March 14, 2023
|
Coral Springs - Coral Springs, FL
ICON KEY: FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Majet Bethely JR Boyd Anderson 1:58.11 2:22.92
2 Jasiah Clapp SR Taravella 1:59.06 2:34.78
3 Mackenley Bonamy SO Boyd Anderson 2:01.63 2:11.36
4 Gabriel Carty SR Dillard 2:02.71 2:23.57
5 Elijah Sherman SR Fort Lauderdale 2:04.54 2:05.79
6 Donte Delgado FR Dillard 2:06.25 1:59.94
7 Markess Sagesse SR Northeast (OP) 2:07.42 2:11.25
8 Christopher Reid JR SR Taravella 2:08.13 1:42.51
9 Kemal Forbes SR Northeast (OP) 2:08.17 1:52.79
10 Jaylen Amoa SR Taravella 2:08.21 1:41.29
11 Bradford Jeoboham FR Boyd Anderson 2:08.51 2:30.36
12 Kimani Cushnie JR Northeast (OP) 2:09.53 1:47.51
13 Craig Dennis FR Taravella 2:15.29 2:16.65
14 Mark Grapine SR Piper 2:15.74 2:18.46
15 Andre Sewel SO Fort Lauderdale 2:15.82 2:55.21
16 Josiah Madyun SR Fort Lauderdale 2:19.57 2:48.88
17 Andrae Golding JR Piper 2:19.93 2:08.74
18 Jake Booth SO Cardinal Gibbons 2:20.57 2:19.17
19 Tyler Armbruster JR Cardinal Gibbons 2:20.88 1:38.62
20 Amari Major SO Plantation 2:22.24 2:36.47
21 Isiah Olanipekun FR Plantation 2:23.36 2:49.17
22 D'Andre Green FR Plantation 2:23.37 2:14.77
23 Zyaire Scott JR Plantation 2:25.07 2:30.88
24 Nathan Alfonso Trinidad JR Piper 2:27.78 2:52.91
25 Carlos Chapman FR Cardinal Gibbons 2:29.32 2:21.86
26 Jayte Wright JR Piper 2:29.91 2:44.91
  Tomas Vidou FR Cardinal Gibbons DNF DNF
  Prince Valbrun FR Northeast (OP) DNF DNF
  Josiah Azari JR Boyd Anderson DNS DNS
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Majet Bethely JR Boyd Anderson 1:58.11
2 Jasiah Clapp SR Taravella 1:59.06
3 Mackenley Bonamy SO Boyd Anderson 2:01.63
4 Gabriel Carty SR Dillard 2:02.71
5 Elijah Sherman SR Fort Lauderdale 2:04.54
6 Donte Delgado FR Dillard 2:06.25
7 Markess Sagesse SR Northeast (OP) 2:07.42
8 Christopher Reid JR SR Taravella 2:08.13
9 Kemal Forbes SR Northeast (OP) 2:08.17
10 Jaylen Amoa SR Taravella 2:08.21
11 Bradford Jeoboham FR Boyd Anderson 2:08.51
15 Andre Sewel SO Fort Lauderdale 2:15.82
26 Jayte Wright JR Piper 2:29.91
  Prince Valbrun FR Northeast (OP) DNF
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Kimani Cushnie JR Northeast (OP) 2:09.53
13 Craig Dennis FR Taravella 2:15.29
14 Mark Grapine SR Piper 2:15.74
16 Josiah Madyun SR Fort Lauderdale 2:19.57
17 Andrae Golding JR Piper 2:19.93
18 Jake Booth SO Cardinal Gibbons 2:20.57
19 Tyler Armbruster JR Cardinal Gibbons 2:20.88
20 Amari Major SO Plantation 2:22.24
21 Isiah Olanipekun FR Plantation 2:23.36
22 D'Andre Green FR Plantation 2:23.37
23 Zyaire Scott JR Plantation 2:25.07
24 Nathan Alfonso Trinidad JR Piper 2:27.78
25 Carlos Chapman FR Cardinal Gibbons 2:29.32
  Tomas Vidou FR Cardinal Gibbons DNF
  Josiah Azari JR Boyd Anderson DNS