February 11, 2023
|
Saint John's U-McNeeley Spectrum - Collegeville, MN
|
220m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Birgen Nelson JR-3 Gustavus Adolphus 59.35 58.18 10
2 Sierra Clifford SO-2 SW Minnesota St. 47.69 58.87 8
3 Lauren Berg FR-1 St. Benedict 43.72 59.89 6
4 Emily Van Roekel FR-1 SW Minnesota St. 49.92 1:02.39 4
5 Mary Wunderlich SO-2 Concordia-Moorhead 57.66 1:03.36 2
6 Erica Schramm   Minnesota Running Club 1:09.89 1:03.53 1
7 Emerson Knapp SO-2 St. Benedict 1:06.32 1:03.77 -
8 Meg Shercliffe JR-3 Concordia-Moorhead 44.97 1:04.23 -
9 Sidela Nyuga JR-3 St. Benedict 1:15.27 1:04.33 -
10 Brooke Wetterstrom FR-1 SW Minnesota St. 1:06.57 1:04.63 -
11 Makenna Huetten SO-2 Gustavus Adolphus 1:22.72 1:05.13 -
12 Mirjana Ganley JR-3 St. Benedict 1:19.56 1:05.21 -
13 Elizabeth Frias SO-2 Minnesota-Morris 58.30 1:05.50 -
14 Triniti Neuhart FR-1 Minnesota-Morris 51.68 1:06.25 -
15 Grace Wagner FR-1 Gustavus Adolphus 1:21.09 1:06.46 -
16 Kaaryna Smidel SO-2 SW Minnesota St. 46.64 1:06.63 -
17 Elizabeth Strock   Minnesota Running Club 1:11.02 1:08.28 -
18 LIllian Selberg SO-2 Gustavus Adolphus 1:27.77 1:09.11 -
19 Samantha Dominguez   SCSU Run Club 52.94 1:09.65 -
20 Catherine Halley   Minnesota Running Club 1:09.92 1:12.83 -
21 Nijie Nauden JR-3 SW Minnesota St. 1:34.00 1:14.01 -
22 Kendra DeRosa SR-4 Minnesota-Morris 1:22.10 1:22.10 -
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Triniti Neuhart FR-1 Minnesota-Morris 1:06.25 -
15 Grace Wagner FR-1 Gustavus Adolphus 1:06.46 -
17 Elizabeth Strock   Minnesota Running Club 1:08.28 -
18 LIllian Selberg SO-2 Gustavus Adolphus 1:09.11 -
19 Samantha Dominguez   SCSU Run Club 1:09.65 -
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
8 Meg Shercliffe JR-3 Concordia-Moorhead 1:04.23 48.18 -
10 Brooke Wetterstrom FR-1 SW Minnesota St. 1:04.63 1:24.02 -
12 Mirjana Ganley JR-3 St. Benedict 1:05.21 1:24.78 -
16 Kaaryna Smidel SO-2 SW Minnesota St. 1:06.63 57.31 -
21 Nijie Nauden JR-3 SW Minnesota St. 1:14.01 1:14.01 -
22 Kendra DeRosa SR-4 Minnesota-Morris 1:22.10 1:29.49 -
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
5 Mary Wunderlich SO-2 Concordia-Moorhead 1:03.36 1:14.77 1:00.83 2
9 Sidela Nyuga JR-3 St. Benedict 1:04.33 1:17.84 48.25 -
11 Makenna Huetten SO-2 Gustavus Adolphus 1:05.13 53.41 1:04.48 -
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Emily Van Roekel FR-1 SW Minnesota St. 1:21.11 1:05.51 1:11.13 1:18.62 46.17 1:15.50 1:02.39 4
6 Erica Schramm   Minnesota Running Club 1:11.79 57.18 1:21.32 1:06.71 47.02 54.00 1:03.53 1
7 Emerson Knapp SO-2 St. Benedict 1:14.61 1:18.44 1:14.61 1:22.27 52.93 1:16.53 1:03.77 -
20 Catherine Halley   Minnesota Running Club 53.90 1:31.77 53.17 1:05.55 56.81 59.00 1:12.83 -
Women's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Birgen Nelson JR-3 Gustavus Adolphus 1:09.82 1:05.17 58.18 10
2 Sierra Clifford SO-2 SW Minnesota St. 48.28 1:02.41 58.87 8
3 Lauren Berg FR-1 St. Benedict 55.70 45.52 59.89 6
13 Elizabeth Frias SO-2 Minnesota-Morris 1:17.29 1:02.23 1:05.50 -