March 31-April 1, 2023
|
Millersville - Millersville, PA
ICON KEY: NCAA DII Prov NJCAA DIII CACC NCCAA PSAC MAC AARTFC

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC WIND
1 Myron Holland JR-3 Elizabethtown 16.57 20.11 22.09 26.29 26.07 25.41 10 4.1
2 Jamel Mins SO-2 Hood 20.46 20.91 22.24 21.58 16.24 27.58 8 4.1
3 Josh Farrell FR-1 West Chester 24.11 19.20 22.32 26.12 25.45 17.41 6 4.1
4 Owen Linder SO-2 Lebanon Valley 24.84 18.29 22.58 17.62 16.49 21.45 5 4.1
5 Elliot Coulter SO-2 Franklin & Marshall 26.91 20.52 22.80 26.45 26.68 18.24 4 4.1
6 Evan Schwab SR-4 Elizabethtown 27.71 27.48 22.90 16.26 21.76 18.78 3 4.1
7 Justin Gockley FR-1 East Stroudsburg 18.03 17.80 23.11 23.81 17.80 19.65 2 4.1
8 Fred McCray FR-1 Delaware County CC 25.69 29.62 23.14 19.90 16.90 24.53 1 4.3
9 Korell Asamoah FR-1 Hood 27.33 24.79 23.16 20.15 22.93 18.07 - 2.8
10 Christopher Micca   Penn State T&F Club 17.91 17.22 23.26 26.75 26.29 23.73 - 2.8
11 James Banks   Penn State T&F Club 18.86 20.72 23.28 18.86 21.19 18.63 - 2.8
12 Khalil Proctor JR-3 Goldey-Beacom 17.70 28.42 23.29 18.64 20.97 17.47 - 2.8
13 David Burnshaw FR-1 West Chester 20.52 29.84 23.31 21.68 21.45 27.51 - 4.3
14 Kedar Reid FR-1 Goldey-Beacom 30.33 16.57 23.33 19.13 27.07 22.40 - 4.3
15 Jonathen Tamayo FR-1 Kutztown 25.73 22.46 23.39 21.06 25.97 22.22 - 4.3
16 Kyle Northrup FR-1 Gettysburg 16.65 17.12 23.44 19.22 27.90 19.46 - 2.9
17 Marvin Moore SO-2 Eastern 27.52 18.82 23.52 26.35 22.82 19.76 - 2.8
18 Jean-Michelet Andre FR-1 Eastern 19.11 18.17 23.59 23.36 20.29 20.53 - 4.3
19 Marco Olmedo SO-2 Bloomsburg 28.58 29.77 23.62 17.01 18.43 21.73 - 2.8
20 Donovan Goundie FR-1 Lebanon Valley 18.67 26.23 23.63 19.38 21.98 30.72 - 5.3
21 Lincoln Riddle FR-1 Juniata 25.30 29.79 23.64 29.32 21.28 20.10 - 4.3
22 Benjamin Terry FR-1 East Stroudsburg 23.47 23.47 23.70 21.33 18.49 26.78 - 2.8
23 Andres Nunez-Castaneda FR-1 Gettysburg 18.97 27.03 23.71 29.88 21.11 22.53 - 2.9
24 Zachary Stoudt FR-1 Thaddeus Stevens 22.93 30.33 23.88 22.45 23.65 22.69 - 5.3
25 DaNeal Williams SO-2 Eastern 25.34 28.92 23.90 28.44 18.89 24.62 - 2.8
26 Kobe Jenkins JR-3 East Stroudsburg 19.63 28.24 23.93 20.58 26.33 24.17 - 2.9
27 Eric Liedtka SR-4 Gettysburg 20.12 26.11 23.95 29.46 22.04 17.01 - 4.3
28 Joseph Mambo   Penn State T&F Club 25.18 22.31 23.98 25.18 23.02 29.98 - 5.3
29 Fife Dehinbo JR-3 PSU-Harrisburg 18.96 18.48 23.99 27.35 25.67 26.87 - 5.3
30 Matthew Lamb FR-1 Elizabethtown 19.30 16.89 24.12 23.16 26.54 21.47 - 2.9
31 Malachi Thompson SO-2 McDaniel 28.31 20.57 24.19 19.36 21.29 29.03 - 5.3
32 Troy Hicks FR-1 Eastern 21.35 23.29 24.26 16.99 22.08 21.60 - 5.3
33 Kevin Kazokas SO-2 Alvernia 23.11 20.43 24.32 19.95 31.62 31.13 - 5.3
34 Nicholas Resele JR-3 Lebanon Valley 24.66 28.08 24.41 29.30 22.46 24.17 - 4.5
35 Christian Tyson-Parker   Penn State T&F Club 23.50 20.57 24.48 21.79 17.38 22.28 - 4.5
36 Bamidele Obadina FR-1 Eastern 26.20 17.30 24.71 20.02 26.20 17.30 - 4.3
37 Isaac Whitson FR-1 PSU-Harrisburg 23.54 32.21 24.77 24.77 30.97 20.32 - 5.1
38 Omar Dieguez   Penn State T&F Club 18.35 31.49 24.79 22.81 17.60 19.09 - 2.9
39 Alex Scarboro FR-1 Franklin & Marshall 28.34 21.88 24.86 18.15 30.58 25.36 - 4.5
40 Arnold Nguele SO-2 Hood 19.40 22.39 24.87 24.87 22.64 19.90 - 4.5
41 Michael Lorenger FR-1 Gettysburg 21.26 24.30 25.31 21.01 24.30 26.83 - 4.2
42 Thiernod Faye FR-1 Delaware County CC 29.15 31.97 25.57 26.85 22.51 20.20 - 5.1
43 Nicholas Bair FR-1 Thaddeus Stevens 29.75 20.00 25.64 32.05 30.77 29.23 - 4.5
44 Andrew Mancini FR-1 West Chester 29.24 23.35 25.65 30.78 24.88 21.55 - 4.2
45 frederick riedel SO-2 PSU-Harrisburg 30.10 18.78 25.72 31.90 31.90 18.01 - 5.1
46 Jacob Solomon SO-2 Elizabethtown 23.39 30.92 25.98 26.76 20.27 23.39 - 2.9
47 Kyle Graham SO-2 Franklin & Marshall 23.76 33.69 26.11 24.03 31.60 27.42 - 4.2
48 Kwabena Kumi-Amankonah FR-1 Delaware County CC 26.46 23.31 26.19 22.00 27.24 31.43 - 5.1
49 Connor Jean-Louis   Penn State T&F Club 23.93 27.61 26.29 32.60 28.92 29.45 - 4.2
50 Simeon Perry FR-1 McDaniel 33.86 26.07 26.87 19.35 18.81 29.56 - 4.2
51 Samorie Turay Jr. FR-1 Delaware County CC 25.54 25.26 28.06 30.59 19.65 29.75 - 5.1
52 Christian Ware FR-1 Lancaster Bible 22.78 28.83 28.83 29.70 33.45 29.41 - 4.2
53 Varun Reddi FR-1 Delaware County CC 37.15 20.90 29.02 34.54 30.77 33.09 - 5.1
  Alijah Serrano SO-2 West Chester NT NT NT NT NT NT - 4.6
  Jared Williams SR-4 East Stroudsburg NT NT NT NT NT NT - 4.6
  Jack Wasserman JR-3 West Chester NT NT NT NT NT NT - 4.6
  Zahir Chapman SR-4 West Chester NT NT NT NT NT NT - 4.6
  Ethan Conrad FR-1 Shippensburg NT NT NT NT NT NT - 4.6
  Moses Tonade   Penn State T&F Club NT NT NT NT NT NT - 4.6
  Evan Ellington JR-3 Hood NT NT NT NT NT NT - 4.6
  A'mair Buffaloe SO-2 Goldey-Beacom NT NT NT NT NT NT - 4.6
Men's 200 Meters Section 1
W: 5.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
37 Isaac Whitson FR-1 PSU-Harrisburg 30.72 22.79 24.77 31.71 24.77 -
42 Thiernod Faye FR-1 Delaware County CC 21.48 27.88 27.11 27.36 25.57 -
45 frederick riedel SO-2 PSU-Harrisburg 25.72 30.61 32.41 27.01 25.72 -
48 Kwabena Kumi-Amankonah FR-1 Delaware County CC 31.96 28.55 18.60 28.55 26.19 -
51 Samorie Turay Jr. FR-1 Delaware County CC 33.40 24.42 19.65 25.82 28.06 -
53 Varun Reddi FR-1 Delaware County CC 24.96 25.25 25.25 29.89 29.02 -
Men's 200 Meters Section 2
W: 4.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
41 Michael Lorenger FR-1 Gettysburg 25.31 26.58 21.26 27.09 29.11 -
44 Andrew Mancini FR-1 West Chester 25.65 20.27 24.11 28.22 26.42 -
47 Kyle Graham SO-2 Franklin & Marshall 26.11 30.03 29.77 32.38 33.69 -
49 Connor Jean-Louis   Penn State T&F Club 26.29 24.45 32.60 32.08 21.04 -
50 Simeon Perry FR-1 McDaniel 26.87 25.53 32.25 34.67 22.57 -
52 Christian Ware FR-1 Lancaster Bible 28.83 29.70 31.72 24.80 23.64 -
Men's 200 Meters Section 3
W: 4.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
34 Nicholas Resele JR-3 Lebanon Valley 24.41 29.30 -
35 Christian Tyson-Parker   Penn State T&F Club 24.48 27.18 -
39 Alex Scarboro FR-1 Franklin & Marshall 24.86 18.15 -
40 Arnold Nguele SO-2 Hood 24.87 18.16 -
43 Nicholas Bair FR-1 Thaddeus Stevens 25.64 18.46 -
Men's 200 Meters Section 4
W: 2.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Kyle Northrup FR-1 Gettysburg 23.44 -
23 Andres Nunez-Castaneda FR-1 Gettysburg 23.71 -
26 Kobe Jenkins JR-3 East Stroudsburg 23.93 -
30 Matthew Lamb FR-1 Elizabethtown 24.12 -
38 Omar Dieguez   Penn State T&F Club 24.79 -
46 Jacob Solomon SO-2 Elizabethtown 25.98 -
Men's 200 Meters Section 5
W: 5.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
20 Donovan Goundie FR-1 Lebanon Valley 22.93 23.63 -
24 Zachary Stoudt FR-1 Thaddeus Stevens 26.75 23.88 -
28 Joseph Mambo   Penn State T&F Club 23.50 23.98 -
29 Fife Dehinbo JR-3 PSU-Harrisburg 19.68 23.99 -
31 Malachi Thompson SO-2 McDaniel 28.79 24.19 -
32 Troy Hicks FR-1 Eastern 16.99 24.26 -
33 Kevin Kazokas SO-2 Alvernia 21.16 24.32 -
Men's 200 Meters Section 6
W: 4.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Fred McCray FR-1 Delaware County CC 27.08 28.93 20.14 21.52 22.22 29.62 23.14 1
13 David Burnshaw FR-1 West Chester 25.88 23.08 20.52 16.79 20.05 20.98 23.31 -
14 Kedar Reid FR-1 Goldey-Beacom 19.37 22.87 28.93 18.67 16.57 23.57 23.33 -
15 Jonathen Tamayo FR-1 Kutztown 22.69 19.89 20.12 18.72 25.03 28.31 23.39 -
18 Jean-Michelet Andre FR-1 Eastern 16.52 18.88 25.95 28.78 19.35 26.66 23.59 -
21 Lincoln Riddle FR-1 Juniata 30.03 29.08 18.92 24.12 25.06 29.32 23.64 -
27 Eric Liedtka SR-4 Gettysburg 30.42 19.88 27.31 22.76 26.11 19.64 23.95 -
36 Bamidele Obadina FR-1 Eastern 28.17 17.30 21.50 18.04 31.39 28.17 24.71 -
Men's 200 Meters Section 7
W: 2.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Korell Asamoah FR-1 Hood 18.76 21.31 23.16 30.11 22.93 16.68 -
10 Christopher Micca   Penn State T&F Club 22.57 16.75 23.26 28.61 28.61 20.47 -
11 James Banks   Penn State T&F Club 29.34 25.38 23.28 22.12 23.05 16.30 -
12 Khalil Proctor JR-3 Goldey-Beacom 23.76 20.50 23.29 26.32 22.36 20.97 -
17 Marvin Moore SO-2 Eastern 27.29 22.11 23.52 22.58 21.64 24.70 -
19 Marco Olmedo SO-2 Bloomsburg 29.53 28.11 23.62 29.53 30.47 27.88 -
22 Benjamin Terry FR-1 East Stroudsburg 18.25 23.70 23.70 17.78 29.39 25.13 -
25 DaNeal Williams SO-2 Eastern 28.44 20.80 23.90 26.06 30.36 28.92 -
Men's 200 Meters Section 8
W: 4.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
  Jared Williams SR-4 East Stroudsburg NT NT -
  A'mair Buffaloe SO-2 Goldey-Beacom NT NT -
  Evan Ellington JR-3 Hood NT NT -
  Moses Tonade   Penn State T&F Club NT NT -
  Ethan Conrad FR-1 Shippensburg NT NT -
  Zahir Chapman SR-4 West Chester NT NT -
  Jack Wasserman JR-3 West Chester NT NT -
  Alijah Serrano SO-2 West Chester NT NT -
Men's 200 Meters Section 9
W: 4.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Myron Holland JR-3 Elizabethtown 15.47 22.09 27.40 22.09 18.34 10
2 Jamel Mins SO-2 Hood 17.13 17.80 18.02 22.24 26.91 8
3 Josh Farrell FR-1 West Chester 18.08 28.57 17.86 22.32 28.57 6
4 Owen Linder SO-2 Lebanon Valley 28.00 28.23 16.26 22.58 24.16 5
5 Elliot Coulter SO-2 Franklin & Marshall 16.42 18.47 16.19 22.80 23.49 4
6 Evan Schwab SR-4 Elizabethtown 20.61 19.70 26.34 22.90 29.77 3
7 Justin Gockley FR-1 East Stroudsburg 22.19 24.96 29.35 23.11 17.11 2