 41.52
  John Slama SO Paxon DNS DNS DNS DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Evanray Morales SR Ribault 40.59 54.82 43.23 57.99 40.06 1:07.47 52.71
19 Nicholas Richburg JR Riverside 1:10.44 58.89 47.33 42.38 48.98 1:10.44 55.03
38 Sean Townsend FR Baldwin 1:19.69 1:01.30 53.95 1:09.27 45.98 47.82 1:01.30
45 Atwan Bailey JR Stanton 1:13.62 58.04 1:06.54 1:31.31 57.34 1:30.60 1:10.78
  Brendan Lawson JR Paxon DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Trevis Johnson SO Columbia DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Elijah Royal Brown FR Andrew Jackson DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Brian Johnson SR Andrew Jackson 50.66 44.08 57.25 54.21 1:00.29 1:02.32 1:02.32
7 Jeremi Chaplin FR Riverside 52.38 58.67 47.67 1:05.48 56.05 1:03.91 46.62
21 Jadrien Bridges JR Westside 55.21 1:10.67 1:05.15 45.83 39.76 45.28 1:04.05
39 Kalvin Brown JR Wolfson 1:01.33 43.55 55.20 57.04 1:09.92 52.13 45.39
41 Day'quan Paige SO Baldwin 1:03.14 52.41 47.99 53.67 47.36 1:06.30 53.04
43 Brandon Lambing JR Baker County 1:07.51 48.61 1:05.49 1:27.09 47.94 1:02.79 54.69
  Sean Reynolds SO Wolfson DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
10 Mark Colbert JR First Coast 54.03 47.55 49.17 1:04.30
20 Joshua Francis JR Ribault 55.21 54.11 1:07.91 1:04.60
26 Takarae Robinson JR Westside 56.18 41.02 1:06.30 1:02.93
27 Kamari Cherry SO Ed White 56.54 1:07.85 57.11 57.11
33 Duane Lee SR Oakleaf 58.49 54.40 59.66 1:10.78
  Taden Mcgee FR Baker County DNS DNS DNS DNS
  Alexey Larin JR Global Outreach Charter DNS DNS DNS DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Julian Rodgers SR Ribault 56.79 51.62 37.17 1:05.05 50.59 57.30
17 Joshua Patterson SO Ed White 1:11.52 55.01 1:03.27 1:01.07 52.26 1:01.62
22 Tyler McDaniels SO Sandalwood 46.67 55.55 1:10.55 1:02.78 46.11 53.89
40 Zachary Hathaway SR Global Outreach Charter 1:05.09 1:01.40 53.42 1:12.46 1:16.14 1:03.86
  Terrance Jefferson SO Oakleaf DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  J'marious Ragin JR Terry Parker DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Surafel Cummings JR Stanton DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
2 Joshua Anderson JR Paxon 48.44 44.40 50.45 51.97
8 Anthony Glover SR Terry Parker 52.60 58.39 52.60 1:06.81
12 Alton Bacon SO Ed White 50.91 46.04 54.16 1:08.79
37 Regional Smith Jr. SO Westside 58.87 50.98 1:00.69 1:03.73
46 Brown Kenneth Sophomore Joshua Christian 52.22 1:03.26 1:13.55 1:04.73
  Alvin Amaker SO Westside DNS DNS DNS DNS
  Garrard Griffin JR Sandalwood DNS DNS DNS DNS